• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet Malmėje vykusį „Eurovizijos“ dainų konkursą lydi skandalai, mat ima aiškėti, kad ne visi balsavusiųjų balsai buvo užfiksuoti. Pirmiausii dėl balsų, skirtų Rusijai, pasipiktino Azerbaidžanas, vėliau šį klausimą ėmė kelti ir Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, o kitą dieną po konkurso Lietuvos delegacija sužinojo, kad už mūsų atstovą Andrių Pojavį taip pat ne visiems pavyko balsuoti sėkmingai. Itin sunkiai sekėsi už lietuvį balsuoti Norvegijos ir Jungtinės Karalystės gyventojams. Ar šių metų „Eurovizija“ vyko skaidriai?

Šiemet Malmėje vykusį „Eurovizijos“ dainų konkursą lydi skandalai, mat ima aiškėti, kad ne visi balsavusiųjų balsai buvo užfiksuoti. Pirmiausii dėl balsų, skirtų Rusijai, pasipiktino Azerbaidžanas, vėliau šį klausimą ėmė kelti ir Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, o kitą dieną po konkurso Lietuvos delegacija sužinojo, kad už mūsų atstovą Andrių Pojavį taip pat ne visiems pavyko balsuoti sėkmingai. Itin sunkiai sekėsi už lietuvį balsuoti Norvegijos ir Jungtinės Karalystės gyventojams. Ar šių metų „Eurovizija“ vyko skaidriai?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Lukašenka supyko dėl rezultatų

Mūsų šalies kaimynės prezidentas antradienį dalyvavo jaunų talentingų žmonių posėdyje,  kuriame dalyvavo ir šių metų „Eurovizijos“ konkurse Malmėje Baltarusijai atstovavusi 23-ejų dainininkė Aliona Lanskaja su daina „Solayoh“. Po balsavimo paaiškėjo, kad mergina iš Rusijos už savo pasirodymą negavo nė vieno taško. Tai sukėlė daug prieštaringų reakcijų.

REKLAMA

„Aš žinau, Aliona, tavo reakciją dėl Rusijos balsavimo rezultatų, todėl galiu pasakyti tik tiek – įsirašyk sau ne mažiau kaip dvylika taškų, nes esu įsitikinęs, kad tiek ir buvo. Tai, kad realiai Baltarusija negavo nė vieno taško, tik parodo, koks šis konkursas politizuotas ir sufalsifikuotas“, – į dainininkę ir kitus diskusijos dalyvius kreipėsi A. Lukašenka. Prezidentas taip pat pridūrė, kad, jo nuomone, Aliona šiame konkurse atrodė labai gerai.

REKLAMA
REKLAMA

Azerbaidžanas abejoja dėl balų Rusijai

Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas įsakė pradėti tyrimą, kodėl jo šalis šeštadienį per „Eurovizijos 2013“ finalą Rusijai neskyrė nė vieno balo, pranešė BBC.co.uk. Pareigūnų teigimu, žiūrovai ir oficialioji Azerbaidžano žiuri iš tikrųjų stipriai palaikė Rusiją. Valstybinis Azerbaidžano transliuotojas įtaria, kad galėjo būti balsavimo pažeidimų. Rusija Azerbaidžano atstovui Faridui Mammadovui ir jo baladei „Hold Me“ skyrė maksimumą – 12 balų. Jis konkurse užėmė antrąją vietą – vaikiną aplenkė tik nugalėtoja tapusi Danijos atstovė Emmelie de Forest. Rusijos dainininkė Dina Garipova liko penktoje vietoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Azerbaidžano ambasadorius Rusijoje Poladas Bulbuloglu patvirtino, kad prezidentas I. Alijevas nurodė ištirti įvykį ir perskaičiuoti balsavimo rezultatus. Anot diplomato, daugelis trumposiomis žinutėmis balsavusių žiūrovų Azerbaidžane palaikė būtent Rusijos dainininkę.

REKLAMA

„Remiantis šiais duomenimis, Rusija turėjo iš Azerbaidžano gauti 10 balų. Pranešimas apie tai bus paskelbtas šį vakarą per nacionalinę Azerbaidžano televiziją“, – sakė jis. Nacionalinio šalies transliuotojo vadovas Camilas Gulijevas teigė, jog tai, kad Rusijai neskirta nė vieno taško, kelia rimtą susirūpinimą. „Mes nuoširdžiai tikimės, kad šis incidentas, galbūt sukeltas tam tikrų interesų grupių, nemes šešėlio ant broliškų Rusijos ir Azerbaidžano tautų santykių“,– vylėsi jis, be išankstinio pasiruošimo atsakinėdamas į žiniasklaidos klausimus. Azerbaidžanas, kuriame „Eurovizijos“ konkursas vyko pernai, tradiciškai stengiasi su Maskva palaikyti gerus santykius, nors praeityje yra buvę įtampos dėl energetinių klausimų.

REKLAMA

A. Giržadas: latviams buvo atsakyta, kad nemoka pralaimėti

Naujienų portalo balsas.lt kalbintas Lietuvos delegacijos vadovas Audrius Giržadas, paprašytas pakomentuoti, ką mano apie „pasiklydusius“ konkurso balsus, sakė: „Apie naujienas iš Baltarusijos girdžiu pirmą kartą. Kai ėmė plūsti naujienos, kad įtartinai skaičiuojami balsai, ir sužinojome, jog Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai negalėjo balsuoti, pasikalbėjau su kolege iš Latvijos. Latviai praėjusių metų konkurse susidūrė su tokia pat problema, tad konkurso rengėjų atsakymas nustebino. Mūsų kaimynai pernai nepateko į finalą, o konkurso organizatorių atsakymas buvo lakoniškas: „Reikia mokėti ir pralaimėti.“ Jei skandalas kils daugelyje šalių, sunku prognozuoti, kaip į tai reaguos konkurso organizatoriai ar balsų skaičiavimu besirūpinanti kompanija.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Giržado teigimu, Lietuvos delegacija vakar kreipėsi į konkurso organizatorius bei balsus skaičiuojančią kompaniją ir reikalavo paaiškinti, kodėl kai kuriose šalyse buvo itin sunku balsuoti už Lietuvos atlikėją.

„Lauksime paaiškinimo. Kol kas jokio atsakymo į laišką negavome, bet tikimės, kad į mūsų klausimus bus atsakyta ne taip, kaip pernai latviams“, – kalbėjo A. Giržadas ir pridūrė, kad per visą „Eurovizijos“ dainų konkurso istoriją nėra buvę atvejo, kai konkurso balsai būtų anuliuoti.

REKLAMA

„Konkurso rengėjai viename filmuke rodo, kad pirmaisiais konkurso organizavimo metais buvo sudėtinga balsuoti, nes reikėjo skambinti į kiekvieną šalį telefonu, bet kad būtų neįskaityti balsai, tokio atvejo tikrai nėra buvę“, – sakė pašnekovas.

REKLAMA

Balsų pirkimas – smirdintis reikalas

Lietuvoje buvo kilęs ir dar vienas skandalas, kai žiniasklaida paviešino informaciją, jog finalo išvakarėse buvo bandoma pirkti balsus už Rusiją ir Azerbaidžaną. Komentuodamas šį atvejį A. Giržadas sakė: „Šioje istorijoje yra labai daug klaustukų. Keistai atrodo, kad žmonės, kurie gatvėje susistabdė jaunuolius ir pasiūlė dalyvauti šiame „bizinyje“, iš karto kloja visą tiesą – duoda savo telefoną, kviečiasi į viešbutį. Keista, kad darant tokį nešvarų darbą viskas išklojama pirmiems sutiktiems žmonėms. Įdomu, kad „pirkėjai“ sako, jog tokia metodika buvo išbandyta pirmajame pusfinalyje renkant balsus už Azerbaidžaną, bet juk Azerbaidžanas pirmajame pusfinalyje nedalyvavo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą, kam būtų naudinga tokia provokacija, pašnekovas atsakė: „Gali būti, kad tie, kurie samdė, nusamdė visiškus žioplius. Vienam „pirkėjui“ išsprūsta frazė, kad „taip mes darėme Baltarusijoje“, tad drįstu spėti, kad tokio pirkimo organizatoriai gali būti atvykę iš šalies kaimynės. Jei tai buvo darbas Azerbaidžano naudai, sunku paaiškinti, kam jiems šiemet to reikia – ką tik rengė konkursą savo šalyje, vargu ar reikia jį rengti keletą metų iš eilės, juk šaliai tai daug kainuoja. Azerbaidžano pasirodymas taip pat buvo neblogas, tad kažin, ar reikia taip stengtis. Jei tai provokacija, tuomet kyla klausimas, kuri šalis kuriai nori pakenkti ir kokį vaizdą sudaryti.Situacija labai savotiška: jei šalys perka balsus – tai labai smirdintis reikalas, bet jos bando ir diskredituoti viena kitą, tad nesuprantu, kur mes ritamės.“

Paklaustas, kaip vertina faktą, kad Lietuvos atlikėjas neteko dalies balsų, A. Giržadas sakė: „Kai paskambina vienas žmogus ir sako, kad jam nepasisekė, kyla klausimas, ar kortelė buvo legali, ar registruotas abonentas, ar nepasibaigęs balsavimas, o gal jis net neprasidėjo... kai tokių pranešimų pasipylė daugiau, sunerimome, kas ir kodėl nutiko.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų