Jau kelerius metus Lietuvoje nerimsta diskusijos, kas yra šeima. Bandomas suformuluoti šeimos apibrėžimas, tačiau kol kas – nesėkmingai. Konstitucijoje parašyta, kad šeima yra valstybės ir visuomenės pagrindas, tačiau aiškaus apibrėžimo nėra.
„Tame įstatyme yra ir kitas sakinys, kad visos šeimos yra lygiateisės ir jomis reikėtų vienodai rūpintis, tačiau nepasakyta, kas yra tos visos šeimos, nes tai gali būti ir tos pačios lyties šeimos, kurios susituokė užsienyje. Šeimų įvairovė šiame įstatyme neįvardinta, todėl laikau, kad jis yra diskriminacinis“, – piktinasi garsi žmogaus teisių gynėja, profesorė Aušrinė Marija Povilionienė.
Pasirodžius naujosios šeimos politikos įstatymo pataisoms, užvirė arši diskusija, – kas nuo šiol šeima, o kas ne. Labiausiai pasijuto įžeistas pažeidžiamiausias visuomenės sluoksnis – mamos, vienos auginančios vaikus.
Rosita Čivilytė norėtų į akis pažiūrėti žmonėms, kurie išdrįstų teigti, kad dvi jos dukros, brolis ir ji pati negali vadintis šeima.
Atsakymo „24 valandos“ ieškojo net krikščionybėje, tačiau, pasak bažnytinės teisės žinovo kunigo Virginijaus Veprausko, klausimo, kas yra šeima, bažnytinis kodeksas neapibrėžia, o šis klausimas buvo sprendžiamas dar Romos imperijos laikais.
Tačiau atsakymą į šį klausimą žino vienišos mamos, vienos auginančios mažamečius vaikus. Jos ne tik laidai, bet ir Seimo nariams paaiškino, kas yra šeima ir kodėl ji turi teisę taip vadintis.
„24 valandos" penktadienį 17.40 val. per LNK.