Kaas yra tie grikainiai?
Grikainiai – tai tradicinis dzūkiškas patiekalas, pasižymintis gaminimo paprastumu ir galimybe ženkliai sutaupyti, kadangi valgis nereikalauja daug ir įmantrių ingredientų. Keista, kad tokius tradicinius patiekalus, kaip cepelinai, šaltibarščiai, žemaičių blynai esame įpratę valgyti, tačiau nedaug pastangų ir produktų reikalaujantis patiekalas, kaip grikainiai, mums atrodo visiška naujovė.
Taigi, dauguma išgirdę vien grikainių pavadinimą nusiteikia neigiamai, tikindami, kad tai mažai vertės teikiantis maistas, nuo kurio pasisotinti neįmanoma. Toks įsitikinimas todėl, kad Lietuviai pernelyg daug įpratę valgyti mėsos ir linkę atsisakyti nemėsiškų patiekalų. Visgi, nors ir tie, kurie priešiškai nusistatę paragauja šio patiekalo, visiškai nepasigenda mėsos, o ir sotumo jausmas apsilanko greitai.
Paprastas pagaminimas
Grikainiai gaminami dviejų rūšių, t.y. su varške arba be jos, pagal skonį rinktis Jums. Juos galima kepti keptuvėje arba orkaitėje, žinoma, pasirinkus kepti orkaitėje be aliejaus vakarienė bus išskirtinai sveikuoliška. Jau pagaminus masę ir ruošiantis formuoti grikainių paplotėlius, patartina juos kepti kuo plonesnius bei tol kol gražiai apskrus.
4 porcijoms reikės:
500 g grikių 2 kiaušinių 200 g varškės (kaip buvo minėta, varškės dėti nebūtina) Miltų Druskos, pipirų 3 svogūnų 4 morkų aliejaus kepimui
Žingsniai:
1. Išvirkite grikių kruopas žiupsneliu druskos pasūdytame vandenyje;
2. Sutarkuokite morkas, smulkiai supjaustykite svogūnus ir viską pakepinkite keptuvėje, kol daržovės suminkštės;
3. Išvirtus grikius sumaišykite su pakepintomis daržovėmis, įmuškite kiaušinius, įberkite miltų, pagal skonį druskos bei pipirų, taip pat jei nusprendėte dėti varškės, šiek tiek ją pertrinkite ir dėkite į tą pačią masę. Viską išmaišykite;
4. Formuodami nedidelius bei plonus blynelius dėkite į keptuvė arba orkaitę ir kepkite kol gražiai apskrus;
5. Grikainius patiekite su šviežiomis daržovėmis, įvairiomis salotomis ar mėgstamu padažu.
Skanaus!