NATO susitikimo nepraleido ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Gitana.
Svarbaus renginio proga G. Nausėda buvo pasipuošęs juodu kostiumu, prie kurio derino tamsiai raudoną kaklaraištį, o pirmoji šalies ponia kaip visuomet sublizgėjo elegancija. Moteris vilkėjo ilgą juodą suknelę su paraukimais, o prie jos priderino juodus smailius aukštakulnius. Plaukus buvo susisukusi į tvarkingą kuodą.
Renginys buvo skirtas ir 70-osioms NATO įkurtuvių metinėms paminėti.
Dar kiek anksčiau D. Nausėdienės įvaizdį vertinęs etiketo žinovas Giedrius Drukteinis negailėjo pirmajai šalies damai pagyrų.
„Viskas skoningai ir vietoje, o labiausiai vertinu pastangas atrodyti gražiai, stilingai, santūriai ir padoriai viso pasaulio akivaizdoje. Visas pasaulis mums dabar rodo daug dėmesio, visiems įdomu sužinoti, kas yra naujasis prezidenta ir šalia jo stovintys žmonės, tad kol kas viskas tvarkoje“, – sako jis.
Anot etiketo žinovo, D. Nausėdienės apranga visuomet atitinka ir etiketą, mat ji yra pasirinkusi saugiausią įmanomą variantą.
„Jei vertinus pro tą prizmę, kad prezidento ir jo žmonos apranga turi simbolizuoti valstybės vidinę būseną ir pasaulėžiūrą, yra trys pasirinkimai. Pirmas – rengtis tradiciniais, nacionaliniais aprėdais, ką mėgsta Rytų šalių vadovai. Kitas variantas yra rengtis ultramoderniai, jaunatviškai, o trečias variantas – pats saugiausias – ir, mano manymu, pats teisingiausias, rengtis padoriai, klasikiniu stiliumi. Taip visam pasauliui demonstruojame, kad esame normali, krikščioniška ir neišsišokanti valstybė“, – savo mintimis dalijosi G. Drukteinis.
Nepaisant to, kad D. Nausėdienė kartkartėmis nevengia ir ryškesnių įvaizdžių, G. Drukteinis pastebi, kad vis dėlto pirmoji šalies ponia daugiau yra linkusi likti prie tamsesnių spalvų, juodų ir pilkų atspalvių.
„Pirmoji dama rengiasi daugiau paprastesnėmis, nerėkiančiomis spalvomis. Tačiau tai normalu, atitinka kanoną. O jeigu ir pasitaiko koks drąsesnis eksperimentas, tai vėlgi, svarbu, kad tai netaptų visuotiniu susižavėjimu ar tendencija. Bert kartais galima ir kokį drąsesnį žinsgsnį padaryti užsivelkant smarkesnį rūbą“, – pastebėjo jis.
G. Drukteinis pridėjo, kad tai, kas liečia aksesuarus, yra visų asmeninis reikalas, o neretai jų netgi patariama vengti, todėl pirmoji šalies ponia neprašauna pro šalį ir čia.
„Oficialiuose susitikimuose aksesuarų kiekis arba ornamentų gausa yra gana ribota. Siūloma vengti visokiausių drugelių, kažkokių nepageidaujamų religinių ar politinių simbolių. Tačiau jei poniai Dianai niekada gyvenime nepatikdavo segėti kažkokių aksesuarų, užsimauti daug apyrankių, arba segtis įspūdingo dydžio auskarus, nebūtinai jai tai turi patikti daryti ir dabar. Galų gale, ji yra prezidento žmona – ką nori, tą ir daro“, – pokalbį baigdamas juokėsi etiketo žinovas.