Grožio industrija nespėja kepti naujausių technologijų, atjauninančių mūsų odą, ir įvairiausių stebuklingai veikiančių priemonių su specialiomis veikliųjų medžiagų formulėmis. Kadaise vien pavadinimas „lazeris“ skambėjo kaip iš fantastikos srities. Dabar jau nieko nestebina procedūros, atliekamos jais. Lazerinis odos šlifavimas, frakcinis odos atjauninimas, terminė odos rejuvenacija, plazminis stangrinimas... Šalia tokių „suraitytų“ procedūrų mezoterapija atrodo nekaltai ir įprastai, kaip ramunėlių arbata prieš miegą. O įvairiausi kremai nuo raukšlių, jauninamieji, stangrinamieji serumai ir esencijos – tiesiog kasdieninio grožio ritualo dalis.
Tačiau net turėdami visą arsenalą ginklų kovai už grožį ir jaunystę mes nuolat blaškomės ieškodami, ką dar sugalvojus, išbandžius, ištyrus. Ir šaunu, kad blaškomės. Taip gimsta naujovių, kurių rezultatai ir poveikis kartais stulbina. Būna, kad ir glumina.
Švelniausiai prausiantis odą muilas iš moters pieno, lakštingalų išmatų kaukės odai balinti, sraigių sekretas odai drėkinti, aknėms, strijoms ir randams gydyti, traiškyti kochinelo (dactylopius coccus costa) vabalai ryškiai raudonai spalvai išgauti lūpų dažams ar nuotaikingai nuspalvinti limonadui, banginių vėmalai (ambergris) – kvepalams, placenta – kremams, kaukėms ir serumams, karvių išmatos vanilės aromatui išgauti – tai jau ir išbandėme, ir paragavome, ir pauostėme. Ką dar galėtume atrasti?
Kai kurios kosmetikos kompanijos atrado dar vieną būdą, anot jų, nepaprastai veiksmingai jauninantį odą. Kompanijos „Vavelta“ ir „Skinmedica“ gamindamos jauninamuosius kremus ir priemones nuo raukšlių bei randų naudoja ir... kūdikio apyvarpes, likusias po apipjaustymo procedūros. Tiesa, anot „Skinmedica“, jie jau daugiau nei 20 metų naudoja seniau įsigytas kūdikių apyvarpes, nes labai nedidelis apyvarpės gabalėlis sugeba prikelti antrai jaunystei beveik 20 000 kvadratinių metrų odos. Kokia tokio veiksmingumo paslaptis? Pasirodo, apyvarpėje esančios ląstelės pritvinkusios jose esančių dermos fibroblastų, kurie gamina ne ką kitą, o kolageną – odos jaunystės šaltinį. Štai kodėl kremai, serumai nuo raukšlių ar injekcijos į odą su kūdikių apyvarpių ekstraktu, jų nuomone, gali pakeisti botuliną. Gal ir gali, bet skamba gana makabriškai, tiesa?
Kad jau prabilome apie aną galą, tęskime. Nes kai kurios kosmetikos kompanijos, pavyzdžiui, Norvegijos „Bioforskning“ ir garsūs pasaulinio lygio SPA centrai teigia, kad nieko nėra geriau odos jaunystei, kaip... vyro sperma. Sperminas, randamas žmogaus spermoje, yra stiprus antioksidantas. Teigiama, kad jis tobulai lygina raukšles ir švelnina odą. Skandinavų kompanija „Skinscience“ siūlo visą liniją produktų, kurių pagrindinė dalis – sperminas. Gamintojai teigia, kad sperminas yra net 30 kartų stipresnis antioksidantas nei vitaminas E. Tai reiškia, kad sperma gali būti naudojama ne tik odai drėkinti, bet net gydyti nuo saulės nudegimų. Ir ne tik nuo jų. Kai kurie grožio salonai naudoja spermą norėdami atgaivinti plaukus ir suteikti jiems sveiką blizgesį. Kiti – radikaliai atjauninti odą. Tiesa, kad procedūra nebūtų tokia atgrasi, sperma įmaišoma į kremą ir nežinančiam ar nežiūrinčiam į priemonę per mikroskopą jausmas būna toks pats, kaip tepantis paprasčiausią drėkinamąjį kremą. Bet poveikis, anot gamintojų, – nepaprastas.
Kad spermino daromi stebuklai būtų dar akivaizdesni, kai kuriuose grožio centruose atliekamos jauninamosios procedūros sujungiant kremo su sperma ir ultragarso poveikį. Kremas užtepamas ant odos ir tuomet oda veikiama ultragarsu bei infraraudonaisiais spinduliais, kurie padeda kremo gyvybei prasibrauti pro lipidinį odos barjerą. Procedūra trunka apie 10 minučių ir kainuoja apie 250 dolerių. 10 seansų ir jūsų oda atrodys kaip... po gero sekso? Na, bent jau kaip po gerų atostogų. Susižavėjusiems idėja, bet nusivylusiems kaina primename, kad visuomet lieka galimybė tokią procedūrą pasidaryti už dyką, tiesa, labai jau asmeniška ir intymi. Beje, neturintiems patikimo partnerio po ranka kai kurios įmonės, pavyzdžiui, „CMen Beauty Now“ siūlo paslaugą: jie atveža šviežutėlę vyro spermos dozę tiesiai jums į namus dailiai supakuotą ir perrištą aksominiu kaspinėliu. Teigiama, kad spermos donorai griežtai kiekvieną mėnesį tikrinami, ar jų gėris saugus ir kokybiškas.
Ko gero, bandant priemonę ne pagal paskirtį gimė dar viena panacėja – stebuklinga priemonė, skatinanti plaukų augimą. Kad ir kaip keistai skambėtų, tas stebuklas yra vaginos tepalas nuo pienligės „Monistat 7“. Pasirodo, veiklioji tepalo medžiaga miconazolio nitratas, veiksmingas preparatas nuo grybelio, vartojamas lokaliai dermatomikozėms ir kandidamikozėms gydyti, užmušantis pienligę sukeliantį grybelį, labai skatina plaukų augimą. Priemonę pradėjus masiškai naudoti ne pagal tiesioginę paskirtį kai kurie specialistai net ėmėsi tirti, kokiu būdu ji skatina plaukų augimą. Svarstyta aibė įvairių teorijų, tačiau patikimo mokslinio paaiškinimo iki šiol nepateikta. Tik buvo nurodyti šalutiniai efektai, pavyzdžiui, galvos svaigulys, spengimas ausyse ir t. t. Tačiau besidžiaugiantieji naujai išaugusia vešlia plaukų kupeta į juos numoja ranka. Juk mikonazolis – ne toks jau baisus dalykas, jeigu juo galima tepti tokias delikačias vieteles. Jis įeina ir į kūdikių burnos tepaliukų nuo pienligės sudėtį. Jeigu tinka kūdikiams, kodėl turėtų netikti gerokai vyresniųjų galvos odai? Įdomu, kuriam genijui pirmajam kilo mintis naudoti vaginos tepalą plaukų augimui ir kodėl. Galėtume jį pagirti vien už idėją ir išradingumą.
Dar vienas keistas produkto panaudojimas ne visai pagal paskirtį išmuša iš vėžių. Gležnutėlė akių zonos odelė pirmoji pradeda rodyti bėgančio laiko padarinius. Raukšlelės, patinę paakiai daugumai – galvos skausmas. Kremai, geliai, žadantys išgelbėti ne tik akių zonos odelę, bet ir kone visą pasaulį, veikia mažiau, nei tikimės. Tačiau, pasirodo, yra priemonių, kurios daro daugiau, nei įsivaizduojame. Tai tepaliukas „Preparation H“, skirtas... hemorojui gydyti. Teoriškai jis turėtų numalšinti perštėjimą ir uždegimą išangėje. Praktiškai jis idealiai sumažina akių patinimą ir raukšleles, atkuria akių odelės drėgmės balansą ir nuramina. Bent jau taip teigia išbandžiusieji. Maža to, internete galima rasti nemažai patarimų, kaip dar galima panaudoti tepalą hemorojui gydyti kitaip. Pavyzdžiui, gydant tatuiruotą odą, po operacijų. Teigiama, kad priemonėje esančios veiksmingosios dalys stiprina kraujagyslių sieneles ir tokiu būdu mažina kraujavimą iš naujos tatuiruotės ar tiesiog numalšina sudirgintos odos peršėjimą.
Kita graži istorija vėl Amerikoje netikėtu kampu apvertė kremo, skirto randams mažinti, paskirtį. Kompanija norėjo ištirti dviejų kremų poveikį odai. Vienas kremas – jauninamasis drėkinamasis elementarusis, kitas – skatinantis randų gijimą. Dvi moterų grupės mėnesį bandė skirtingus kremus. Kaip nustebo kompanija, kai jau po kelių savaičių į juos pradėjo kreiptis moterys, nesugebėjusios išlaukti mėnesio tyrimų pabaigos. Joms tiesiog magėjo kuo skubiau sužinoti, kokį gi stebuklingą jauninamąjį drėkinamąjį kremą jos naudoja, nes jo poveikis pribloškė. Po kelių savaičių jos visos pastebėjo, kad oda ėmė švytėti, susitraukė poros, lyginosi raukšlelės, tarsi išgėrus litrą jaunystės eliksyro. O kita grupė, kuri naudojo kremą randams gydyti, reagavo į priemonę gana vangiai. Na, gal randai gijo sparčiau, gal perštėjo juos mažiau, bet rezultatas nebuvo toks akivaizdus, kaip žadėta. Tuo metu kažkas susizgribo, kad netyčia buvo sumaišyti priemonių mėginukai. Taigi moterys, manančios, kad kas vakarą tepa ant veido odos naują jauninamąjį kremą, pasirodo, tepė kremą randams gydyti. Ko gero, neverta pasakoti, kaip vėliau iš vaistinių buvo šluojama priemonė randams, kaip jos kaina gerokai šoktelėjo ir kaip vaistininkai stebėjosi jo populiarumu tarp moterų, nespėdami užsakinėti naujų siuntų ir ramindami laukiančiųjų eilėse.
Vis dėlto nesiūlome jums išmėginti priemonių ne pagal paskirtį. Verčiau palaukime naujų stebuklingų grožio priemonių, kurių paskirtis – kad visada būtume gražios, o dar geriau – laimingos. Turint omenyje, kaip sparčiai plėtojama grožio pramonė, tikėtina, ilgai laukti nereikės ir nespėsime pasenti, nuplikti bei morališkai atsilikti.