Tuomet, kai raudonuojate, gestikuliuojate ar vaikščiojate susigūžęs, išorė parodo jūsų emocinę būseną ir mintis. O jeigu gestai turėtų tokią pat reikšmę kaip ir žodžiai, kaip tada valdytumėte tokias, rodos nesąmoningas, kūno žinutes? Kartais net nenutuokiame, kad gestai ir poza gali padėti daugelyje atveju, kai nepadeda kalba.
REKLAMA
REKLAMA
Tad išmokite skaityti ir valdyti kūno kalbą.
Štai keletas patarimų, kurie padės jums kontroliuoti tiesioginį pokalbį su pašnekovu:
- Atidžiai stebėkite savo laikyseną: galbūt ji kaip pensininko (sėdima prilipus prie kėdės atlošo), o gal kaip atidžiai besiklausančio žmogaus (palinkusio į priekį link pašnekovo)? Ar jūs sudarote įspūdį, kad esate atviras savo pašnekovams (atpalaiduoti pečiai) arba uždaras bei atšiaurus (sukryžiuotos rankos ir kojos)?
- Būkite pasitempęs, tačiau kartu išsaugokite ir tam tikrą lankstumą, jog neatrodytumėte per daug griežtas. Tokiu būdu atpalaiduosite savo diafragmą, kuri, patiriant stresą, turi savybę susitraukti. Tai suteiks jums galimybę laisviau kvėpuoti ir labiau pasitikėti savimi.
- Neraukykite antakių. Taip pat nesukąskite žandikaulių. Valingai atpalaidavus veidą, jūs atpalaiduosite savo kūną ir dvasią.
- Šypsokitės! Tai banalus patarimas, tačiau būtent šypsena sužadina kitų žmonių simpatiją. Kai šypsositės, greičiau atsipalaiduosite ir laisviau jausitės bendraudami.
- Balso tonas, kalbėjimo būdas ir intesyvumas atspindi pašnekovo pasitikėjimo savimi lygį
- Išdrįskite sutikti kito žvigsnį. Nepamirškite, kad akių susidūrimas yra labai svarbus: tai pirmasis kontaktas, kurį užmezgate su kitu žmogumi.
Pradėkite praktikuoti šiuos patarimus kasdien: vėliau juos vis lengviau ir natūraliau pritaikysite naujose situacijose.
REKLAMA