Visai nesenai, spaudos konferencijoje “Danza Voluminosa” įkūrėjas Juanas Migelis Mas (Juan Miguel Mas) pasakojo apie savo neįprastą šokių grupę ir jos narius: “Svarbiausia yra tai, jog net ir turėdami ansvorio jie save gerbia. Savigarba ir meilė sau jiems padeda nebūti namisėdomis ir kur nors išeiti, judėti, dirbti, gyventi pilnavertišką gyvenimą ir žinoma, mylėti savo kūną toks koks jis yra”. Anot Juano, šokių grupės tikslas yra surasti savyje harmoniją ir suprasti buvimo žmogumi reikalavimus.
Apkuniųjų šokių grupė buvo įkurta 1996 metais ir nuo pat įkūrimo ji sulaukė itin daug dėmesio. 2004 metais ši šokių grupė net vaidino dokumentiniame filme „Nepaisantys Gravitacijos“. Kilusi iš Kubos sostinės Havanos šokių grupė „Danza Voluminoza“ orientuojasi į žmones, kurie laužo standartinius stereotipus, nesilaiko tradicijų. Žmonėms, kurie turi rimtų problemų dėl svorio, suteikiama galimybė išpildyti savo svajones.
Grupės įkūrėjas Juanas Migelis ieškojo idėjų kaip būtų galima šiuolaikinio šokio techniką pritaikyti antsvorio turinčių žmonių fizinėms galimybėms. Iki šiol šokių grupės programoje yra trys pilnos choreografijos šokių pastatymai ir trisdešimt trumpų šokių pasirodymų. Paskutinis “Danza Voluminosa” šokis vadinasi “Crisalidas” arba “Chrysalis”.
„Požiūris į žmogaus kūną šių dienų pasaulyje yra suvaržytas klaikių stereotipų: išvaizdos taisykles diktuoja anoreksija sergančios podiumo karalienės ir sveiko proto ribas peržengiantys drastiški lieknėjimo būdai. Todėl turėti tokią šokių grupę kaip „DanzaVoluminosa“ yra tikra atgaiva“,- apie savo grupę pasakoja įkūrėjas Juanas Migelis.
Įprastose baleto šokių grupėse šokančios balerinos dažniausiai patiria spaudimą dėl vis per didelio jų svorio. Neatlaikiusios tokio sunkaus spaudimo balerinos pasitraukia iš šokių grupės arba būna tiesiog atleistos. Tačiau „Danza Voluminosa“ grupėje viskas kitaip: šios grupės pagrindinė balerina Mailin Daza sveria 126 kilogramus ir dėl to jai niekas nepriekaištauja.
Bet “ Danza Voluminosa” priima ne tik antsvorio turinčius žmones. Šokių grupės įkurėjas teigia, jog jie dirba su šokėjais, kurie nori šokti, tačiau neatitinka įprasto baleto stereotipų. “Mes taip pat dirbome ir su šokėjais, kurie sirgo AIDS. Mes stengiamės visiems šiems šokėjams rasti vietos mūsų pasirodymuose”,- apie šokių grupės narius pasakoja įkūrėjas.
Pats Juanas studijavo baletą „Nacinal de Cuba“, o vėliau studijas tęsė „Danza Contemporanea“ baleto mokykloje su baleto choreografijos meistu Ramiro Guerra. Anot šokių grupės vadovo, jie kartais sau leidžia atsipalaiduoti ir pasijuokti iš savęs. O tai geriausiai pavyksta šokant gulbių ežero parodiją.
Bet ne visada antsvorio turinčios šokių grupės pasirodymai priimami šiltai… “ Mums teko šokti ir tokiose vietose, kur žmonės šaukė: “Ei, pažiūrėkit į šiuos storulius!”. Pasirodymų metu mes vis dar išgirstame tylių šnibždesiu ir kikenimų, bet kai žiūrovai pamato mūsų šokėjų atsidavimą šokiui, kai patys įsijaučia į pasirodymą ir pajaučia šokėjų skleidžiamą energiją – po pasirodymo sulaukiame gausiu plojimų ir ovacijų. Aš tiesiog stebėjau pasirodymo vaizdo įrašą ir galiu drąsiai pasakyti, jog visi šokėjai nusipelnė kiekvienos, jiems skirtos, ovacijos“