Jubiliejaus proga bus surengtas šventinis koncertas ir atidaryta paroda „M. K. Čiurlionis ir Druskininkai: laiko sąšaukos“. Jubiliejinėje parodoje bus galima susipažinti su M. K. Čiurlionio piešiniais, muziejaus nuotraukų archyvu, Adomo Varno, Vytauto Ciplijausko, Petro Stausko, Mildos Mildažytės-Kulikauskienės, Irenos Vabalienės, Algimanto Švėgždos darbais, bylojančiais apie jų sąsajas su M. K. Čiurlioniu. Kiekvienas šių darbų turi savo istoriją: V. Ciplijausko „M. K. Čiurlionio portretas“ kelis dešimtmečius puošė Druskininkų M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų, nuo jo prasidėdavo ekskursijos į M. K. Čiurlionio kūrybos pasaulį.
Ilgametis Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus vadovas P. Stauskas rūpinosi M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus kūrimu, o atokvėpio minutę čia liedavo akvareles. I. Vabalienė, sukūrusi ne vieną literatūros klasiko portretą, tekstilėje įkūnijo ir M. K. Čiurlionio portretą, alsuojantį Druskininkams būdingu floristikos grožiu. M. Mildažytė-Kulikauskienė ne tik su palete išvaikščiojo M. K. Čiurlionio pamėgtas Druskininkų apylinkes, bet daugelį metų tyrinėja Čiurlionio istorinį paveldą.
Vokietijoje gyvenusio Algimanto Švėgždos pastelių ciklai – tapyti M. K. Čiurlionio namų sode bei Druskininkų apylinkėse. Šiandien šią, kelerius metus periodiškai atsinaujinusią dailininko viešnagę Druskininkuose ženklina ne tik muziejui dovanotas jo kūrinių rinkinys, bet ir Adelberto Nedzelskio išleista knygelė „Algimanto Švėgždos viešnagė Druskininkuose“ (2008). Vieno pirmųjų Čikagos M. K. Čiurlionio galerijos steigėjų Adomo Varno (JAV ) portretas „M. K. Čiurlionis“ – 2000-aisiais, kartu su kitais Čikagos galerijos dovanotais kūriniais pasiekė Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Taip Čiurlionio vardas nutiesė tiltus iki išeivijos lietuvių.
Muziejaus įkūrimo 50-metis bus paminėtas birželio 16 d.