Priauginami akriliniai ir geliniai nagai buvo sukėlę trumpą euforiją, kai net tos, kurios niekada negalėjo pasigirti dailiais nagais, per keletą valandų virsdavo tobulo manikiūro savininkėmis. Deja, ši nagų priauginimo procedūra beviltiškai sugadina nagus, jie ima lūžinėti, praranda blizgesį. Ir štai tik visai neseniai manikiūro salonus sudrebino rinkos naujiena – gelinis lakas. Tai lengvai kaip ir paprastas lakas nagus padengianti priemonė, suteikianti jiems trokštamą spalvą, žavų blizgesį ir... nenusitrinanti net keletą savaičių.
Tai įprasto nagų lako ir gelio hibridas, patikimai prikimbantis prie nago plokštės, bet toks, kurį galima nuvalyti panašiai kaip ir įprastą laką. Geliniuose lakuose nėra natūralius nagus žalojančių komponentų. Atvirkščiai – šis lakas stiprina nagus. Kaip tik todėl jį rekomenduoja, jei nagai – minkšti, linkę lūžinėti. Tvirtas lako sluoksnis nagus apsaugos nuo lūžimo, jie nesisluoksniuos.
Kaip atliekamas manikiūras?
Prieš lakavimą geliniu laku nepatariama nagų ilgai mirkyti vandenyje, todėl manikiūrą dažniausiai daro be mirkymo. Rankų oda ir nagai nušveičiami šveitikliu, iš panagių išvalomi nešvarumai, nagui suteikiama
taisyklinga forma. Tada nagą dar kartą nuvalius valikliu ir pašalinus nuo jo kremo likučius, dildele pašiaušiamas nago plokštelės paviršius, tepamas pirmasis sluoksnis – pagrindas, ant jo – dviem sluoksniais gelinis lakas, ir galiausiai – sutvirtinantis viršutinis sluoksnis. Po kiekvieno sluoksnio nagai džiovinami po ultravioletinių spindulių lempa. Viskas paprasta kaip dukart du, bet... ši procedūra netruko apaugti mitais, kuriuos noriai stiprina reklama. Pamėginkime išsiaiškinti, kurie jų – teisingi, o kurie – gerokai prasilenkia su realybe.
Gelinis lakas džiūsta greičiau nei įprastas.
Taip, šis lakas džiūsta greičiau, todėl iš karto po manikiūro galima drąsiai jį liesti, braukti. Kitaip nei nusilakavusi įprastu laku, iš manikiūro salono išeisite galėdami laisvai naudoti rankas, nereikės dar
kurį laiką saugotis ir nieko neliesti nagais.
Nulakavus nagus geliniu laku, jų vis tiek nepatariama ilgai laikyti vandenyje.
Taip, bet tik pirmą dieną. Tada išties nepatariama maudytis vonioje, plaukioti baseine. Tačiau jau kitą dieną galite drąsiai mėgautis vandens malonumais – manikiūras nuo to nenukentės.
Nulakavus nagus tobulu manikiūru džiaugsitės tris savaites.
Pagražinta tiesa. Tris savaites retai kada pavyksta išlaikyti nepriekaištingą manikiūrą. Paprastai jau po
pusantros ar dviejų savaičių keliose vietose lakas atšoka, atsilupa. Be to, nevalia pamiršti ir natūralaus nago augimo proceso. Nagui augant lakas vis pasistumia pirmyn ir atveria ne itin dailų nelakuotą tarpelį,
dėl ko manikiūras ilgainiui atrodo netvarkingai.
Gelinis lakas nuvalomas taip pat lengvai, kaip ir paprastas.
Anaiptol. Šio lako valymo procedūra – kiek ilgesnė. Lakas paprastai nesivalo taip lengvai kaip teigiama reklamose, taigi tenka paplušėti. Manikiūro salone tam naudojamas specialus valiklis. Jei norėtumėte nusivalyti laką namuose, patariama naudoti valiklį su acetonu: po vieną suvilgykite valikliu 10 vatos gumulėlių, dėkite prie nagų ir apsukite pirštų galiukus aliuminio folija. Palaukite 5–10 minučių ir imkitės darbo: atmirkęs lakas nustumiamas mediniu manikiūro pagaliuku. Jei jis nusivalo nevisiškai, procedūrą su valikliu ir folija pakartokite.
Nuvalius laką nagas lieka idealiai gražus.
Nevisai. Nors nuvalius laką jo plokštelė lieka nepažeista, kurį laiką jos paviršius gali būti šiurkštokas. Lengviausia tai užmaskuoti nauju, nebūtinai gelinio lako sluoksniu.
Geliniu laku nulakuoto nago negalima lakuoti paprastu laku.
Netiesa. Paprasto lako kaip tik ir tenka griebtis maskuojant ilgainiui atsirandančius gelinio lako defektus. Jis padeda šiek tiek prailginti manikiūro „galiojimo laiką“: užlakavus naują sluoksnį tiesiog ant gelinio lako, nuaugusi vieta paslepiama. Jei nenorite lakuoti viso nago,artimiausia spalva galima padailinti tik nuaugsią ar atsilupusią vietą.
Gelinis lakas – neabejotinai patogu ir praktiška.
Viskas priklauso nuo jūsų. Viena vertus, taip, bent savaitę ar pusantros su idealiu manikiūru – vis geriau nei po trijų–keturių dienų luptis pradedantis įprastas lakas. Tačiau turėkite omenyje, kad spalvą rinktis
teks daug atidžiau: juk nusilakavę nagus tamsiai violetiniu laku turėsite juo džiaugtis keletą savaičių, taigi visą garderobą teks derinti prie jo, o ne kaitalioti nagų ir drabužių spalvas pagal nuotaiką ir orą. Štai kodėl
manikiūro salonuose paprastai apsiribojama visai neįspūdinga gelinio lako spalvų palete. Vis tiek dažniausiai pasirenkamas neutralus, visiems gyvenimo atvejams tinkantis lakas.