Šiomis dienomis Europos Sąjungos šalyse pristatoma ataskaita „Moterys ir ekonomika", ją parengė Vilniuje įsikūręs Europos lyčių lygybės institutas.
Instituto analitikė, socialinių mokslų daktarė Jolanta Reingardė „Žinių radijo“ laidoje „Pasaulis pagal moteris“ pasakojo, jog šiais laikais nebeužtenka žmonių įtraukti į darbo rinką.
„Temos aktualumą pagrindžia tai, jog Europa vis dar išgyvena gana sunkų ekonominį laikmetį, ypač Graikija. Buvo atkreiptas dėmesys į vyrų ir moterų užimtumą, finansiniai ištekliai, tai yra pajamos ir kokie yra skirtumai tarp jų pajamų ir darbo sąlygų aspektas. Neužtenka žmonių įtraukti į darbo rinką, reikia užtikrinti, kad žmonės turėtų galimybę dirbti kokybišką darbą, nebūtų išnaudojami ir už tą darbą jiems būtų adekvačiai sumokama“,- kalbėjo J.Reingardė.
Instituto analitikė pasidžiaugė ataskaitos rezultatais ir tuo, jog Lietuva stengiasi didinti savo intelektualinį kapitalą.
„Lietuvoje 60 procentų moterų baigia universitetus, lyginant su vyrais – tai daugiau moterų turi aukštąjį išsilavinimą. Tai reiškia, jog valstybė investuoja į intelektualų kapitalą. Ir nemaža dalis moterų neieško, kas jas galėtų išlaikyti, o pačios siekia užsidirbti. Tačiau ne viskas priklauso nuo noro“,- laidoje „Pasaulis pagal moteris“ sakė J.Reingardė.
Parengė Monika Burvytė