• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kraujo vėžį įveikusi nuomonės formuotoja, sporto trenerė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta (36 m.) jau kurį laiką gyvena įprastą gyvenimą. Tiesa, moteris nevengia dalintis asmeninio gyvenimo ir ligos detalėmis – šįkart ji pasidalijo istorija, kaip sužinojo sunkios ligos diagnozę. 

Kraujo vėžį įveikusi nuomonės formuotoja, sporto trenerė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta (36 m.) jau kurį laiką gyvena įprastą gyvenimą. Tiesa, moteris nevengia dalintis asmeninio gyvenimo ir ligos detalėmis – šįkart ji pasidalijo istorija, kaip sužinojo sunkios ligos diagnozę. 

REKLAMA

Su sekėjais socialiniuose tinkluose Indrė dalijosi, kad didelę dalį jos ligos progreso lėmė būtent gydytojos aplaidumas. 

„Mano gydytoja buvo druskininkietė, nematau prasmės atskleisti jos vardo, nes čia mažas miestelis, todėl visi ją žino. Dabar visi iš mano situacijos galime pasimokyti - tiek aš, tiek mano šeimos daktarė, tiek jūs visi. Pagrindinis dalykas - neužsiimkit savigyda, jei jau ir jaučiate kažkokius simptomus, negalavimus, būtinai važiuokite pas gydytojus. Nedarykit taip, kaip dariau aš - nelaukit, kol kosulys praeis savaime. Nuvažiavę pas šeimos gydytojus neleiskite, kad jus gydytų spėliodami, be jokių tyrimų. Reikalaukite tyrimų, net jeigu jų ir nenori skirti. Pakovokite už save – aš nepakovojau ir pasitikėjau savo šeimos gydytoja“, – istoriją pradėjo moteris. 

Kaip teigė ji, viskas prasidėjo grįžus iš Paryžiaus – ten ji, darydama fotosesijas, sušalo ir į Lietuvą grįžo jau negaluojanti. 

REKLAMA
REKLAMA

„Grįžusi į Lietuvą jaučiausi peršalusi, daug kosėjau. Kosulys lyg aprimo, paskui pasidarė stiprus, priminė bronchitą, plaučių uždegimą. Pati neapsikenčiau ir nuvažiavau pas šeimos daktarę, pasiskundžiau apie retus, bet stiprius širdies dieglius. Jie būdavo tokie stiprūs, kad jei vairuočiau ir ištiktų dieglys, padaryčiau avariją.

REKLAMA

Būdavo toks jausmas, tarsi tau įduria į širdį – sustingdavau, bijodavau pajudėti, atrodydavo, kad kažkas plyš viduje. Visą tai papasakojau savo šeimos gydytojai. Ji su savo aparačiuku paklausė krūtinę, nugarą – pasakė, kad greičiausiai tai refliuksas. Klausė, ar nepradėjau valgyti daugiau vaisių. Patvirtinau, kad kaip tik ėmiau gerti apelsinų sultis. Tai patarė nebegerti sulčių, nusipirkti kažkokių bulvių, vaistų nuo refliukso. Sakė, kad tuos vaistus turiu gerti dvi savaites. 

REKLAMA
REKLAMA

O dėl širdies dieglių pasakė, kad dažnai ateina jaunos mergaitės, skundžiasi, kad joms skauda širdį – pasak jos, iš tikrųjų skauda visai ne širdį, taip tik atrodo. Patarė padaryti tam tikrus pratimus, pakvėpuoti, patikino, kad praeis. Širdis neva gerai plaka, plaučiuosi ji irgi nieko negirdėjo. Tad padariau, kaip sakė ji – dvi savaites gydžiausi tais vaistais“, – tikino Indrė.

„Per dvi savaites kosulys pasidarė nepakeliamas, kosėdavau po 20 minučių, prarasdavau visą energiją, toks jausmas būdavo, kad iškosėsiu viską – žarnas, iki apsivėmimo. Pradėjau po truputį dusti. Nesugebėdavau 15 sekundžių be sustojimo iškalbėti – po dviejų savaičių grįžau pas daktarę ir pasakiau, kad situacija tik pablogėjo, kad man tikrai ne refliuksas. Ji pamatavo man temperatūrą, ir toliau buvo įsitikinusi, kad man refliuksas“, – neslėpė nuomonės formuotoja. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdama su sekėjais moteris neslėpė, kad šeimos gydytoją teko įtikinėti, kad labai blogai jaučiasi. Tik po didelių pastangų pavyko išsireikalauti tyrimų.

„Ji sutiko padaryti plaučių nuotrauką. Kaip dabar prisimenu, kad plaučių nuotrauką padarėme ketvirtadienį, sakė, kad atsakymas bus kitą dieną. Ateina penktadienis – jokio skambučio, pamaniau, kad paskambinsiu pati. Klinika visą dieną ragelio nekėlė. Pagalvojau, kad turbūt viskas gerai, nes juk jei kas būtų, daktarė man paskambintų. Galiausiai nuvažiavau pati. Gydytoja išsitraukė plaučių nuotrauką, kur buvo parašyta, jog matosi kažkoks šešėlis ir yra įtarimas, kad išsiplėtusi širdies aorta. Ji patikino, kad jeigu taip iš tiesų yra, tai ganėtinai pavojinga, nes ta aorta gali bet kuriuo metu plyšti ir jeigu taip atsitiktų, įvyktų staigi mirtis. Ji mane taip išgasdino ir išrašė siuntimą pas kraujagyslių daktarą“, – kalbėjo I. Burlinskaitė.

REKLAMA

Moteris neslėpė, kad iškart paskambino mamai, o ši išsiaiškino, kad tokiu atveju reikėtų eiti ne pas kraujagyslių, o širdies gydytoją.

„Vėl paskambinau savo šeimos daktarei, tačiau ji ir toliau buvo įsitikinusi, kad man reikia pas kraujagyslių gydytoją. Na ką, po savaitės nuvykome į Vilnių pas kraujagyslių gydytoją, o jis žiūri į tą siuntimą ir sako – jus ne čia atsiuntė, jums reikia pas širdies gydytoją.

REKLAMA

Bet ačiū jam, kad neliko abejingas šioje situacijoje. Jis gal ir negalėjo išrašyti siuntimo pasidaryti kompiuterinę tamografiją, tačiau pamatė, kad situacija yra rimta. Patikino, kad labai keista, kad jaunam žmogui būtų išsiplėtusi širdies aorta – jis man išrašė tą siuntimą. Kol laukėme eilės atlikti kompiuterinę tamografiją, aš lipdama laiptais jau vos prakvėpuodavau. 

Tuomet jau pikta nuvažiavau pas savo šeimos gydytoją ir pasakiau, kad ji mane nusiuntė ne ten, kur reikėjo, kad man vis blogėja. Taip pat gana piktai pareikalavau siuntimų pas visus įmanomus gydytojus – nuo skrandžio iki širdies. Pati išsigandusi ji išrašė man siuntimus, bet jau buvo vėlu – pasidariusi kompiuterinę tamografiją pamačiau diagnozę, kad aptiktas 8 centimetrų navikas. Jie visi tyrimai būtų atlikti laiku, nedelsiant, liga nebūtų taip progresavusi. Tad tokia mano istorija. Pasimokykit, kas išklausėte“,  – pasakojo ji. 

 

 

 

Visuomeneje isivyravo klaidingas suvokimas, kad jeigu jaunas, grazus, sportuojantis, sveikai besimaitinantis - sirgti sunkiomis ligomis negali.
sakyčiau, galvos ertmėje pas ją net ne oras, vaakumas
Viską ištyrė , sutvarkė , surado , išaiškino - super!!!!!!!! Kaune metus laiko lauktum visų terminų ir kompiuterinė ir rentgenas.
Per vieną mėnesį - čia medicinos stebūklas . Tikrai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų