Laidoje „Pasaulis pagal moteris“ vyras atvirai prabilo apie psichologo pagalbą, kerštą bei skyrybas.
R. Skaisgirys buvo vedęs du kartus, tačiau tik tik antrosios skyrybos jam buvo sunkios: „Pirmų skyrybų aš neišgyvenau. Tikrai neišgyvenau. Bet antrąsias taip, išgyvenau.“
Šiuo metu buvęs krepšininkas neturi antros pusės, tačiau jį visada kamuoja prieštaringos mintys apie santykius: „Nežinau, kaip yra pas kitus žmones, bet pas mane yra tokia situacija – kada aš esu vienas, atrodo, kad man yra labai gerai būti vienam. Bet iš kitos pusės, norisi, kad kažkas būtų šalia. Kai būna viskas atvirkščiai – šalia, viskas atrodo nusistovėję, gerai – tada galvojasi, kad kaip gerai būtų pabūti vienam, pasitūsint, pabūti ir panašiai. Tas mane kamuoja tiek, kiek aš save prisimenu.“
Tiesa, dabar vyras yra itin susikoncentravęs ties nauju projektu, kuriuo stengsis padėti vyrams. „Žinau porą sakinių, kurie man yra svarbiausi. Pirmas – niekas nežino, kas bus rytoj. Atrodo, banalu ir aišku. Antras – svarbiausia, kad mes net nežinome, ar kam nors tai yra įdomu, kas bus rytoj. Tuo labiau, apie kitą žmogų. Visi gali diskutuoti, kalbėti. Patikėkite manimi, aš nei vieno dalyko nepasakoju be priežasties. Arba tai yra projektas, arba tai yra sugalvota nauja idėja ir panašiai.
Iš tiesų, aš gavau pasiūlymą ir gal juo pasinaudosiu. Jis yra iš vyrų krizių centro. Dar nesu to daręs. Užsiimsiu vyrų krizų centru. Aš dar nežinau, bet man labai patiko tas pasiūlymas. Aš galėčiau prisidėti ir aš prisidėsiu. Galų gale, aš net galvoju, kad norėčiau užsiimti lobizmu. Apskritai, dėl skyrybų. Vyrų ir moterų teisėmis. Aš jau jaučiu, kad seniai lygių galimybių taurę persvėrė moterys prieš vyrus“, – apie naują projektą kalbėjo V. Skaisgirys.
Jis įsitikinęs, jog skyrybų įstatymas nėra palankus vyrų atžvilgiui: „Manau, kad skyrybų įstatymas, toks koks jis dabar yra, neteisus vyrų atžvilgiu. Nekalbu, kad nuo Dievo ar kažko yra duota, jog mama yra mama. Galbūt taip sudėliota, kad turi būti taip, o ne kitaip. Mamai – turtas, automobilis, vaiko globa. Dėl visko vyras gali kovoti, bet tai yra didžiuliai teisminiai dalykai. <..> Nėra to lygumo, o mes kalbame apie lygias teises. Aš užsitrauksiu dabar kažkokias mamų negatyvas, bet gavau labai daug laiškų ir iš moterų, kurios yra paliktos. Kalbu tikrai nenorėdamas joms įkasti ar atimti teises iš jų. Tačiau jeigu mes kalbame apie lygias galimybes, o ypatingai – teisme, manau, kad įstatymas būtų lygiai lygiai surašytas.“
Vyras neslėpė, kad šios skyrybos buvo sunkios, prireikė ir psichologo pagalbos: „Aš nebijau apie tai kalbėti. Nebijau, kad ėjau pas psichologą, kad pas mane tai įvyko. Aš bijau tik dėl to, kas bus su mano sūnumi. Viskas priklauso nuo mano ir Vaidos tolimesnės situacijos.“
Nors vyro širdis ir laisva, tačiau dabar jis nesijaučia vienišas: „Aš nesu vienas. Turiu sūnų. Begalę laiko praleidžiu su juo. Aišku, kad eisiu į pasimatymus. Tai yra natūralu.“
Rolandas tikino, kad dabar jam nė kiek nerūpi, ar ateityje susiras mylimą žmogų, ar ne: „Jeigu atsiras kažkas, kuri leis prieiti, tuomet aš tikrai prie jos prieisiu. Jeigu neatsiras, tuomet neatsiras.
Aš absoliučiai dėl nieko nesigailiu, absoliučiai dėl nieko negalvoju. Tam, kad su manimi būti, reikia būti žiauriai drąsiam žmogui – moteriai. Antras dalykas, aš pradėjau įsivažiuoti į tokį dalyką. Yra banali frazė – sau meluoti negali. Galvoju, kokia nesąmonė. Aš sau meluoti galiu kiek nori, bet kitiems negaliu.“
R. Skaisgirio sūnus Adas jam yra labai svarbus asmuo, kuriam jis yra visiškai atviras: „Noriu pradėti nuo švaraus lapo. Nuo to pradėsime gyventi. Man tai labai gerai sekasi su sūnumi. Aš jam absoliučiai nieko nemeluoju. Nei apie skyrybas, nei apie draugystes, nei apie biznį, nei apie manipuliacijas. Aš jo neauginu taip, kad tik būk geras žmogus ir būsi laimingas. Nifiga. Stovėk už save, kovok už save, nes gyvenimas eina tik į tą ritmą.“
Tęsdamas pokalbį apie skyrybas, Rolandas įsitikinęs, jog sūnus lengvai susigyveno su šia situacija bei viską priėmė ramiai.
„Jis, atrodo, labai ramiai tai priėmė. Aš nežinau, bet man tai atrodo. Prieš pusantrų metų buvo labai didelis susirūpinimas tiek mano, tiek Vaidos. Aš dėl to ir ėjau pas psichologą. Ji man pasakė, kad daugiau dėl vaiko nevaikščiočiau. Dėl savęs vaikščiočiau. Tai taip ir gavosi. Pusantrų metų gal ten vaikščiojau. O dėl Vaidos, aš nežinau ar ji vaikščiojo, ar ne. Mes vieną kartą buvome kartu. Ėjome dėl sūnaus. Kažkaip tai ir nusistovėjo. Vaikas priėmė tai natūraliai“, – savo įžvalgomis dalijosi R. Skaisgirys.
Buvęs krepšininkas neslėpė ir fakto, kad jį labai erzina, kuomet negali suvaldyti situacijos.
„Mano situacija yra labai paprasta. Vaida yra turtinga, turtinga, turtinga... Jauna. Jai dar visas kelias prieš akis. Problema yra kita. Esmė yra tokia, kad aš tikrai ilgai nelaikau to pykčio, tik žinau, kad atkeršysiu. Dėl to man visiškai neskauda galvos. Galiu žiūrėti į tai linksmai, bet manęs neramina kitas dalykas. Čia nėra apie tai, kas su kuo sueis. Niekas nesiruošia eiti. Yra, kaip yra. Esmė yra kiti žmonės. Ji stato sau gyvenimą nuo griūvėsių. Kai būna pas ją bloga situacija, tada ji kreipiasi į mane. Aš visada sakau, kad ji tik vaiko į tai neįtrauktų. Ji – 3 mėnesius ten, 3 mėnesius ten. Nereikia, kad taip būtų. Tada neaišku, ką vaikas iš viso matys. Yra taip, kad aš tos situacijos nesuvaldau. Tai mane erzina, pykdo. Nieko negaliu padaryti, bet žiauri atsakomybė. Jeigu tu vaiką tampysi ant vienų griuvėsių, ant kitų – sudėtinga“, – atvirai kalbėjo vyras.
Tiesa, Rolandas laidos metu kalbėjo ne tik apie kerštą, tačiau ir apie pykčio bangas: „Pykčio esmė pas mane yra žiauri, greita, nevaldoma. Buvau jaunas, tad ir tų muštynių būdavo. Bet pyktis ir labai greitai nusėda. Tuomet yra ir kita medalio pusė. Nieko tu neužmiršti. Prisimenu savo pirmą draugę. Su ja pragyvenau 10 metų. Atsimenu, ką jai esu blogo padaręs, ir ką ji man yra padarius. Tu tą turi – gali nieko blogo palinkėti, bet negali leisti, kad su tavim elgtųsi kaip su mazgote. Mano situacijoje taip ir gavosi, kad aš tai leidau. Dabar nežinau, kodėl. Kerštas yra ne toks, kad iškasiu duobę, o jis yra ore. Kerštas įvardijamas kaip nuodėmė. Visi kerštą įsivaizduoja taip, kad ateini ir kažką žmogui padarai fiziškai arba psichologiškai. Kalba yra ne apie tai. Kerštas gali būti apie absoliutų dėmesio nutraukimą.“
Ištrauką iš laidos „Pasaulis pagal moteris“ su R. Skaisgiriu galite pamatyti peržiūrėję vaizdo įrašą straipsnio pradžioje.