Užupyje įsikūrusių juvelyrikos namų „v2o“ įkūrėjos Viktorijos Orkinės teigimu, ilgą laiką populiariausiu papuošalu išlieka auskarai į ausis, o taip pat labai populiarėja žiedų rinkiniai – keli nestambūs žiedai, nešiojami vienas ant kito ir dažniausiai skirtingi tarpusavyje, tačiau besikomplektuojantys vieni su kitais.
Madingas minimalizmas
Pasak juvelyrės V. Orkinės, 2018-aisiais populiarus vis dar išlieka minimalizmas ir „raw“ (neapdirbtas arba mažai apdirbtas) stilius. „Žmonėms svarbu, kad papuošalai būtų suasmeninti, personalizuoti – kad juose būtų užkoduoti tik jiems suprantami simboliai ar graviūros, panaudojamos tam tikros spalvos, inkrustuojami tam tikri brangakmeniai ar konkretus, jiems reikšmę turintis, skaičius“, – teigia juvelyrė.
„Pantone Color Institute“ 2018-ųjų spalva išrinko ultra violetinę, tad papuošalų užsakymų, kuriuose bus bent dalelė šios itin populiarios spalvos, vis daugėja: „Klientai domisi papuošalais su ametistais, violetiniais safyrais, turmalinais bei prie jų puikiai derinčiais ir į madą grįžtančiais rubinais“, – sako V. Orkinė.
Juvelyrikos namų įkūrėjos teigimu, papuošalų madoms įtakos turi ir svarbūs įvykiai didžiosiose šalyse – praėjusių metų pabaigoje princui Harry pasipiršus Meghan Markle su trijų deimantų žiedu, Didžiojoje Britanijoje susidomėjimas tokiais žiedais išaugo labai stipriai.
Autorinė juvelyrika – tik vyresnio amžiaus moterims?
Dažnai autorinės juvelyrikos papuošalai yra labai brangūs, todėl jais dažniau puošiasi vyresnio amžiaus moterys, tačiau jaunoms merginoms, sulaukusioms pilnametystės, baigusioms mokyklą ar universitetą, autorinę juvelyriką dažniausiai dovanoja tėvai: „Toks papuošalas turi išliekamąją vertę, gali tapti netgi šeimos relikvija“, – teigia juvelyrikos namų įkūrėja.
Pasak V. Orkinės, vyresnio amžiaus moterys autorinę juvelyriką perka dažniau, tačiau taip jos ne tik pasipuošia, bet ir investuoja – turi mažiau, bet kokybiškiau.
Papuošalų dėžutėje turėtų būti trys pagrindiniai papuošalai Kiekviena moteris savo papuošalų dėžutėje turėtų turėti porą auskarų su perlais arba deimantais, žiedą su brangakmeniu, kurį norėtųsi palikti savo vaikams bei kelis universalius papuošalus: „Be auskarų ir žiedo reikėtų turėti segę-pakabuką, kuris galėtų puošti švarką kaip segę, o keičiant grandinėles ar odeles galėtų būtų dėvimas kaip pakabukas prie įvairių drabužių“, – sako juvelyrė.
Didžiausios klaidos
Juvelyrės V. Orkinės teigimu, dėvėdamos papuošalus moterys daro kelias klaidas, kurių galima išvengti. „Didžiausia klaida – rankų plovimas ir kremo naudojimas nenusiėmus žiedo. Jei tai žiedas su brangakmeniu, taip akmuo užsiteršia, praranda blizgėjimą“, – teigia V. Orkinė. Pasak jos, prieš atliekant bet kokius buitinius darbus, prausiantis ar naudojant kosmetines priemones, reikėtų žiedus nusiimti.
Taip pat dažnai daroma klaida – miegojimas su auskarais. Tai, pasak V. Orkinės, ne tik kenkia sveikatai, bet taip pat ir pačiam papuošalui.
Kainos svyruoja
Nors juvelyrų kūriniai ir yra labai brangūs, vis dėlto kainų nereikėtų išsigąsti. Juvelyrės teigimu, autorinį papuošalą galima įsigyti ir už 50 eurų, ir 5000 eurų.
„Kaina priklauso nuo naudojamų medžiagų, tačiau turint 500-600 eurų, galima rinktis iš labai didelio asortimento“, – sako juvelyrė V. Orkinė.