Nesvarbu, kad, pavyzdžiui, šimtamečio „Coca-Cola“ gėrimo galiojimo laikas pasibaigęs, arba 1946 metais gaminta kramtomoji guma nebetinka vartojimui, šie dalykai puikiausiai tinka kolekcijoms. Žurnalas Forbes.ru išvardijo septynetą tokių, kolekcijoms tinkamų, produktų.
1855 metų portveinas „Scion“
Viena seniausių pasaulyje portveino gamintojų kompanija „Taylor, Fladgate & Yeatman“ nusprendė padaryti dovaną reto alkoholio gerbėjams. Vasario mėnesį Niujorke įvyko rečiausio pusantro šimto metų išlaikyto portveino „Scion“ degustacija, o jau kovo mėnesį maždaug 1400 butelių buvo paleisti į prekybą.
Nuo 1864 metų iki 1890 metų visi Prancūzijos vynininkystės ūkiai buvo sunaikinti vynuogių amarų. Dėl šios priežasties visi vynai, pagaminti šiuo laikotarpiu, turi milžinišką kolekcinę vertę. Butelis tokio portveino kainuoja 2042 svarų.
1912 metų „Coca-Cola“
Kaip žinoma, „Coca-Cola“ buvo išrasta prieš 125 metus Amerikoje. Iš pradžių šis gėrimas buvo pardavinėjamas tik vaistinėse ir tik išpilstant, o 1899 metais atsirado fabrikas, kuriame gėrimas buvo pilstomas į butelius. Šiandien gauti žinomo gėrimo senovinį butelį nori daugelis kolekcionierių. Be to, neatkimšta „Coca-Cola“ gali būti saugoma dešimtmečius neprarasdama savo skonio ir neišsivadėdama. Vienais rečiausių egzempliorių laikomi tie buteliai, kurie išleisti iki 1916 metų: datos, kol buvo sugalvotas originalus butelis su „talija“. Būtent tokį butelį visai neseniai pasiūlė nusipirkti Kalifornijos parduotuvė „Cola Corner“. Buteliukas kainuoja 99,95 dolerius.
1930 metų vaikiškas maistas „Heinz“
Daugeliui prekės ženklas „Heinz“ asocijuojasi su kečupu, žinomu visame pasaulyje. Tačiau prieš maždaug 100 metų šiuo prekės ženklu buvo pažymėtos ir konservuotos pupelės, ir mėsos faršas, ir obuolių džemas, ir kūdikių maistas ir netgi maistas katėms. Pirmą kartą „Heinz“ maistas kūdikiams buvo pristatytas 1939 metais pasaulinėje parodoje Niujorke. Nuo tada vienoje amerikiečių šeimoje buvo saugoma neatidaryta kūdikių maisto skardinė. Nusipirkti ją galima už 20 dolerių.
1938 metų kava „Luzianne“
Milijonams žmonių visame pasaulyje rytas prasideda nuo puodelio kavos. Tačiau retas kuris gali pasigirti, kad jo geriama kava yra senesnė nei 70 metų. Visai neseniai toks kavos gėrimas pasirodė internetinėje parduotuvėje „Ruby Lane“. Skardinė tirpios kavos gėrimo, išleisto 1938 metais. Kaip žinoma, nuo XIX amžiaus ėmė augti kavos poreikis, Williams Reily'is nepraleido progos ir 1902 metais įkūrė kavos fabriką. Būtent iš ten atkeliavo ši itin sena kava. Ją nusipirkti galite už 150 dolerių.
1946 metų kramtomoji guma „Topps“
Sovietų sąjungoje kramtomoji guma buvo daugelio vaikų ir paauglių svajone, tačiau ją pradėjo leisti tik 1977 metais. Iki tol ji buvo draudžiama kaip kapitalistinio gyvenimo pavyzdys. O Amerikoje kramtomoji guma buvo pradėta gaminti 1888 metais ir kiekvienas dešimtmetis atnešdavo vis naujus skonius ir naujus prekės ženklus. 1938 metais JAV buvo įkurta „Topps Company“, populiarumą pelniusi tuo, kad ėmė išleidinėti beisbolo korteles ir leisti komiksus, kuriuos buvo galima perskaityti kitoje kramtomosios gumos popierėlio pusėje. Anksčiau kainavusi vieną centrą, šiandien tokios gumos pakuotė kainuoja 350 dolerių.
1940 metų viskis „Generation Glenlivet“
Prieš septyniasdešimt metų škotiško viskio gamintojų šeima atsidėjo statinę viskio „Glenlivet“. Pasikeitė kelios kartos ir šių metų kovą ilgai saugota statinė buvo atidaryta. Dabar vieną seniausių pasaulyje viskių nutarta parduoti ribotai. Viskis išpilstytas į šimtą 700 ml butelius. Vieno tokio butelio kaina – 13 tūkst. svarų. Pirmasis šio viskio butelis buvo parduotas labdaros aukcione, kuriame buvo renkamos aukos nuo žemės drebėjimo ir cunamio nukentėjusiai Japonijai.
1946 metų kukurūzų spragėsiai „Jolly Time“
1885 metais JAV buvo išrasta spragėsių gaminimo mašina ir nuo to laiko spragėsių populiarumas augo kaip ant mielių. 1914 metais kompanija „American Popcorn Company“ tapo pirmąja stambia kompanija, gaminančia šį naują produktą ir greitai JAV lentynose atsirado „Jolly Time“. 1925 metais šioje kompanijoje buvo priimtas novatoriškas tiems laikams sprendimas – sudėti spragėsius į metalines skardines, kurios leido prailginti galiojimo laiką. Kokybė išsaugota taip gerai, kad kai kurių skardinių turinys be didesnių praradimų puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. 1946 metais po 21 centą pardavinėta skardinė „Jolly Time“ šiandien kainuoja 110 dolerių.