rašysena
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rašysena“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rašysena“.
Ekspertui įtarimų kelia Putino parašai: atskleidė, ką raštas išduoda apie žmones
Kiekvieno žmogaus raštas unikalus – visai kaip ir mūsų pirštų antspaudai. Tačiau retas susimąsto, kad mūsų rašysena išduoda apie mus daugiau nei galime įsivaizduoti. Mastelis, pasvirimas ir dar daugelis kitų subtilybių savyje koduoja mūsų psichologinį portretą.
Rašyseną ir tai, ką ji išduoda apie mūsų asmenines psichologines savybes, tiria grafologija – metodika, gyvuojanti jau šimtus metų. Negalvokite, kad tai – vaikų žaidimai, grafologų paslaugomis naudojasi net slaptosios tarnybos.
Ką apie jus išduoda rašysena? Tiesa patiks ne kiekvienam
Apie mūsų asmenybę ir charakterio paslaptis išduoti gali net mūsų rašysena. Būtent joje slypi visos asmeninės savybės. Pasitikrinkite, ką apie jus išduoda būtent jūsų raštas. Atlikti tyrimai rodo, kad kuo didesnis raidžių dydis atskleidžia didesnį žmogaus pasitikėjimą savimi. Žmonės, rašantys didelėmis raidėmis, paprastai yra linkę būti ryžtingi, išeinantys už savo komforto ribų ir efektingi. Jie mėgsta būti dėmesio centre. Didelės raidės taip pat byloja apie žmogaus dosnumą.
Kuo skiriasi B.Obamos rašysena nuo jūsų?
Rašysena nedažnai patenka į „kietųjų“ mokslų tyrimų sritį. Nors internete gausu rašysenos analizės testų, o kai kurios įdarbinimo agentūros šį metodą siūlo potencialių darbuotojų atrankai, išvados retai gali nustebinti objektyviais ir tiksliais apskaičiavimais. Visai kitas dalykas, kai rašyseną tiria matematikai, sakoma Kauno technologijos universiteto (KTU) pranešime.
Prokuroras: V.Uspaskicho nenoras duoti rašysenos pavyzdžius – keistas ir juokingas
Valstybės kaltintojas Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje prokuroras Saulius Verseckas „keistu ir juokingu“ pavadino Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho aiškinimus, kad savo rašysenos pavyzdžius ekspertizei, kurios pats prašė, duos pasitaręs su advokatais. „Labai keistai ir net, sakyčiau, juokingai atrodo, kai nuteistasis prašo pats jam skirti jo parašų ekspertizę, tačiau, ar duos lyginamuosius pavyzdžius, atsako, kad dar nežino.
Rašysena atspindi žmogaus charakterį
Turbūt daugelis žino, kad iš rašysenos nesunku nustatyti žmogaus charakterį. Be to, tokiu pat būdu galima sužinoti, ar jis – seksualus. Kai raidės pasvirusios į kairę pusę – jausmai pavaldūs protui. Įsižiūrėkite, į kokią pusę labiau pasvirusios raidės. Jei jos pasvirusios į dešinę pusę ir, kaip įprasta, maždaug 45 laipsnių kampu, – žmogus atviras ir emocionalus, be to neslepia ir savo jausmų. O jei raidės parašytos griežtai vertikaliai, vadinasi, toks žmogus – santūrus ir išlaiko pusiausvyrą.
Sprendimas dėl referendumo stringa: rašysenos ekspertai tebetikrina rinkėjų parašus
Rašysenos ekspertai trečiadienį nebaigė tikrinti referendumo iniciatorių Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateiktų patikslintų rinkėjų parašų, todėl sprendimas dėl referendumo atidėtas. "Rašysenos ekspertai pradėjo darbą, tikrina bylas, bet darbo nepabaigė. Jie patikrino 35 bylas iš 72. Kol neturime galutinių ekspertų išvadų, priimti sprendimo dėl visų parašų negalime, siūlau išimti iš darbotvarkės", - per VRK posėdį sakė jos narys Valdas Benkunskas.
Sukurtas „žmogaus ranka“ rašantis robotas
Nors daugelis turbūt neprisimena, kada paskutinį kartą popieriaus lape savo ranka rašė laišką arba vietoj SMS žinutės su palinkėjimais siuntė atviruką su savo parašytais sveikinimais, ranka rašyti asmeniniai tekstai daugelyje totaliai kompiuterizuotų šalių laikomi didelės pagarbos ir dėmesio kitam ženklu. Tik bėda ta, kad ne visi turi laiko (o gal ir noro) vedžioti rašikliu po popieriaus lapą, be to, nuo nuolatinio naudojimosi kompiuterių klaviatūromis nukenčia ne vieno rašysena.
„Google“ vertėjas atpažįsta ranka parašytą tekstą
Bendrovės „Google“ inžinieriai patobulino populiarią internetinę mašininio vertimo paslaugą „Google Translate“. Iki šiol ji mokėjo apdoroti tik į tinklalapį įkeltus dokumentus, nuorodas ar teksto fragmentus, o dabar išmoko dirbti ir su ranka parašytu tekstu. Naujoji funkcija, pasak bendrovės atstovų, bus itin naudinga kinų ar kitų Rytų kalbų besimokantiems planšetinių kompiuterių ar išmaniųjų telefonų savininkams, susidūrusiems su nepažįstamais hieroglifais.
Ką rašysena kalba apie mus?
Artėjant Kalėdoms, daugelis vaikų svajoja apie dovanas ir rašo laiškus Kalėdų seneliui. Apie kiekvieno žmogaus rašyseną prikurta daugybė teorijų bei knygų. Raštas, atsiradęs dar senovės Mesopotamijoje 3500 m. pr. m. e., neva atskleidžia paslaptingiausius mūsų pasąmonės kampelius ir gali nupasakoti netgi charakterį, būdingas ligas, karjeros perspektyvas ir likimą.
Grafologija vis dar nelaikoma mokslu, tačiau ir toliau atkakliai tyrinėja rašyseną.
Išrinkti dailiausiai rašantys Lietuvos gyventojai
Šiandien Lietuvių kalbos institute baigėsi antrą kartą šalyje organizuotas Nacionalinis dailyraščio konkursas „Rašom!“. Finalo metu išrinkti trys dailiausią rašyseną turintys Lietuvos gyventojai bei viena originaliausio rašto autorė.
Anot Lietuvių kalbos instituto direktorės Jolantos Zabarskaitės, rašymas ranka yra prasmingas ir informacinių technologijų amžiuje jis tampa tikru iššūkiu.
REKLAMA
REKLAMA
Dailyraščio konkurse susirungė daugiau kaip 8 tūkst. dalyvių
Šiandien, Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, baigėsi Nacionalinio dailyraščio konkurso „Rašom! 2012“ pirmasis etapas. Antrą kartą Lietuvoje vykstančiam dailiojo rašto konkursui darbus atsiuntė daugiau kaip 8 400 dalyvių iš Lietuvos bei užsienio. Iš jų atrinkta 30 geriausių darbų ir 3 originaliausi, kurių autoriai susirungs konkurso finale.
Grafologė G. Šmidt: raštas išduoda, ar esate įsimylėjęs
Žmogaus raštas išduoda daug: asmenybės emocinę būseną, polinkį į meną, karjerą ar konfliktus, jis taip pat atskleidžia, ar esate įsimylėjęs, ar išgyvenate skaudų išsiskyrimą. Gebantiems šifruoti raštą bus nesunku pasakyti, ar esate iš tų, kurie meluoja. Balsas.lt apie tai pakalbino grafologę Galiną Šmitd.
Paaiškėjo dailiausiai rašantys Lietuvos gyventojai
Baigėsi pirmą kartą Lietuvoje organizuotas Dailyraščio konkursas „Rašom! 2011“. Vilniuje vykusiame konkurso finale kiekvienoje grupėje – 3–6 klasių moksleivių, 7 klasių ir studentų, suaugusiųjų – varžėsi po 10 dalyvių. Išrinkti trys dailiausią ir viena originaliausią rašyseną turintys Lietuvos gyventojai. „Rašymas ranka XXI amžiuje yra iššūkis – tai prasminga.
Bus renkami dailiausiai rašantys Lietuvos gyventojai
Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas dailyraščio konkursas „Rašom! 2011“. Jo tikslas – išrinkti gražiausią rašyseną turinčius šalies gyventojus bei ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Konkurso „Rašom! 2011“ organizatoriai: Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinys ir raštinės reikmenų prekybos UAB „Biuro pasaulis“, globėjas – švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.Konkurse kviečiami dalyvauti visi Lietuvos gyventojai: nuo trečiokų iki senjorų.