Pusiaukelė tarp folkloro ir šiuolaikinės muzikos
„Kitava“ garsėja unikaliu stiliumi, kuris sujungia lietuviškos folk muzikos intonacijas su šiuolaikinės muzikos ritmika. Tad ir daina „Joninių laužai“ jungia senąsias tradicijas, simbolius su šiuolaikinės kultūros elementais tiek muzikoje, tiek ir vaizdo istorijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Ne nuodėmė per Jonines nesipuošti tautiniais rūbais ar nerinkti kupolės, bet būtų gerai bent šiek tiek žinoti apie savo pagoniškas šaknis. Šia daina ir norėjome priminti baltų tradicijas, gražiai supinti sena su nauju, kad šiuolaikiniam žmogui daina ir jos pateikimas būtų kuo artimesni. Tad viską įamžinome ir mobiliuoju telefonu. Tikime“, – pasakoja grupės „Kitava“ lyderė Rasa Stoškuvienė.
„Norėjosi geros dainos, tokios su cinkeliu, bet kartu išlaikant savo muzikavimo stilių. Tad gavosi geras „senosios mokyklos“ rokas su puikiu nuotaikos užtaisu, na o žodžiuose apsigyveno visos Joninės. Esame įsitikinę, kad daina „Joninių laužai“ prigis ir taps viena iš smagiausios vasaros šventės tradicijų“, – pasakoja grupės „Kitava“ gitaristas bei prodiuseris Kęstutis Stoškus.
Klipe grupės lyderė visas akimirkas fiksuoja mobiliuoju telefonu. Pasak jos, taip šiuo metu po pasaulį keliauja dainos ir šokiai. Ji tikisi, kad internetu pasklidęs linksmas „Kitavos“ klipas ne tik perduos magiškas Joninių akimirkas, bet ir pakvies visus kartu pašokti.
Prie klipo prisijungė ir JAV lietuviai
Naujajame „Kitavos“ vaizdo klipe nufilmuotas įspūdingas laužas ant Šatrijos kalno viršūnės. Ugnies liežuvius naktyje keičia bundanti aušra, o senuosius apeiginius judesius – šiuolaikinis šokis.
Dainai „Joninių laužai“ judesius kūrė šokių studijos MODUS DANCE šokėja Guoda Stoškutė. Kuriant klipą prisijungė ne tik profesionalūs šokėjai, bet ir mėgėjai. Šoka liaudiškų, linijinių, baleto ir kitų šokių kolektyvai. Įsitraukė nuo darželinukų iki studentų, nuo sportininkų iki medicininių tyrimų laboratorijos darbuotojų. Šokėjų geografija irgi plati – šoka ir Čikagos lietuvių bendruomenės tautinių šokių „Suktinis“ grupės.
„Joninės yra viso pasaulio lietuvius vienijanti šventė. Ir Čikagoje renkamės dainuoti, šokti ir kitaip puoselėti tradicijų, todėl su dideliu džiaugsmu prisijungėme kuriant klipą. Ši daina ir jos šokis sujungia kartas, leidžia į senąsias tradicijas pažvelgti šiuolaikiškiau, tai padeda įtraukti jaunimą ir kartu puoselėti tradicijas“, – pasakoja JAV lietuvių bendruomenės Kultūros tarybos pirmininkė Giedrė Elekšytė Knieža.
Laužo rąstus rišo bosinės gitaros stygomis
Pasakodami apie klipo filmavimą, grupės nariai juokiasi, kad teko daugiau sportuoti, nei groti ar dainuoti. Rąstus milžiniškam laužui ant stataus Šatrijos raganos piliakalnio teko užsinešti patiems. O nė vienai virvei neatlaikius jų svorio, rišant laužą pasitelktas išradingumas.
„Norėjome, kad laužas būtų aukštas, gražus, apie kokius pasakojama iš kartos į kartą. Gaila, kad mums niekas neperdavė, kaip tai padaryti. Tad ačiū išradingam grupės bosistui. Jis ištraukė atsargines gitaros stygas, kuriomis ir surišome rąstus. Tikriausiai tai pirmasis bosine gitara grojantis Joninių laužas“, – juokiasi Rasa Stoškuvienė.
Himnas Joninėms skambės Joninėse Zarasuose
„Kitava“ savo muzikos gerbėjus kviečia žiūrėti „Joninių laužų“ klipą, mokytis šokio judesių ir atvykti į Jonines Zarasuose. Zaraso ežero salos mažajame slėnyje grupės koncertas papildys papročių, apeigų ir pramogų pilną šventės programą, tad ir pirmą kartą gyvai skambės naujoji daina, pakviesianti visus kartu pašokti.
Dainos „Joninių laužai“ vaizdo klipą galite pamatyti YouTube kanale: