• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Verslininkė, žinoma nuomonės formuotoja Erika Vitulskienė savo sekėjams atskleidė itin asmeninę istoriją – ji jau kurį laiką kentėjo dėl miego trūkumo. Viskas prasidėjo nuo vis augančio ir intensyvaus darbo krūvio, kuriam įveikti moteris pradėjo aukoti savo miegą. Tačiau tokia taktika ne tik nepadėjo daugiau nuveikti, bet ir išbalansavo ne tik jos, bet ir aplinkinių gerą savijautą. Vis tik tokių išvadų ji priėjo tik po vieno eksperimento.

Verslininkė, žinoma nuomonės formuotoja Erika Vitulskienė savo sekėjams atskleidė itin asmeninę istoriją – ji jau kurį laiką kentėjo dėl miego trūkumo. Viskas prasidėjo nuo vis augančio ir intensyvaus darbo krūvio, kuriam įveikti moteris pradėjo aukoti savo miegą. Tačiau tokia taktika ne tik nepadėjo daugiau nuveikti, bet ir išbalansavo ne tik jos, bet ir aplinkinių gerą savijautą. Vis tik tokių išvadų ji priėjo tik po vieno eksperimento.

REKLAMA

„Viskas prasidėjo nekaltai. Atrodė, kad kelis kartus trumpiau pamiegosiu ir padarysiu visus darbus, tačiau taip mano miego režimas tik išsibalansavo. Kai galėdavau ilsėtis – greitai užmigti nebepavykdavo, nes būdavau per daug įsitempusi“, – dalinasi E. Vitulskienė.

Ji prisipažįsta, kad, negalėdama gerai išsimiegoti, nuolat jausdavosi pavargusi ir dirgli. Sutrikęs miego režimas stipriai paveikė jos nuotaiką ir savijautą, o diena dažnai pasibaigdavo ašaromis. Tačiau pačiu tinkamiausiu metu ji turėjo galimybę pasikonsultuoti su miego mokslininke ir atitinkamai pakoreguoti savo rutiną, rašoma pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA
REKLAMA

Miego eksperimentas

„Prisijungusi prie IKEA miego eksperimento supratau, kad dariau daugybę klaidų, kurios man trukdė ir užmigti, ir kokybiškai pailsėti. Pirmiausiai, žinoma, neidavau laiku miegoti ir klaidingai galvojau, kad mažiau miegodama padarysiu daugiau – tačiau iš tikrųjų yra atvirkščiai.

REKLAMA

Moksliniai tyrimai rodo, kad kai miegame 6 arba mažiau valandų, mūsų produktyvumas gali kristi net iki 30 proc. Taip pat, prieš miegą maudydavausi po šaltu dušu, nors rekomenduojamas karštas vanduo, naudojau man netinkamą antklodę, nevėdinau kambario“, – pasakoja ji.

Peržiūrėti savo miego įpročius jai padėjo eksperimente konsultavusi neuromokslininkė. E. Vitulskienė teigia, kad labiausiai jai pasiteisino ekspertės rekomenduota reguliari miego rutina: kėlimasis ir ėjimas miegoti tuo pačiu laiku ir miegojimas rekomenduojamas 7–9 valandas.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip pat iš daugiau pateiktų patarimų, sau pritaikiau sportą ir bent 10 minučių pabuvimą lauke iš ryto. Pasirodo, šviesa pasiekia mūsų smegenis per akis ir taip organizmui apibūdina, kada laikas nubusti, o kada – miegoti. Taip pat padėjo ir tokie paprasti dalykai kaip labiau miegui pritaikyta aplinka: išvėdintas kambarys, žemesnė kambario temperatūra, naujai IKEA išsirinkta pasunkinta antklodė“, – sako žinoma moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji prisipažįsta, kad sunkiausia jai buvo eiti anksčiau miegoti, nes vis dar atrodė, kad reikia nudirbti visus darbus. Tačiau, pradėjusi laikytis rekomendacijų, ji iš karto pastebėjo pokyčius. „Labai pagerėjo veido odos būklė, pasikeitė nuotaika. Šeima pastebėjo, kad esu geresnės nuotaikos“, – džiaugiasi E. Vitulskienė.

Moteris pasakoja, kad, pastebėję savijautos pokyčius, šeimos nariai ją itin palaikė. „Penktadieniais, kai kartu žiūrime filmus, mano vaikai atneša man pasunkintą antklodę, kurią pradėjau naudoti, kad tik gerai jausčiausi. Mat man tai buvo tikras atradimas, kuris prisidėjo prie geresnio miego“, – priduria pašnekovė.

REKLAMA

Miegui tinkama aplinka

Naujausias IKEA tyrimas apie miegą atskleidė, kad kas ketvirtas žmogus Lietuvoje sunkiai užmiega. Tačiau kas šeštas neskiria dėmesio savo miegamojo kambariui arba net jo nemėgsta. IKEA Interjero dizaino skyriaus vadovė Morta Bučinskienė atkreipia dėmesį, kad idealiu atveju miegamajame kasdien praleidžiame trečdalį savo gyvenimo laiko, tad verta pagalvoti, kokie maži pokyčiai galėtų padėti mums čia jaustis geriau ir lengviau atsipalaiduoti.

REKLAMA

„Tamsiame, vėsiame ir tyliame miegamajame ilsėtis yra kur kas lengviau. Norint pagerinti miego kokybę, rekomenduočiau atkreipti dėmesį į šešis prie to prisidedančius veiksnius: komfortą, tamsą, tinkamą temperatūrą, mažesnio triukšmo lygį, švarų orą bei tvarką aplik“, – M. Bučinskienė.

  • Komfortas ir patogumas. Rinkdamiesi čiužinį ir pagalvę, pirmenybę teikite tam, kaip jaučiatės: atkreipkite dėmesį į čiužinio kietumą, savo miegojimo įpročius ir pozą. Tinkamai parinktas pagrindas ilgus metus suteiks tinkamą atramą jūsų kūnui, todėl atsibusite jausdamiesi geriau.
  • Intensyvi šviesa trikdo miegą. Vakare akys, itin jautriai reaguoja į šviesą, tad vietoj ryškaus lubinio šviestuvo kambaryje, rinkitės švelnios, šiltos šviesos šaltinį: stalinį ar sieninį šviestuvą. Langams užtamsinti naudokite temdančiąsias užuolaidas ar šviesos nepraleidžainčias ritinines užuolaidas.
  • Tyla yra itin svarbi norint gerai pailsėti, triukšmingoje aplinkoje užmiegame sunkiau ir miegame prasčiau. Vienas iš būdų, leidžiančių sumažinti garso trikdžius – pasitelkti tekstilę, pavyzdžiui, storas užuolaidas, kilimą ar garsą sugeriančias plokštes.
  • Gaivus oras padeda išsimiegoti. Kambaryje, kuriame per mažai deguonies, daug dulkių ar alergenų, miegosime prasčiau. Todėl prieš miegą, rekomenduojama išsivėdinti kambarį ar pasirūpinti švariu oru pasitelkiant oro valytuvą.. Kambario oro kokybę įvertinti padės oro kokybės matuoklis.
  • Gerai parinkta antklodė padės palaikyti miegui tinkamą kūno temperatūrą. Tad keičiantis sezonams, atitinkamai rekomenduojama keisti ir antklodes atsižvelgiant į jų šilumos lygį.
  • Tam, kad miegamajame vyrautų tvarka, pirmiausia čia turėtų būti kuo mažiau daiktų, nesusijusių su miegu ir poilsiu. Taip pat, jie visi turi turėti savo vietą. Sezoninių daiktų laikymui išnaudokite erdvę po lova, drabužiams laikyti – įvairias durų kabyklas, kabliukus, na o smulkiems daiktams ir aksesuarams – skirtingo dydžio dėžutes.

 

jei nebūtų tokių eksperčių kaip Vitulskiene ,Beata,Stumbrienė,Bunkė tai žmonės,nei vaikų išleistų į mokyklas, nei išsimiegotų,nei pavalgytų,nei apsirengtų,būtų blogiau nei klimato kaita
Kaip man ši atgrasi persona lenda per gerklę
jomajo dabar ta pleksne pradejo kaisioti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų