Auksinį mygtuką paspaudę projekto vedėjai Mindaugas Stasiulis ir Mindaugas Rainys patikėjo vaikino talentu ne veltui, užbūręs ir žiūrovų širdis šokėjas pateko į superfinalą.
Šokėjo kelią vaikinas pasirinko dar būdamas mokyklos suole ir sugebėjo susišluoti krūvą apdovanojimų, taip pat įkūrė savo šokių studiją.
Patyrė traumą
Edgaras neslėpė, kad tokia pusfinalio baigtis jį labai nudžiugino: „Jaučiuosi puikiai, mano vienas iš tikslų, kurį įgyvendinau, buvo žmonėms perduoti žinutę. Džiaugiuosi, kad mano šokis daugelį palietė ir patekau į superfinalą.“
Vaikinas nenori užmigti ant laurų, todėl intensyviai ruošiasi kitam pasirodymui: „Tikiu, kad galiu laimėti, tačiau „Lietuvos talentai“ yra toks projektas, kuriame nežinai, kaip viskas gali baigtis. Mano tikslas yra šokiu perduoti žinutę, aš niekada nieko per daug nesitikiu ir galvoju, kad viskas bus taip, kaip turi būti.“
Paklaustas, ar žada nustebinti per kitą pasirodymą, Edgaras išliko paslaptingas: „Nenoriu išduoti pasirodymo detalių, paliksiu siurprizą, tačiau vėl siųsiu žinutę ir ką gali žinoti, galbūt ant scenos pasirodysiu ne vienas.“
Vaikinas juokavo, kad šokių salė tapo jo antraisiais namais: „Daug dirbu, ruošiuosi, turiu mažai laisvo laiko. Dažniausiai būnu užsidaręs salėje, mokau vaikus. Taip pat mėgstu keliauti po pasaulį, renginius, varžybas. Jei randu laisvo laiko, stengiuosi jį praleisti su draugais.“
Devyniolikmečio klaipėdiečio pasiekimų sąrašas – pritrenkiantis: „Buvo ir taip, kad parsiveždavau taures, medalius ir nežinodavau, kur juos dėti. Trys kartus laimėjau pasaulio čempionatą, du kartus pelniau pirmąją vietą šokių čempionate Europoje. Taip pat dalyvavau Paryžiuje, „Cirque du Soleil“ atrankoje, patekau į šokėjų sąrašus, galbūt ateityje pavyks pasirašyti kontraktą su jais.“
Edgaro trečiasis laimėjimas čempionate neapsiėjo be traumų: „Vienos kovos metu pasitempiau čiurną, buvo pasirinkimas eiti toliau arba pasiduoti, tačiau nenuleidau rankų ir pasirodymą atlikau ant vienos kojos.“
Vos septyniolikos persikėlė į Vilnių
Šokėjas ne tik treniruoja vaikus, bet ir šoka koncertuose su „Monique“. Paklaustas, ar nejaučia jaudulio pasirodant didžiosiose scenose, Edgaras pasakojo, kad jau nuo vaikystės mėgo būti dėmesio centre.
„Nuo mažens buvau labai savimi pasitikintis vaikas, mėgdavau šokti prie suaugusių, nors šokti nemokėjau ir nepataikydavau į taktą, – juokėsi Edgaras. – Niekada nejaučiau scenos baimės, visuomet į sceną lipu užtikrintas.“
Vaikystėje vaikinas galvojo, kad šokis bus tik hobis: „Vėliau ėmiau daug dirbti, atsirado pasiūlymų vesti treniruotes, o būdamas septyniolikos sulaukiau pasiūlymo iš Klaipėdos kraustytis į Vilnių ir dirbti, pabaigiau mokyklą nuotoliniu būdu.
Galiausiai šokiai tapo mano kasdieniniu darbu ir supratau, kad tai yra veikla, kurią man patinka daryti gyvenime. Tai, ką darau, nėra tiesiog šokis. Technika, judesių kombinacija, šokdamas galiu kalbėti su kitais žmonėmis, galiu parodyti savo emocijas ir įkvėpti kitus.“
„Lietuvos talentuose“ Edgaras planavo dalyvauti ir seniau: „Kai buvau jaunesnis, tačiau jausdavausi nepasiruošęs, nemaniau, kad esu pakankamai geras šokėjas. Dabar jaučiuosi stipresnis, žinoma, visada yra kur tobulėti ir siekti aukštumų, tačiau jau turiu asmenybę, esu užtikrintas tuo, ką darau.
Nemanau, kad Lietuvoje mane žino kaip šokėją, kuris pasaulio čempionate tris kartus užėmė pirmąją vietą ir garsina Lietuvą. Nusprendžiau save išbandyti ir parodyti, o šis projektas yra galimybė atskleisti save ir pasiekti pergalę.“