Nepaisant to, kad ji visai neseniai pradėjo nuosavą verslą, tačiau jai didelį nerimą kelia darbuotojų ateitis.
Moters grožio salone buvo galima ne tik užsirašyti grožio paslaugoms, tačiau ir įsigyti kosmetikos prekių: „Uždariau ir salono parduotuvę, ir patį saloną .Dabar nemanau, kad žmonėms rūpi šampūnai, todėl dabar neketinu investuoti į internetinę parduotuvę, jau geriau tiekėjams sąskaitas apmokėti nei investuoti ten, kur yra menka tikimybė, kad atsipirks.“
Sustabdyta grožio industrija – sustabdytas pajamų šaltinis. Ši situacija labai neramina verslininkės, mat, dauguma jos darbuotojų dirba pagal individualią veiklą, todėl nebegauna pinigų.
„Mes labai gražiai susitarėme su patalpų savininku, kad iki gegužės 1d. nemokėsime už nuomą. Darbuotojos, kurios dirba pas mane, taip pat nemoka už nuomą. Manau, kad būtų žvėriška ir nežmogiška, imti pinigus iš žmonių, kurie neteko vienintelio savo pajamų šaltinio. Pas mane dauguma dirba ir neturi papildomų darbų. Gal tik keli darbuotojai turi papildomus darbelius. Bet tai yra vieninteliai pinigai iš ko gyvena jų šeimos ir kai kurios yra vienišos mamos. Šiandien dienai aš labiau galvoju ne apie save, o apie kitus žmones“, – pasakojo pašnekovė.
Šis laikotarpis tikras iššūkis tiek verslininkams, tiek žmonėms, kurie sunkiai suduria galą su galu: „Dabar labai sunkus metas, užsidaro labai daug salonų. Labai daug gavau žinučių iš mergaičių, kurios nežino, kaip reikės toliau gyventi ir mokėti pinigus už buto nuomą, kaip išlaikyti vaikus.
Daugumos ir vyrų darbai sustojo. Man baisiausia, kad visi žmonės kalba apie tuos žmones, kurie yra įdarbinti oficialiai. Tie kiti žmonės, kurie dirba pagal individualią veiklą, patentais – gyvena jau pusę mėnesio be pinigų. Paraiškos, kuriose bus galima prašyti dėl paramos, bus priimamos tik nuo balandžio 5d., kada jos gaus tuos 250 eur. – neaišku. Jeigu tu nori gauti tą paramą, tu turi mokėti už patentą ir individualios veiklos mokestį. Tai iš tų 250 e, ko gero lieka kokie 200 eur. Kaip žmogui gyventi su tiek pinigų? Ta baimė, kas bus toliau yra labai didelė.“
Edita tikino, kad jai baisu dėl ateities, ji nežino, kada pavyks atsistoti ant kojų: „Didžiulis nuostolis, labai dideli nuostoliai ir kaip iš jų reikės išbristi, aš kol kas atsakimo neradau. Nuomos mokesčio mokėti nereikia, bet mes mokame mokesčius, tiekėjų sąskaitas, kurios buvo su atidėjimais.
Prekės eina, bet prekybos – nėra. Tai yra labai dideli nuostoliai. Kiek aš kalbu su visais tiekėjais – visi patiria tą patį. Jiems niekas nemoka, mums niekas nemoka – viskas stojo. Jeigu karantinas baigsis balandžio viduryje, kuo aš labai netikiu, tai mes per porą mėnesių, per vasarą – atsistosime ant kojų. Nes vis tiek tada vestuvių sezonas, krikštynų, tačiau jeigu tai truks dar ilgiau ir leis dirbti tik rudenį – bus labai blogai. Nes jau nebebus to sezono, kuomet gali uždirbti didelius pinigus. Manau, kad visiems dabar yra labai sunku. Visi tie paramos fondai yra labiau skirti žmonėms, kurie dirba, bet aš nematau, ką jie siūlo verslams.“
Tiesa, ji neslėpė, kad atsiranda tokių merginų, kurios nepaiso karantino ir prašosi grožio procedūros. Būtent tokie merginų prašymai jai yra nesuprantami.
„Atsiranda daug gudručių mergaičių, kurios vis tiek nori, kad joms būtų atliekamos grožio procedūros karantino metu. Bet mano salonas labai griežtai laikosi karantino, jau geriau visi pasėdime namie, kad ir kaip būtų sunku, tačiau vis tiek nedirbame. Aš neįsivaizduoju, koks čia būtų karantinas, jeigu mes ir toliau dirbtumėme. Prašosi tokios prašalaitės, kurios bando laimę. Nuolatinės klientės puikiai žino, kad mes nedirbame. Su kiekvienu buvo susisiekta, kiekviena meistrė su savo klientėmis susisiekė. Pastovio klientės tikrai nesiprašo, bet atsiranda tokių, kurios bando laimę ir parašo“, – kalbėjo E. Martinavičienė.