Portugalijoje esanti Madeiros sala, ilgą laiką buvusi jūrų kelionių tarpine stotele, šiuo metu yra viena populiariausių lietuvių atostogų krypčių. Atlanto perlu arba amžino pavasario sala Madeira vadinama ne veltui – tik čia visus metus galima pasišildyti saulėje, pakeliauti bei pasimėgauti lėtu gyvenimo ritmu ir visur tvyrančiu gėlių aromatu.
Metus monetą paaiškėjo, jog improvizacijos virtuozui A. Bružui šį kartą teko varguolio vaidmuo, tad aktoriui teko sugalvoti, kaip kuo geriau pažinti naują kraštą bei patirti kuo daugiau atminty išliksiančių nuotykių išleidžiant kuo mažiau.
Tuo tarpu L. Pobedonoscevas, rankoje turėdamas belimitę MyTU kortelę, visą savaitgalį mėgavosi ne tik įstabiais Madeiros gamtos vaizdais, bet ir saloje randamomis įspūdingomis pramogomis.
Kupini įspūdžių, kartu su kūrybine laidos komanda jiedu dalijasi savomis rekomendacijomis, ką vertėtų pamatyti ir nuveikti Madeiroje.
- „Santa Maria“ gatvė. Keliautojui A. Bružui ypatingą įspūdį paliko didžiausias salos miestas Funšalis, kuriame jis grožėjosi „Santa Maria“ gatve. Dar prieš 10 metų ji buvo visiškai apleista – retas turistas čia išdrįsdavo įkelti koją. O dabar šis kelių gatvių kvartalas Funšalyje yra įrodymas, jog didžiausius pokyčius kartais gali lemti paprastas vietos valdžios sprendimas bei gatvės menininkų kūrybiškumas. Dabar gatvė yra viena populiariausių visoje Madeiros sostinėje!
- Funšalio katedra. Funšalyje stūksanti katedra – dar vienas objektas, kurį aplankyti tiesiog būtina! Tiesa, pasak A. Bružo, daugiau nei penkis šimtmečius skaičiuojanti gotikinio stiliaus katedra, iš išorės galbūt ir nėra tokia įspūdinga kaip kitos pasaulio katedros, tačiau tiesiog pritrenkia savo grožiu viduje.
- Restoranas, į kurį atkeliausite tarsi didžiausia žvaigždė. Istorinėje São Tiago tvirtovėje įsikūręs restoranas „Do Forte“ idealiai tiks tiems, kurie mėgsta išskirtinumą bei autentiką. Restoranas siūlo specialią transporto paslaugą – vos už 20 eurų į vieną pusę visi jo lankytojai kviečiami atvykti paragauti gastronomijos šedevrų senoviniu, 1932 metų „Austin 12“ automobiliu. Tai – tikra britų klasika, kuri, pasak L. Pobedonoscevo, palieka tik geriausius prisiminimus. „Vykdamas šiuo senučiuku, gali pasijausti tikra žvaigžde. Praeivių dėmesys – garantuotas“, – įsitikinęs keliautojas.
- „Casa Vęlha do Palheiro“ viešbutis. Tai – senovinis penkių žvaigždučių viešbutis, įsikūręs senajame Palheiro sode, Funšalio papėdėje. Šį prabangų viešbutį itin mėgsta golfo žaidėjai, mat jo teritorijoje yra įkurtas nuosavas golfo aikštynas. O viešbučio įkūrėjus, britų aristokratų šeimą Blandy, žino kiekvienas vietinis gyventojas. Jų vyną – taip pat, mat Madeira nuo seno garsėja spirituotu, malonaus skonio vynu. Jo svarbą salos ekonomikai kasmet primena vyno šventės, rengiamos kiekvieną rudenį nuimant vynuogių derlių.
- Porto Moniz vulkaninės kilmės baseinai. Šie nedideli baseinėliai susidarė ugnikalnio išsiveržimo metu – pasiekusi vandenyną, lava greitai atvėso, ir, subėgusi į bazaltinių uolienų plyšius, sukūrė bangų skalaujamas maudykles. Tiesa, nors baseinėliai atrodo saugūs, stipraus bangavimo metu (dažniausiai lapkričio-kovo mėnesiais), į juos lipti draudžiama. Būtent tada pakrantėje galima išvysti dangun kylančius įspūdingus vandens liežuvius, siekiančius net iki dešimties metrų. Būtent čia rasite ir vietinį, nemokamą pliažą.
- Kvapą gniaužantys festivaliai. Per metus Madeiroje vyksta bent keturi didžiuliai renginiai, besitęsiantys nuo savaitės iki mėnesio, ir pritraukiantys šimtus tūkstančių turistų iš viso pasaulio. Vyno, gėlių ir sidro festivaliai ar gyvo garso renginių mėnuo su talentingiausiais džiazo ir indie muzikos atlikėjais iš visos Portugalijos – tik keletas pavyzdžių. Gėlių festivalio metu gatvės ir miesto aikštės yra išpuošiamos milijonais įvairiaspalvių gėlių, o šventė glaudžiai susijusi ir su vietos tradicijomis. O štai žymiausias – Funšalio Naujųjų metų fejerverkų festivalis – įtrauktas net į Gineso rekordų knygą.
- Pico do Arieiro viršukalnė. Tai – vieta, kurioje galite apsilankyti nemokamai, tačiau įspūdžių liks visam gyvenimui. Saulės pasitikimas šioje Madeiros kalnų viršukalnėje – nepalyginamas su niekuo kitu. Sutikite saulę virš debesų!
- Aukščiausias Europos kyšulys „Cape Girao“. 580 metrų kyšulys – antras aukščiausias pasaulyje. Čia įrengta apžvalgos aikštelė stikliniu dugnu – užlipus ant jo, po kojomis atsiveria vaizdas į vandenyną. Negano to, prie skardžio krantų neretai galima sulaukti svečių – delfinų, vėžlių ar net banginių.
- „Toboggan“ rogučių pramoga. Tai – tai pintos rogės, į kurias vienu metu susėsti gali net 2-3 suaugę žmonės. Su tokiomis rogėmis galima pravažiuoti siauromis, asfaltuotomis ir net stačiomis Funšalio gatvelėmis ir miestą pamatyti kitomis akimis. Tiesa, tapti tokių rogučių vairuotoju – užduotis ne iš paprastųjų. Tai yra profesija, kurią tėvas perduoda sūnui. Tokia pramoga kainuoja 15 eurų, o nusileidimas rogėmis tęsiasi apie 2 kilometrus – nuotykis įsimena ilgam.
Nenuostabu, kodėl pastaraisiais metais Madeira yra vis labiau populiarėjanti kryptis tarp lietuvių. Saloje, kurios pavadinimas senovės kalba reiškia „stebuklą“, ką veikti bei ką pamatyti, ras kiekvienas.
Trokštantys prabangos, kaip kad šįkart likimas lėmė kelionių organizatoriaus Teztour dėmesiu apgobtam L. Pobedonoscevui, spalvingoje saloje ras išskirtines nakvynės vietas bei turės galimybę mėgautis gardžiais patiekalais, žvelgdami į Atlanto vandenyną. O tie, kurie atostogų metu nori patirti kuo daugiau, bet išleisti kiek įmanoma mažiau, turės progą pasimėgauti išskirtine salos gamta bei išvysti žadą atimančius Madeiros vaizdus.
Kelionių šou „Metam monetą“ žiūrovus kviečia pasinerti į neįtikėtiną nuotykį, kuriame Leo ir Bružas įrodo, jog kelionės yra nuostabi patirtis esant bet kokioms galimybėms. Visai nesvarbu, ar gali keliauti visai savęs nevaržydamas, ar, priešingai, turi labai ribotą biudžetą – patirti ir atrasti gali kiekvienas.
Kuris kelionėje bus savęs nevaržantis turtuolis, o kuris turės keliauti smarkiai susiveržęs diržus – paaiškės kiekvienoje kelionėje, kai vedėjai atvykę į naują šalį mes monetą.
Kelionių šou „Metam monetą“ yra kuriamas pagal pasaulyje puikiai žinomą, ukrainiečių sukurtą kelionių laidos formatą „Oryol i Reshka“.
Naujas kelionių šou „Metam monetą“ – sekmadieniais, 19.30 val. tik per TV3!