Net jei mergina vienu mostu pamėgintų išmesti iš galvos kadaise mylėtą vyruką, moteriškas organizmas sugeba išsaugoti visą informaciją apie jį: amžių, ūgį, svorį, akių ir plaukų spalvą, rašoma leidinyje „Journal of Sexual Medicine“.
Lytiniai organai turi unikalias ląsteles
Sensacingos išvados priėjo Kalifornijos klinikos praktinės citologijos specialistai. Ištyrinėję vaginos sekreto sudėtį, mokslininkai išsiaiškino vieną įdomią moteriško organizmo ypatybę.
Paaiškėjo, kad moters vidaus lytiniai organai turi unikalias ląsteles, kurios sugeba „sugauti“ ir išsaugoti genetinę informaciją apie visų tipų vyrus, kurie kada nors turėjo lytinių kontaktų su šia dailiosios lyties atstove.
Likę gimdoje spermatozoidai gali sukelti uždegimą
Apžiūrint per mikroskopą šių ląstelių citoplazmas buvo aptiktos kažkokios sankaupos. Tolimesni tyrimai parodė, kad tos pačios sankaupos tai ne kas kita, o spermatozoidų genetinės liekanos.
Mokslininkų manymu, aptiktos ląstelės atlieka „archyvinę“ funkciją: praėjus kelioms valandoms po kiekvieno lytinio akto, jos pasiglemžia „nereikalingų“ spermatozoidų likučius iš moters lyties organų.
Antraip, svetimkūniai (spermatozoidai) galėtų sukelti gimdos uždegimą! Tačiau tos ląstelės ne visados gerai atlieka savo funkcijas: „prarydamos“ spermatozoidus, jos ištirpina juos ne iki galo, dėl to viduje lieka tų pačių ląstelių baltyminės sankaupos, kurios neištirpsta.
Pagal šios genetinės grandinės ilgį ir galima nustatyti, kiek moteris turėjo sekso partnerių. O pagal DNR fragmentą, paimto iš tos grandinės, be didelio vargo galima nustatyti kai kurias „technines“ buvusių meilužių charakteristikas: amžių, svorį, ūgį, plaukų ir akių spalvą.