Specialistai teigia, kad pavyzdžiui po Europą naudingiau ir patikimiau keliauti savarankiškai. O štai dėl kelionių į Egiptą ir Turkiją – visai kita situacija. Bilietas reguliariu reisu, tarkim į Antaliją, kainuoja tiek pat, kiek visos paketinės kelionės su „viskas įskaičiuota“ sistema. Taip yra todėl, kad turizmo agentūros užsako atskirus lėktuvus.
Tuo tarpu susidurti su nesąžiningais turizmo agentūros darbuotojais gali tekti kiekvienam. Būsimieji poilsiautojai turi labai atidžiai rinktis kelionių agentūras, vengti nežinomų ir tokių, apie kurias neteko girdėti. Tai ypač svarbu perkant kelionę užsienio turizmo agentūroje. Antraip galima „nusipirkti“ kelionę, kurios nėra, lėktuvu, kuris tokiu reisu net neskrenda.
Psichologai tvirtina, kad pradėdami planuoti atostogas, mintyse žmonės jau „ilsisi“. Todėl sukčiams apgauti keliautojus itin paprasta. Svarbiausia perkant kelionę agentūroje atkreipti dėmesį į smulkmenas – vizitines korteles, atidžiai išstudijuoti sutartį, pasidomėti, kiek ilgai ši įmonė dirba.
Žinoma, pigiausia ir saugiausia kelionę organizuotis savarankiškai. Tačiau tokiu atveju reikia daugiau paplušėti, pasistengti kuo daugiau surinkti informacijos. Net kelionių agentūros pripažįsa, jog Lietuvoje vis labiau populiarėja savarankiškos kelionės. Dažniau tokį atostogų būdą renkasi jaunesni žmonės, kurie mėgsta burtis į draugų kompanijas.
Pirmiausia reikėtų pradėti domėtis akcijomis kelionės bilietams. Įsigijus juos – ieškoti viešbučio. Kai viešbutis jau rezervuotas, būtina kuo daugiau sužinoti apie šalį, į kurią ruošiamasi keliauti. Svarbu pasidomėti, kokias lankytinas vietas galima apžiūrėti nemokamai, kokiomis dienomis ir valandomis veikia dominantys objektai, kiek ir kokio transporto paslaugų prireiks. Kelionės sėkmė ir kaina didele dalimi priklauso nuo pačių keliautojų pasirengimo atostogoms, – patiria profesionalūs gidai.
Kaip sutaupyti kelionėje ir nepatekti į sukčių pinkles pasakos policijos pareigūnai, turizmo agentūrų atstovai ir patys keliautojai šį vakarą 23:25 per PBK.