CV reikėtų rašyti ranka
G. Šmitd įsitikinusi: būtų daug paprasčiau bei naudingiau, jeigu norintys įsidarbinti, savo gyvenimo aprašymus siųstų rašytus ranka, žinoma, būtina sąlyga, kad darbdavys mokėtų raštą šifruoti - tik taip jis gali išsiaiškinti, ar kandidatas tinkamas reikalingai darbo pozicijai, ar nebus konfliktiškas, ar yra kūrybingas.
„Tai – daug paprasčiau, negu gali atrodyti, pavyzdžiui, stipriai įspaustas raštas išduoda, kad žmogus yra užsispyręs, atkaklus, karjeristas. O rašantis taip, kad vos, atrodo, prisiliečia rašalas prie popieriaus, byloja: žmogus neturi savo tvirtos nuomonės, iš tokio žmogaus galima lipdyti, ką tik norite, jis bus puikus pavaldinys, neišsišokėlis, tačiau prastas vadovas“, – pasakojo grafologė.
Paėmusi lapą į rankas, moteris nepuola skaityti jo turinio, pirmiausia ji dėmesį kreipia į detales, smulkmenas, raides, tvarkingumą, tarpą, paliktą paraštėms.
Jeigu raidė primeną skaičių – esate veiklus
Smulkios raidės byloja apie žmogaus smulkmeniškumą. Taip pat įtakos turi ir taškai, sudėti ant raidžių i, ė. Jas šios rašysenos atstovas sudėliojęs aukštai. Tai, pasak grafologės, reiškia, kad žmogus planuoja ir moka įvertinti kiekvieną smulkmeną. Tarpai, palikti paraštėse išduoda, kad žmogus yra taupus bei atsargus. Jei žodis pradedamas spausdinti raide, o užbaigiama rašytinėmis, vadinasi asmuo paslaptingas.
Kūrybinio darbuotojo raštas (nuotr. Balsas.lt)
„Šio žmogaus raidės visos vienodos, vadinasi, jo psichinė būsena yra stabili, jis mėgsta nuoseklumą. Raštas įskaitomas, vadinasi, jis mėgsta viską pasakyti aiškiai, kad jį suprastų, tik, žinoma, gudriai pasirenka, ką sakyti, ką nutylėti. Atkreipkite dėmesį, kad raidė b kai kuriose vietose parašyta kaip skaičius 6. Toks požymis rodo, kad žmogus yra veiklus, negali pakęsti rutinos“, – analizavo rašto pavyzdį Galina.
Humoro jausmą išduoda paišaliojimai
Antrojo rašto pavyzdyje grafologė įžvelgia netvarką, raidės kampuotos ir didelės, ne visos yra sujungtos, pagal grafologę, nėra nuoseklumo. Tai, kad kai kurios raidės rašomos per kelis langelius reiškia, kad asmuo išsišokėlis, labai geros apie save nuomonės.
Kūrybinio darbuotojo raštas (nuotr. Balsas.lt)
„Pažvelkite, kiek jis užima vietos popieriuje, jokio taupumo, jis išlaidus žmogus, ilgi raidžių koteliai bei tai, kad ant raidžių i ar ė net nesudėti taškai išduoda, kad jis labai ryžtingas, kartais užsimoja daryti daugiau negu gali, tačiau jei jis pats tuo tiki, sunkiai girdės kitų bandymus atkalbėti. Jis taip pat karjeristas, tad jei ieškote atkaklaus vadovo, toks žmogus tiks“, – teigė G. Šmidt.
Pavyzdyje galima įžvelgti piešinukus, papaišaliojimus, jie byloja, kad asmuo turi humoro jausmą.
Apvedžiojate žodžius – mėgstate kontroliuoti
Trečio pavyzdžio rašto raidės – visos skirtingos, vienos palinkusios į vieną pusę, kitos – į kitą, jos tarsi šokinėja. Tai byloja, kad žmogus yra spontaniškas. Taip pat nesujungtos raidės rodo, kad asmuo linkęs į pesimizmą. Grafologė atkreipia dėmesį į apvestus žodžius, tokie dalykai reiškia - mėgstama kontroliuoti kitus.
Pagal raštą galima nuspėti žmogaus lytį: dailiosios lyties atstovių raštas dažniausiai yra tvarkingas, jei ne, vadinasi, ji turi daug vyriškų savybių. Netvarkingai rašanti moteris taip pat gali būti labai jautri, tiesiog aplinkiniams ji tarsi užsideda stiprios ir valdingos moters kaukę. Jos taip pat gali būti išsiskyrusios ar sunkiai susirandančios partnerį. G. Šmitd šmaikštavo, kad paprastai vyrai tokių bijo, nors jų rašysena išduoda - jos nėra tokios stiprios, kaip atrodo.
„Jei žodžiai kyla į viršų, žmogus optimistas, jei žemyn – pesimistas. Matote, kaip viskas paprasta“, – pasakojo G. Šmidt.
Vadovo raštas (nuotr. Balsas.lt)
Jei savo užrašus mėgstate atskirti brūkšniais, vadinasi, nesate linkusi parodyti kitiems savo blogų emocijų ir tuo labiau išplepėti problemų. Braukymai yra sveikintinas dalykas, pasak grafologės, jie išduoda kūrybiškumą.
„Rašytojai kūrė romanus, detektyvus, jų užrašuose begalybė pribraukymų, kurie yra kūrybinio proceso požymis“, – teigė Galina.
Grafologė Galina pasakojo, kad žmogaus raštas gali būti skirtingas, vieną dieną jūsų raidės bus kampuotos, kitą – apvalesnės, tai priklauso nuo jūsų emocinės būsenos, jei pastebite, kad jūsų bičiulio ar darbdabio raštas keičiasi, gali būti, kad jis įsimylėjo.
„Įsimylėjęs žmogus rašo tvarkingiau, raidės apvalesnės, gal net didesnės, juk meilė suteikia daug teigiamų emocijų, norisi viskam viską duoti, šypsotis, net dosnesni tampame, keičiasi ir raštas“, – tvirtino Galina.
Jei pykstate – keičiasi ir raštas
Pagal grafologiją, tvarkingas raštas, sujungtos raidės išduoda tvarkingą, itin pareigingą žmogų. Jis idealiai atliks darbus, gali būti, kad užsibrėš padaryti keturis darbus, tad atlikęs tik tris, stipriai išgyvens. Tokie dažniausiai būna idealistai žmonės, kuriems ne itin svarbūs materialiniai dalykai.
Tačiau supykdžius ar įskaudinus tokį asmenį, pasikeis ir raštas. Jis išliks tvarkingas, tačiau raidės bus pasvirusios į dešinę. Nevienodas raidžių dydis byloja žmogaus nestabilumą, nuotaikų kaitą, taip pat nestabilią asmens būseną.