Pakankamas miegas naktį yra labai svarbi mūsų bendros sveikatos ir gerovės dalis. Miego trūkumas ne tik apsunkina kasdienę veiklą, bet per ilgesnį laiką gali pakenkti mūsų organizmui.
Nepaisant to, manoma, kad maždaug kas trečias britas bent kartą gyvenime patiria miego problemų, o kai kuriuos netgi kamuoja chroniška nemiga.
Pasak sveikatos ir gerovės eksperto gydytojo Michaelo Mosley, geras miegas gali padėti apsisaugoti nuo įvairių sveikatos problemų, įskaitant širdies ligas, diabetą, depresiją ir demenciją, rašo express.co.uk.
Savo naujoje knygoje „4 savaitės iki geresnio miego“ (angl. „4 Weeks to Better Sleep“) jis atskleidė keletą svarbiausių patarimų, kaip pagerinti savo miego įpročius.
Garsus gydytojas atskleidė, kaip užmigti greitai ir lengvai
„Moksliniai tyrimai įrodo, kad galima išsiugdyti gero miego įgūdį, – sakė M. Mosley. – Tam reikia tik šiek tiek laiko, treniruočių ir tinkamų patarimų, todėl, pasitelkęs keletą išmanių ir tikrai veiksmingų strategijų, aš parengiau keturių savaičių planą, kuris gali gerokai pagerinti jūsų miego kokybę ir net padėti visam laikui atsikratyti nemigos.“
Kai kurie jo patarimai, pavyzdžiui, keisti mitybą ar stebėti miego režimą, atrodo savaime suprantami, tačiau vienas konkretus patarimas gali pasirodyti gana neįprastas.
Jei jums sunku užmigti, gydytojas pataria eiti miegoti vėliau – šis žingsnis, pasak jo, gali būti labai veiksmingas.
Šio metodo esmė ta, kad jums nereikės ilgai gulėti lovoje nerimaujant ir bandant užmigti, nes eisite gulti tik tada, kai būsite tikrai pavargę. Taip jūsų smegenys bus pratinamos prie to, kad einate į lovą tam, kad užmigti.
Pavyzdžiui, jei jums reikia keltis 7 val. ryto, iš tikrųjų visai nebūtina gulti anksčiau nei 1 val. nakties.
„Miego specialistai jau seniai žino, kad vienas veiksmingiausių būdų nutraukti šį užburtą ratą yra mažiau laiko praleisti lovoje, – aiškino M. Mosley. – Tai vadinama miego apribojimo terapija ir gali būti veiksminga priemonė, padedanti žmonėms įveikti nemigą.“
„Ši taktika labai paprasta – trumpindami lovoje praleidžiamą laiką sustiprinate norą miegoti, todėl, padėję galvą ant pagalvės, greitai užmiegate giliu sveiku miegu, – tęsė jis. – Po kurio laiko jūsų smegenys iš naujo išmoksta sieti buvimą lovoje su miegu, o ne su mąstymu ar nerimu.“
M. Mosley įspėjo, kad šis procesas nėra lengvas, bet gali išgydyti net ir labiausiai įsisenėjusią nemigą.
Gydytojas taip pat rekomenduoja padidinti baltymų suvartojimą bei laikytis Viduržemio jūros regiono dietos, kurioje gausu alyvuogių aliejaus, riešutų, riebios žuvies ir daržovių. Jis pataria vengti itin apdorotų maisto produktų, pyragaičių ir sausainių.
M. Mosley taip pat siūlo vesti miego žurnalą, kad galėtumėte sekti, kada einate miegoti, kada atsibundate ir kiek laiko naktį būnate prabudę, ir taip užsibrėžti tikslą, kurio galėtumėte siekti.
Prieš guldami turėtumėte žinoti, kiek jums reikia miegoti – galbūt, jums pakanka vos šešių valandų per naktį.