Užkulisiuose – įtemptas darbas su jaunais modeliais
„Vakare susirinkę renginio svečiai pamato galutinį rezultatą – ant podiumo žengiančius sušukuotus, padažytus, dizainerių rūbais aprengtus modelius. Tačiau užkulisiuose įtemptas darbas prasideda nuo pat ankstyvo ryto – vienu metu reikia suvaldyti kelių šimtų žmonių komandą. Labai džiaugiuosi, kad dialogas su jaunais modeliais visada pavyksta. Šįmet maždaug 30 proc. jų tik pirmą kartą žengė ant podiumo, tad nemažą dalį jų dar tik reikėjo supažindinti su užkulisių logistika ir specifika. Tačiau visi modeliai nors ir nerimavo, bet buvo susidomėję, kantrūs, stengėsi, atidžiai klausėsi festivalio organizatorių nurodymų, noriai atsidavė dizainerių rankoms ir pademonstravo puikius rezultatus” – apie užkulisiuose vykstanį darbą pasakojo festivalio prodiuserė R. Mikailionytė.
Ji taip pat priduria, kad smagu tai, jog neretai darbas „Mados infekcijos” užkuliuose tampa ne tik dar viena darbine patirtimi, bet ir vieta, kur susipažįsta daug jaunų skirtingų žmonių.
Makiažas – nuo šio pavasario tendencijų iki netradicinių eksperimentų
Pasak festivalio užkulisių meistrų komandos atstovės Tanios Kaminskienės, šiais metais jai su kolegomis teko nelengva užduotis – visos kolekcijos buvo gana skirtingos, tad ir kuriamas makiažas modeliams negalėjo būti panašus.
„Kiekviena kolekcija turi savo idėją, tad dizaineriai nori ją perteikti savaip ne tik per kuriamas rūbus, bet ir makiažą ar šukuoseną. Kaikurie dizaineriai įvaizdžiui sukurti rėmėsi šio pavasario naujausiomis tendencijomis – norėjo pastelinių spalvų makiažo, jūros žydrumo, rausvų atspalvių. Kiti dizaineriai norėjo akcentuoti lūpas, tad ant podiumo galėjome pamatyti bordo ir net mėlynos spalvos lūpų. Tiesa, jei buvo dažomos lūpos, akcentuojamos būdavo tik jos, visa kita likdavo nepadažyta”, - pasakoja T. Kaminskienė.
Ji priduria, jog be lengvo ir paprasto, neutralių spalvų makiažo, keletas dizainerių pageidavo ir išskirtinio, netradicinio, sudėtingesnio makiažo. Tad ant podiumo galėjome išvysti ant modelių veidų priklijuotus spalvotus burbulus, specialiomis priemonėmis sukurtą apšalusio veido su šerkšnais efektą, o taip pat naudojamą sidabrinį blizgesį – šaltumo ir permatomumo sukurtą efektą, kuris buvo naudojamas ne tik ant modelių veidų, bet ir viso kūno - kojų bei rankų.
„Palyginus su ankstesniais metais, šįmet nedaug naudojome ryškių spalvų. Daugiau buvo pastelinių neutralių spalvų arba tamsių spalvų – tamsių akių ir lūpų”, - sako T. Kaminskienė.