Trečiadienio vakarą Vilniaus viešbutyje „Narutis“ vyko prabangios šveicarų kosmetikos prekės ženklo „Bellefontaine“ pristatymas. Renginyje dalyvavo ir žymi Holivudo žvaigždžių kosmetologė Katherine Tonkinson bei plastikos chirurgė Karolina Venslauskaitė. Plastikos chirurgė tikino, kad jau kurį laiką daugėja lietuvių, išbandančių plastinės chirurgijos paslaugas.
„Plastinės operacijos tarp lietuvių tikrai populiarėja, todėl kad anksčiau Lietuvoje plastiniai chirurgai dažniau dirbdavo su užsieniečiais. Jei anksčiau žmonės į Lietuvą dažnai atvykdavo iš Skandinavijos, Anglijos, Airijos, tai pastaruoju metu lietuvių mūsų šalyje operuojasi daugiausiai“, – teigia ji.
Tam įtakos gali turėti ir dabar itin populiarūs socialiniai tinklai, kuriuose žmonės per dieną praleidžia ne vieną valandą.
„Tikrai ne kartą teko atsisakyti ir operaciją daryti. Šiuo metu pasaulyje vilnija grožio banga. Procedūrų nori labai daug jaunų pacienčių, kurios ateina dėl mados, net nežinodamos, ko nori ir dėl to, kad draugės pasidarė tam tikrą procedūrą. Tokios operacijos nėra būtinos. Jaunos pacientės dažnai prašo veido pakėlimo, ką galima pasiekti ir naudojant tam tikras priemones, o ne chirurginį būdą. Dabar labai madingas lūpų pakėlimas, atvertimas.
Tai vėlgi yra socialinių tinklų įtaka. Pasidarius operaciją rezultatai yra negrįštami ir tikrai tenka ne vieną merginą atkalbėti nuo to. Stengiamės, kad pacientas žinotų, ar tikrai tos operacijos reikia“, – sakė ji.
Šiais laikais, kai gera išvaizda dažnai yra vienas iš pasitikėjimo savimi garantų, turbūt daugelis pritartų, kad jaunatviškumas ir puikiai, lygiai atrodanti oda yra itin svarbūs dalykai. Kaip dažną klaidą K. Venslauskaitė įvardija pacientų neapsispredimą ir „šokinėjimą“ nuo specialisto prie specialisto.
„Labai blogai, kai patys pacientai maišo produktus ir dažnai keičia specialistus. Šiuo metu yra itin daug specialistų ir priemonių, ir pacientai, ypač moterys, dažnai blaškosi, keičia ne tik specialistus, bet ir naudojamas priemones. Geriausia pasirinkti vieną patikimą specialistą ir su juo pasilikti ilgam laikui. Yra tikrai nemažai žmonių, kurie galvoja, kad ateis vieną kartą per metus, pasidarys injekciją ar operaciją ir viskas bus gerai. Taip tikrai nėra.
Labai svarbu susidėlioti savo odos priežiūrą, rasti sau tinkamą specialistą. Specialistai vienas su kitu bendrauja ir bendradarbiauja. Tai reiškia, kad vienas kosmetologas gali dermatologui atsiųsti visą struktūrinį gydymą, kada ir ką teisingai atlikti, kas yra reikalinga ar ko palaukti prieš chirurginį gydymą. Tik taip užtikrinamas tinkamas ir teisingas gydymas“, – pabrėžia specialistė.
Estetikos procedūrų tendencijos
Odos būklės įtakai taip pat turi įtakos ne tik aplinkos, bet ir genetikos veiksniai. Vienas iš jų yra senėjimas, kurio, anot plastikos chirurgės, neįmanoma sustabdyti. Senėjant odai atsiranda ir raukšlės, kurios dažnai pradeda formuotis dar jaunystėje. Dažnas žmogus raukšles bando maskuoti specialiais kremais, tačiau dabar itin populiarios ir botulino toksino injekcijos, kurios padeda koreguoti atsiradusias raukšles.
Kaip sako K. Venslauskaitė, dažniau botulino leistis eina tie, kurie daugiau sportuoja.
„Botulinas aktyvesniems žmonėms kūne „vaikšto“ šiek tiek greičiau, todėl jiems reikia dažniau daryti injekcijas. Tiems žmonėms, kurie sportuoja, bėgioja ir yra aktyvesni, botulinas iš kūno išeina šiek tiek greičiau“, – tikina pašnekovė.
Nechirurginiai kūno apimčių mažinimai, estetinės injekcijos bei įvairios estetinės grožio procedūros turi ne tik savų pliusų išvaizdai, bet ir kartais nepageidaujamų efektų. Itin populiari procedūra yra pilvo plastika – operacija, atliekama siekiant pašalinti susikaupusią odą ir riebalus ant pilvo. „Ypač dažnai moterys renkasi „body makeover“ (kūno pagražinimo) operacijas – pilvo plastiką, krūtų pakėlimą“, – pastebi specialistė.
Lygus ir plokščias pilvas – daugelio moterų svajonė, tačiau plastikos chirurge dirbant moteris tikina, kad dažnai žmonės pamiršta, kad jos realizavimas chirurginiu būdu gali turėti net labai nepageidautiną efektą. Po pilvo plastikos laukia sunki reabilitacija, kurios metu tenka išbūti netgi susilenkus ir visai nejudant.
Dėl to gali sutrikti kraujotaka, pradėti formuotis krešuliai, galintys pakenkti plaučiams. Dažnai pacientai pajaučia kosulį, galvos svaigimą ar kitus nemalonius pojūčius. Dėl chirurginės procedūros kūne gali pradėti kauptis pertekliniai skysčiai, o tai gali lemti netgi dehidrataciją.
Iki šiol galime atrasti žmonių, teigiančių, kad grožio procedūros – tik moterims. Tačiau ne paslaptis, kad bėgant laikui tai po truputį keičiasi – išvaizdai daugiau dėmesio pradeda kreipti vyrai, ir jie dažniau varsto kosmetologų, dermatologų duris. Specialistė taip pat išskyrė procedūras, kurias renkasi vyriškosios lyties atstovai:
„Vyrai dažnai renkasi kaklo odos, akių vokų pakėlimą, pilvo plastiką. Tačiau aišku, kad visoje grožio industrijoje dominuoja moterys.“