Nuo geležies trūkumo pasaulyje kenčia apie 30 proc. moterų ir vaikų. Deja, tai pastebima ne iš karto.
Geležies deficito požymiai paprastai tokie, kaip sergant mažakraujyste: blyški oda, širdies ritmo sutrikimai, ūžesiai, plaukų slinkimas, nagų trapumas, trūkinėjantys lūpų kampučiai, opelės burnoje ir ant liežuvio, greitas nuovargis, irzlumas, mieguistumas.
Jei šie požymiai tęsiasi, verta pasikonsultuoti su gydytoju ir atlikti reikiamus tyrimus, kad ilgai nepašalintas geležies trūkumas nesukeltų mažakraujystės.
Kaip papildyti atsargas
Jei yra geležies trūkumas, reikia koreguoti dietą, papildant ją jautiena, daržovėmis, tačiau niekada nebūsime tikri dėl gauto geležies kiekio. Geresnių rezultatų galima greičiau pasiekti nustatytomis dozėmis geriant geležies papildus.
Reikėtų atsiminti, kad skysti geležies produktai – kaip, pavyzdžiui, geležies preparatas „Floradix“ − geriau rezorbuojasi, sukelia mažiau pašalinių reiškinių. Juos patogiau dozuoti mažesniais kiekiais. Vaikai, vyresni žmonės juos lengviau praryja, taip pat būna mažesnis perdozavimo pavojus.
Geriausia terpė
Esant geležies trūkumui ar mažakraujystei reikia stengtis apriboti pieno produktų suvartojimą, nes kalcis mažina geležies pasisavinimą, kaip ir kavoje, ir arbatoje esantys taninai, tam tikri vaistai.
Geležis geriau rezorbuojama, kai skrandyje yra rūgšti terpė, todėl geležies preparatus reikia užgerti sultimis. Taip pat geležis geriau rezorbuojasi su vitaminu C, B grupės vitaminais, fruktoze.
„Floradix“ − skystos geležies formulė, suteikianti organizmui optimalų ir gerai pasisavinamą reikalingą geležies kiekį. Geležis su vaisių ir daržovių sultimis bei vaistažolių ekstraktu užtikrina maksimalaus geležies įsisavinimo terpę.
Šis puikaus skonio, be sintetinių priedų ir konservantų preparatas tinka visiems – ir vaikams, ir nėščioms bei maitinančioms moterims, ir vegetarams.
DAUGIAU INFORMACIJOS