Ko bijo kampanijų bei įmonių darbuotojai? Šia tema buvo padaryta apklausa, kurios dėka nustatyta su kokio tipo baimėmis susietas žmogaus gyvenimas. Mes jaudinamės dėl gyvenimo, sveikatos, savo ir artimųjų sėkmės. Nenuostabu, kad ir darbas, kuriam žmonės skiria ypač daug laiko, taip pat kelia daug baimių.
Išvados po apklausos
Paaiškėjo, kad svarbiausia baimė, susijusi su darbu — stabilaus atlyginimo netekimas. Likti be darbo kelia baimę 16% įmonių ir įstaigų darbuotojų. "Nuo manęs priklauso žmona ir sūnus, todėl aš neturiu teisės jų nuvilti". Šiek tiek mažiau pergyvenama dėl netinkamo bei nelaiku mokamų atlyginimų (10%), dėl savo klaidų ir nesekmių išgyvena 6%, o dėl nusivylimo darbu arba dėl to, jog darbuotojai nesugebės savęs realizuoti — 4%. Nestabilumas susijęs su pasauline krize, jaudina taip pat 4% apklaustųjų. Įdomu tai, jog nedirbantys apklaustieji yra linkę į tam tikras fobijas šiek tiek rečiau. Pagrindinės jų baimės susijusios su darbo netekimu bei darbo pasiūlos nebūvimu. "O jei greit paaiškės, jei aš niekam nereikalinga? Susirasiu darbą, o po to greitai sumažins etatus." Gali pasirodyti keista, tačiau žmonės, netekę darbo, atpranta bendrauti su vadovybe ir tai kelia tam tikras baimes.
Optimistiškumas nesibaigia
Labai smagu, jog po apklausos, galima drąsiai pranešti, jog kone apie 20% apklaustųjų dirbančių yra įsitikinę, jog jų darbo vieta yra pastovi. "Aš daug kartų esu netekusi darbo, vėl susirasdavau ir pradėdavau nuo nulio, todėl dabar nieko nebijau." Tiems, kurie baiminasi dėl darbo, specialistai pataria susirūpinti.
Svarbiausia — suprasti save
Diskomforto, bijant vadovybės kritikos, baimės neįvykdyti užduoties ar likti be darbo, neverta bandyti pašalinti dažnais pasivaikščiojimais rūkyti, pokalbiais su kolegomis ar pan. Tokie dalykai tik apsunkins padėtį. Norint pašalinti baimę, reikia įveikti save, ieškant jos priežasčių atsiradimo. Labai svarbu geras poilsis, kuris padės atsistatyti jėgoms ir darbą vertinti ne kaip neramumų šaltinį, o kaip galimybę save realizuoti.