• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienio vakarą Nacionalinėje dailės galerijoje startavo jau penktoji mados "Injekcija", subūrusi jaunuosius dizainerius su jų darbais po vienu stogu.

Trečiadienio vakarą Nacionalinėje dailės galerijoje startavo jau penktoji mados "Injekcija", subūrusi jaunuosius dizainerius su jų darbais po vienu stogu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuviški tautiniai kostiumai su fetišistinį atspalvį suteikiančiais odos elementais, bandymas suderinti etninę Indijos kultūrą ir graffiti, tradicinių nėrinių ir vielos bei dažyto akmens sintezė - šiuos ir kitus jaunųjų dizainerių eksperimentus buvo galima išvysti mados  „Injekcijos“ finale.

REKLAMA

Į festivalio „Mados infekcija“ rengiamo mados talentų konkurso finalą autoritetinga komisija atrinko 14 jaunųjų dizainerių. Pradiniame „Injekcijos“ etape buvo pateiktos 63 paraiškos. Tai - konkurso rekordas, o trečią kartą tarptautiniu mastu organizuojamo konkurso geografija išsiplėtė iki Latvijos, Rusijos, Vokietijos, Baltarusijos, Slovėnijos ir Indijos.

REKLAMA
REKLAMA

Šiais metais „Injekcijos“ konkurso organizatoriai kvietė dizainerius pristatyti darbus new etno tematika. „Skelbdami new etno temą tikėjomės, kad jaunieji talentai nepristigs išmonės interpretuodami tradicijas šiuolaikiniame kontekste. Džiaugiamės, kad tai buvo daroma su dideliu užsidegimu ir konceptualumu. Žinoma, dalis kolekcijų nutolsta nuo mūsų temos, tačiau jos tik pridės spalvingų potėpių itin stipriam ir konkurencingam „Injekcijos“ finalui“, – teigė festivalio „Mados infekcija“ kūrybos vadovė Sandra Straukaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jaunųjų dizainerių konkurso finale darbus vertino mados profesionalai – dizaineriai Dovilė Gudačiauskaitė, Sandra Straukaitė, Kristina Kruopenytė ir Egidijus Sidaras. Komisijos nariai konkurso finalistų darbus atrinko vadovaudamasi jau tradiciniais tapusiais kriterijais: buvo vertinama kolekcijos koncepcija, originalumas, festivalio „Mados infekcija“ formato ir temos atitikimas.  

REKLAMA

Pirmoji pristatyta viešnios iš Rusijos kolekcija „.5.4.3.2.1.“. Plėtojantis 3D technologijoms, Malika Nazirova nusprendė pasitelkti jas modeliuodama kostiumus ne tik dvimatėje pločio ir aukščio sistemoje, bet įtraukdama ir gylio faktorių.

Vėliau į sceną įžengė jaunosios dizainerės A. Alubardaitės kolekcijos "Out of Control" modeliai. Dizainerė savo drabužiuose suderino ryškias, neoninės spalvas su neutraliomis: juoda, pilka, balta.

REKLAMA

Dizainerė Agnė Verceckaitė pristatė kolekciją "Archi", įkvėptą modernios ateities architektūros elementų ir modernaus audinio. Ateities architektūrą vaizduojanti kolekcija pasižymėjo tamsiomis spalvomis, odos elementais ir vieningumu.

Savo kurtus drabužių modelius pristatė ir dvi jaunos drabužių kūrėjos Rasa ir Erika. Kolekcija „Roll the City“ įkvėpta šiuolaikinio miesto, jo vizualizacijos ir rokenrolo stilistikos. Žaismingos pret–a–porter kolekcijos idėjinis spektras - miesto grafika ir simboliais paremtos drabužių konstrukcijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svečiai iš Vokietijos dizaineriai Tanja Schmidt ir Philipas Rudzinskis pristatė vyrams skirtą kolekciją „Alles geht in die Hose“ („Viskas keliauja į kelnes“). Šios kolekcijos pagrindas – įvairiais būdais „kankinami“ džinsiniai audiniai. Jie plaunamai su mašinomis, apdirbami cheminiais skysčiais, deginami lazeriais. Taip sukuriami unikalūs modeliai, kurių kiekvienas gali papasakoti savo išskirtinę istoriją.

REKLAMA

Dizainerė Atėnė Malinauskaitė pristatė kolekciją "About a woman", įkvėptą noro kalbėti apie moteris. "Drabužiu bandau būtent tokį moteriškumą ir pavaizduoti – tikrą, nesuvaidintą, neprigludusį, neiššaukiantį, bet taurų, jaudinantį švelnumu, savo tyla pasakanti daugiau, nei žodžiais galima pasakyti", - teigė dizainerė.

REKLAMA

Drabužių kūrėja Sandra Ajutytė "Injekcijoje" pristatė kolekciją "Suvaržymai". Baldus kurianti dizainerė, panašu, kad nusprendė šią praktiką panaudoti ir savo drabužiuose. "Mano objektų kolekcija, primenanti rūbo siluetus yra savotiška metafora, nurodanti į suvaržytą, apribotą, sukaustytą kūną", - savo kolekciją aiškino dizainerė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pristatyta ir Ą. Kavaliausko ir K. Balčytytės bendra kolekcija "Iter Mentis", įkvėpta skirtingų tautų kultūrų, atskleidė svarbiausią jų kūrybos moto - jie teigia, kad svarbiausia yra idėja, nuolatinės formos ir konstrukcijų paieškos.

Dizainerės Birutės Simokaitytės kolekcija "Simbolis. Plaukai", įkvėpta...žmogaus plaukų." Mano kaip dizainerės tikslas – pasitelkiant plauko simbolį sukurti savitą dekoro principą, atskleisti bohemiškai stiprios moters identitetą drabužio dekoro sukurtu įvaizdžiu", - teigė autorė.

REKLAMA

Vilniaus dizaino kolegijos antrakursės Aistė ir Eglė, pasivadinusios gana šokiruojančiu pavadinimu "Chamės" pristatė savo kolekciją "Rama", į kurią, kaip teigia pačios merginos, stengėsi sudėti visą savo potencialą. "Savo kolekcijoje nusprendėme sujungti, atrodo, visiškai nederamus dalykus – Indijos ir grafiti kultūras. Įkvėpimo kolekcijai sėmėmės ne tik iš išmargintų įvairiais raštais ir spalvų gausa indiškų sarių, bet ir iš grafiti piešinių spalvų ir pačių piešėjų aprangos. Jų spalvos primena vaikystę, sukelia šilumos, jaukumo pojūčius, malonius prisiminimus. Vieni ryškiausių atsiminimų apie vaikystę, visuomet asocijuosis su ryškiomis spalvomis ir žaidimais, o juk visas grafiti procesas - savotiškas žaidimas, dažnai turintis gilesnę prasmę", - dėstė jaunosios drabužių kūrėjos.

REKLAMA

Kostiumo dizainerė Eva Baliul pristatė kolekciją "Pinga-pinga", kas indėnų gentyje reiškia meilės aktą "Naudoju tam tikrus lietuvių tautinio kostiumo elementus, maišau juos su odos elementais kurie prideda siek tiek fetišistinio atspalvio kolekcijai, permatomi sifonai organuos miksuojamos su klasikiniais kostiumų audiniais...", - teigė dizainerė.

REKLAMA
REKLAMA

Jaunoji dizainerė Kristina Valančiūtė pristatė savo kolekciją "Evoliucija", įkvėptą idėjų apie alternatyvias medžiagas. "Jau senokai domiuosi alternatyviomis medžiagomis kostiumo dizaine, tyrinėdama alternatyvias medžiagas, išsikėliau hipotezę: „Alternatyvi medžiaga – „eskizas“ mados industrijai", - teigė autorė.

Vaikinų komanda, pasivadinusi "labàdienà", pristatė tokiu pat pavadinimu kolekciją, kuri, anot jų, yra labiau socialinė iniciatyva, nei kolekcija." Iniciatyva skatinanti mus supančią aplinką draugiškam ir maloniam bendravimui. Idėjai įgyvendinti ir vizualizuoti kuriame drabužių ir aksesuarų liniją. Mūsų kūryba paremta lietuviškomis vertybėmis ir pozityviu atsaku i aplinką. Žodis labàdienà taikliausiai nusako mūsų kūrybinę idėją“, - teigė kūrėjai.

Rusaitės Natalijos Kobernikos kolekcija - geometriška, avangardiška ir kartu labai moteriška. Pastelinės spalvos, įmantrios figūros ir subtilus moteriškumas - šios detalės tapo kolekcijos "kabliuku".

Komisija nusprendė, kad pavasario mados festivalyje "Mados infekcija" dalyvauti labiausiai nusipelnė "Labadiena", E. Baliul su kolekcija "Pinga-pinga" ir svečiai iš Vokietijos "Balagans" su kolekcija „Alles geht in die Hose“.

REKLAMA

Apie "Injekciją"

„Injekcija“ – tai 2008 metais startavęs naujų mados pasaulio talentų paieškos konkursas, inicijuotas ir organizuojamas festivalio „Mados infekcija“. Jo laimėtojams suteikiama galimybė savo kūrybą pristatyti ant „Mados infekcijos“ podiumo. Konkurso nugalėtojams festivalis suteikia lygiavertes kolekcijos pristatymo sąlygas kaip ir jau pripažintiems Lietuvos bei užsienio dizaineriams.

Per penkerius metus konkurse panoro dalyvauti daugiau nei 210 jaunųjų dizainerių. Iš jų „Injekcijoje“ kolekcijas pristatė daugiau kaip 50 finalistų.

„Injekcijos“ konkursas atrado ir plačiajai publikai pristatė sėkmingai mados pasaulį užkariaujančius dizainerius Ievą Daugirdaitę, Dianą Paukštytę, Eglę Žiemytę, Mildą Čergelytę, Kuzmickaitę ir Aušrą Urbanavičiūtę, Dainių Bendiką ir Beną Staškauską bei daugelį kitų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų