Balandžio 2-osios vakarą socialiniame tinkle A. Mockus pranešė, kad jo valtis „Kuršis“ buvo ištraukta į krantą.
„Ačiū mūsų vandenyno angelams
Prieš negailestingą Koralų jūrą ir siautėjantį cikloną Alfredą mes nebuvome vieni. Šalia mūsų stovėjo nepaprasti žmonės – jų stiprybė, drąsa ir atjauta pakeitė likimą ir padėjo sugrąžinti mūsų mylimąjį „KURŠĮ“ namo.
Visų pirma, iš visos širdies dėkojame „Liz Wardley’s Rowing and Sailing Adventures“ iš „Ocean Rowing“ bendruomenės – mūsų seseriai, įveikiančiai vandenynus, žmogui su tyra širdimi ir neįtikėtina dvasia. Nepaisant audros ir visų iššūkių, Liz kartu su savo vyru perėmė iniciatyvą: savo laivu, savo rankomis, patirtimi ir nepalaužiama valia ji pavertė neįmanoma įmanoma. Ji vadovavo „KURŠIO“ gelbėjimo operacijai iš pavojingų vandenų ir užtikrino saugų jo sugrįžimą į krantą. Liz, tavo nesavanaudiškumas ir stiprybė išliks mūsų širdyse amžinai.
Didžiulė padėka laivo „Angelina“ įgulai, kurie pirmieji pastebėjo „KURŠĮ“ atviroje jūroje ir atliko lemiamą vaidmenį šiame gelbėjime. Dr. Olly Powell, duomenų mokslininkas iš Naujosios Zelandijos Apsaugos departamento, parodė išskirtinį budrumą ir ryžtą, kuris turėjo esminę reikšmę visai operacijai. Visa įgula – Ben Castle (laivo savininkas), Jess Castle, Kim Pope ir Dave Taylforth – pademonstravo puikų jūrinį pasirengimą, gerumą ir pasirengimą padėti. Jie visi kilę iš Naujosios Zelandijos Nelsono regiono, ir jų pastangos niekada nebus pamirštos.
Taip pat nuoširdžiai dėkojame mūsų lietuvių draugams Australijoje – Sandrai Linnemann ir Mantui Ambrakaičiui – už jų palaikymą, įsitraukimą ir pagalbą organizuojant visus reikalingus procesus. Be jūsų tai būtų buvę kur kas sunkiau.
Ir, žinoma, mūsų atsidavusiai kranto komandai – Romanui Iljinui, Mariui Norvaišui ir Simonui Klaipėdoje, kurie ne tik koordinavo mano gelbėjimą, bet ir dabar vadovauja „KURŠIO“ susigrąžinimui. Dėl jūsų pastangų valtis nebuvo prarasta, ir tikimės, kad ši kelionė dar toli gražu nesibaigė.
Ši patirtis mums priminė, kokia trapi yra gyvybė ir kaip svarbu branginti kiekvieną gerumo aktą bei kiekvieną žmogų, kuris skiria save padėti ir gelbėti kitus. Jokios audros, net ir Alfredas, negali palaužti vienybės tų, kurie susivienijo dėl šios misijos.
Ačiū kiekvienam iš jūsų, kas buvote su mumis. Vandenynas gali būti didžiulis ir nenuspėjamas, bet žmoniškumas, gerumas ir drąsa – dar didesni“, – socialiniame tinkle rašė A. Mockus.
Išgyveno tropinį cikloną
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad 12 000 kilometrų vandenynu turėjusio nuplaukti A. Mockaus kelionė nepraėjo be iššūkių. Prieš pat pasiekiant Australijos krantus, kovo 1 dieną buvo pranešta, kad jis pateko į tropinio ciklono „Alfred“ gniaužtus.
Keliautoją kovo 2 dieną, 23.00 valandą Lietuvos laiku išgelbėjo Australijos jūrų saugumo tarnybos, kurios kariniu laivu parplukdė A. Mockų į Australijos krantus. Išsilaipinti pavyko kovo 6 dienos rytą.
Kelias savaites praleidęs Australijoje, mėgindamas atsitiesti po sunkių patirčių keliautojas A. Mockus kovo 24 d., pirmadienį grįžo į Lietuvą, kur buvo pasitiktas būrio gerbėjų, savanorių ir artimųjų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!