• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį ketvirtadienio vakarą žinomi žmonės ir vėl susirinko į kino teatrą – čia, sostinėje, VIP publikai buvo pristatyta lietuviško filmo „Nova Lituania“ premjera. 

63

Šį ketvirtadienio vakarą žinomi žmonės ir vėl susirinko į kino teatrą – čia, sostinėje, VIP publikai buvo pristatyta lietuviško filmo „Nova Lituania“ premjera. 

REKLAMA

Debiutinis režisieriaus ir scenarijaus autoriaus Karolio Kaupinio filmas į kino teatrus atkeliaus kartu su jų atsidarymu, nes birželio 26-ąją jį galės išvysti ir kiti norintys, rašoma pranešime spaudai.

Renginio nepraleido būrys žinomų žmonių: Agnė Kulitaitė ir Benediktas Gylys, Leonardas Pobedonoscevas su dukra, Žilvinas Tratas, Simona Burbaitė, Vytautas Medineckas-Ironvytas, Ineta Stasiulytė ir Aistis Mickevičius bei daugelis kitų.

Nepaisant to, kad atšaukus karantiną vieši renginiai Lietuvoje vykti jau gali, o kaukes dėvėti viduje išlieka tik rekomendacija, A. Mickevičius, vienintelis iš visų svečių, prie fotosienelės pozavo būtent su su ja. Renginyje taip pat pasirodė ir žinoma lietuvių dainininkė Migloko, kuri neseniai pateko į nemalonų incidentą, kurį aprašė socialiniuose tinkluose. Jo metu į atlikėjos akis pateko kito asmens papurkštų neaiškios kilmės dujų.

REKLAMA
REKLAMA

„Nova Lituania“ nukelia į 1938-ųjų Kauną: šalis švenčia nepriklausomybės 20-metį, o Europoje kibirkščiuoja karo grėsmė. Geografijos profesorius Feliksas Gruodis nerimauja dėl valstybės ateities ir sugalvoja beprotišką planą. Jis pasiūlo Vyriausybei sukurti atsarginę Lietuvą… Afrikos žemyne – čia galėtų persikelti šalies gyventojai. Filme vaizduojamo profesoriaus prototipas – Kazys Pakštas, geografas ir mokslininkas, tarpukariu išgarsėjęs su atsarginės Lietuvos idėja. Tačiau tai nėra istorinis filmas, tai – istorija, kuri galėjo būti.

REKLAMA

Nors daugelis profesoriaus idėjas laiko beprotiškomis ir isteriškomis, filme juo patiki vienintelis žmogus – politika kiek nusivylęs šalies ministras pirmininkas Jonas Servus. Galiausiai premjeras jau skaičiuoja, kiek laivų reikėtų lietuviams persikelti į Afriką: „2 milijonai 800 tūkstančių žmonių. Sakykim, į vieną laivą telpa 500 žmonių. Vadinasi, mums reikės 5600 laivų. Sakykim, kelionė trunka savaitę pirmyn ir savaitę atgal. Čia bus daugiau nei keturi metai visos Lietuvos iškėlimui!“

REKLAMA
REKLAMA

Išankstinėje filmo premjeroje organizatoriai taip pat siekė atkreipti Vyriausybės dėmesį į išskirtinį kino teatrų reguliavimą pasibaigus karantinui. Šalia raudonojo kilimo stovėjo stendas su užrašu „Nediskriminuokite kino teatrų. Naktiniame klube, autobuse gali būti be kaukės, o kino teatre – ne. Jaučiame atsakomybę, bet norime lygių teisių“. „Labai norėtųsi aiškių ir visiems vienodų žaidimo taisyklių, tad palaikome kino teatrus, jiems padėdami kelti klausimus, į kuriuos jie vis dar negauna atsakymų iš Vyriausybės“, – sako „Nova Lituania“ prodiuserė Marija Razgutė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Net karantino metu apdovanojimus skynęs filmas tapo, ko gero, laukiamiausiu lietuvišku filmu, tad kūrėjai sako, kad nori kuo greičiau „Nova Lituania“ parodyti didelio ekrano išsiilgusiems Lietuvos žiūrovams. 

Režisierius K. Kaupinis sako, kad pandemijos kontekste filmas įgavo naujo aktualumo, todėl dar svarbiau jį parodyti būtent dabar. „Pagrindinio filmo veikėjo plėtojama atsarginės Lietuvos idėja turi vieną didelį trūkumą – iliuziją, kad kažkur gali būti vieta, kurioje nebūtų čia egzistuojančių problemų. Šiandieninė situacija tą netobulumą parodo dar akivaizdžiau, todėl ir filmas šiandieninėje pasaulio realybėje atsiskleidžia naujai.“

REKLAMA

„Daugelis filmų kūrėjų savo premjeras nukėlė į rudenį, tačiau mes nutarėme nebelaukti – jaučiame didžiulį žiūrovų susidomėjimą, palaikymą ir nekantrumą kuo greičiau pamatyti filmą. Tai yra kūrinys apie drąsias idėjas, tad ir mes drąsiai raginame išmokti gyventi su nauja realybe. Žinoma, laikantis visų šios naujos realybės saugumo priemonių, tačiau nenustojant gyventi, kvėpuoti, svajoti ir galvoti apie didesnius dalykus“, – pasakoja filmo „Nova Lituania“ prodiuserė Marija Razgutė. „Juokaujame, kad būsime drąsesni už Jamesą Bondą, kuris persikėlė į rudenį, o „Nova Lituania“ taps vasaros filmu didžiojo ekrano išsiilgusiems lietuviams.“

REKLAMA

Atėnų ir Rygos kino festivaliuose geriausiu pripažintas filmas net per karantiną toliau žėrė apdovanojimus – pelnė specialų „Cineuropa“ apdovanojimą Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“, o Karolis Kaupinis buvo paskelbtas geriausiu režisieriumi Vokietijoje vykusiame „goEast“ kino festivalyje. 

Paskutiniuosius tarpukario metus vaizduojantis filmas seka geografijos profesoriaus – Kazio Pakšto prototipo, pastangas įtikinti vyriausybę kuo greičiau sukurti atsarginę valstybę užjūryje ir taip gelbėtis nuo artėjančios pražūties – okupacijos. Katastrofos nuojautą turi tik pagrindinis herojus, kol jo svajone apie galimą rojų žemėje patiki dar vienas žmogus – šalies premjeras. 

Filmas „Nova Lituania“ pasakoja istoriją, kuri galėjo būti – iš tiesų tuometinis premjeras Juozas Tūbelis tuomet įsiklausė ir pažadėjo paskambinti K. Pakštui. Tik tas skambutis vis dėlto neįvyko – premjerą netrukus ištiko infarktas. Čia fantazijas pradeda kutenti klausimas, o kaip būtų, jeigu būtų? Filme vaidina Aleksandras Kazanavičius, Vaidotas Martinaitis, Valentinas Masalskis, Rasa Samuolytė, Eglė Gabrėnaitė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų