„Jau praėjo devyneri metai? Oho. Juk ne tiek ir daug, tiesa?“ – sako vienas iš dueto narių, Valteris Fridenbergas, pasirodymą „Eurovizijoje“ vadinantis jau perskaitytu gyvenimo knygos puslapiu.
Pasirodymas „Eurovizijoje“ – neįkainojama patirtis
Kai pasirodė tarptautinio „Eurovizijos“ konkurso scenoje, Valteriui buvo septyniolika. Vaikinui, dainuojančiam nuo dvejų, pasirodymas didžiulėje scenoje, nebuvo pirmas. Su populiariu Latvijos vaikų kolektyvu „Dzeguzite“ Valteris ir Karlis apkeliavo daugybę pasaulio šalių, koncertavo tokiose arenose kaip „Madison Square Garden“, Niujorke.
„Tačiau varžytis su Europa vienoje didžiulėje scenoje – nauja patirtis. Padarėme viską, kad po pasirodymo „Eurovizijoje“ taptume tuo, kuo esame dabar, suformuotume save kaip atlikėjus ir tęstume karjerą, – pasakoja vaikinas, abejojantis ar ryžtųsi ant konkurso scenos lipti antrą kartą.– Jei klausiate apie dalyvavimą „Eurovizijoje“, galiu pasakyti viena – ne dabar. Mes laimėjome Latvijoje, pasirodėme ant „Eurovizijos“ scenos, užėmėme penktą vietą. Tai mūsų abiejų gyvenimo puslapis, kurį jau perskaitėme. Tačiau niekuomet nesakyk „niekada“. Laikas parodys“, – šypsosi Valteris.
Latvio teigimu, bėgant metams dainos, išgarsinusios vaikinus ir Lietuvoje, atlikimas pasikeitė. „Kai 2011 metais mirė dainos kūrėjas Martinas Freimanis, dainos atlikimas įgijo kitą prasmę. Dainuodami „The War is Not Over“ prisimename viską, ką pasiekėme kartu su juo. Tačiau užplūdę prisiminimai nėra liūdni. Džiaugiuosi, kad Martinas padarė tiek daug. Tai priverčia mane susimąstyti, – sako Valteris ir priduria: – Kitas dalykas – dabar mes tą dainą atliekame geriau. Šiek tiek geriau“.
Pasirodymas „Eurovizijoje“:
Veiklos netrūksta
V. Fridenbergas studijavo politiką Latvijos universitete, tačiau savo ateities su politika nesieja. „Domiuosi politiniais įvykiais, tačiau neplanuoju tapti politiku ar politikos mokslų daktaru. Politika – mano hobis. Šiuo metu save galiu pristatyti kaip muzikantą ir televizijos laidų vedėją, – sako pašnekovas. – Kaip tik dabar dirbu prie vieno muzikos projekto, tačiau jo stadija dar tik pradinė, todėl plačiau papasakoti nieko negaliu.“
Latvijoje kartu su muzikos grupėmis „Putnu Balle“ bei „Tumsa“ koncertuojantis vaikinas tapo ir populiarios šios šalies televizijos laidos „Gudrs, vēl gudrāks“, kuri yra latviška lietuviškos laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ versija, vedėju. „Mane sudomino tai, kad šis šou projektas yra skirtas mokyklinio amžiaus vaikams, kurie dažniausiai žino daugiau nei parodo. Esu labai dėkingas už suteiktą galimybę su jais susipažinti. Tam tikru gyvenimo periodu buvau skeptiškai nusiteikęs mūsų jaunosios kartos atžvilgiu, tačiau dabar pakeičiau savo nuomonę. Manau, auga karta, galinti sukurti šviesią ateitį“, – pasakoja latvis ir atvirai prisipažįsta, kad atsakytų ne į visus klausimus, pateikiamus laidoje.
Vaikinas, baigęs viena geriausių mokyklų visoje Latvijoje vadinamą 1-ąją Rygos gimnaziją, teigia buvęs neblogas mokinys. „Niekuomet nebuvau geriausias mokinys klasėje, tačiau lankiau vieną geriausių mokyklų Latvijoje. Tai juk turi šį tą reikšti, – juokiasi pašnekovas. – Mano vidurkis buvo 8,5. Tačiau egzistuoja triukas, kuriuo norėčiau pasidalyti. Jei norite, kad mokykloje sektųsi gerai, įdedant mažiau pastangų, darykite viską, ko jūsų prašo pradinėje mokykloje. Aš darydavau visus namų darbus iki devintos klasės, dėl to neturėjau daug darbo kitus trejus metus. Prisipažinsiu – paskutiniais metais ne visuomet atlikdavau namų darbus, netgi praleisdavau kai kurias pamokas, tačiau gaudavau gerus pažymius ir mokyklą baigiau labai gerais pažymiais“, – pasakoja Valteris.
Prisiminimai apie Lietuvą – itin šilti
Kaip grupės „Putnu Balle“ narys V. Fridenbergas Lietuvoje lankėsi daugybę kartų. Kas vaikinui labiausiai įsiminė iš viešnagės mūsų šalyje?
„Iš koncertų, rengtų kartu su „Putnu Balle“, geriausiai atsimenu gerbėjus, kurie mus visuomet sutikdavo itin šiltai. Turiu išsaugojęs daugybę jų dovanų, pavyzdžiui, nuostabų žalią fotoalbumą, kuris visuomet sukelia šiltus prisiminimus apie Lietuvą. Mano širdyje visuomet išliks vietos žmonėms, su kuriais susipažinau Lietuvoje. Tikiuosi, kad greitai vėl su jais susitiksime, – sako atlikėjas bei prasitaria, kad pasiūlymų koncertuoti Lietuvoje turi ir šiuo metu. – Daugiau detalių kol kas nežinau. Galiu pasakyti tik tiek, kad tai nebus koncertinis turas. Gavome pasiūlymų surengti vieną ar du koncertus.“
Vienas iš būdų, padedančių itin intensyvų gyvenimą gyvenančiam vaikinui nusiraminti, yra muzika. „Turiu daugybę muzikos įrašų savo telefone. Tačiau šiuo metu patys mėgstamiausi yra grupės „Mumford and Sons“ albumas „Babel“ ir latvių muzikos grupės „Astro’n’out“ albumas „Lauvas“. Jeigu galėčiau išsirinkti kūrinį, kurį būčiau norėjęs sukurti, pasirinkčiau Stingo dainą „Seven Days“. Norėčiau išvysti savo vardą šalią jo“, – prisipažįsta atlikėjas.
Pokalbio pabaigoje Valteris prasitaria apie vieną savo silpnybę, kurios negali atsisakyti. „Šoninė. Tikra amerikietiška šoninė. Latvijoje jos gauti sudėtinga, nes šalyje yra mažai restoranų, kurie ją patiekia. Jei pavyksta gauti skrudintos šoninės, jaučiuosi labai laimingas“, – juokiasi vaikinas.