Kad iš tiesų atrodytumėte nepamainomas darbuotojas, turite šiek tiek pasistengti.
Pasirūpinkite netvarka ant savo stalo
Kai ant jūsų darbo stalo - krūva dokumentų, įmaučių, popierių ir kitų būtinų biuro atributų, susidaro įspūdis, jog turite labai daug darbo. Su jūsų netvarkingumu tai visai nesusiję. Jūs tiesiog neturite laiko susitvarkyti savo stalo - juk kiekvieną valandą jums atsiranda naujų užduočių, kurias turite atlikti. Tegul net mažiausiai reikalingi segtuvai visuomet būna po ranka - vadovybė tai įvertins.
Tinkamai bendraukite su kolegomis
Nusprendėte šiek tiek pasivaikščioti ofise, žvilgtelėti į gretimus kabinetus ir šiek tiek paplepėti? Eikite! Tik ne tuščiomis rankomis. Žinoma, galite pasiimti saldainių, tortą ar pyragėlių. Tačiau svarbiausia - darbui reikalingi popieriai jūsų rankose. Eikite ir skenuokite, kopijuokite, naudokitės faksu. Na, tiesiog vaizduokite, jog tai darote.
Telefonu apie reikalus kalbėkite garsiai
Rimtas žvilgsnis, telefono ragelis prie ausies, užrašai ir nepertraukiamas klaviatūros klavišų barbenimas - tai pagrindiniai darboholiko požymiai. Jei jums paskambino draugas ar draugė, garsiai pasakykite: „Neturiu laiko pokalbiui, pasišnekėsime vakare“. O paskui tyliai pridurkite: „Perskambinsiu, kai išeis šefas“.
Jei pavėlavote...
Jei iš ryto labai pavėlavote, demonstratyviai atsėdėkite viršvalandžius. Jei išeisite anksčiau nei šefas, reikalai gali pablogėti. Tegul šefas pastebi, kad jūs mokate ištaisyti savo klaidas.
Apsimeskite, jog dirbate savaitgaliais
Jei klientams žadėjote išsiųsti laišką, padarykite tai ne pirmadienį, bet šeštadienį iš darbo pašto. Tam nereikia didelių darbo sąnaudų, tačiau pirmadienį atėję į darbą, galėsite pasigirti, jog visas užduotis padarėte seniai, dar savaitgalį.
Nepamirškite oratorinio meno
Visiems skelbkite apie tai, kaip greitai ir laiku viską atliekate. Toks pagyrūniškumas dar niekam nepakenkė.
Šaltinis: „Stylemania“