Ar įsivaizduoji, kaip atrodys buitiniai prietaisai „Antrajame kosmo amžiuje“, kai, remiantis prognozėmis, 74 proc. pasaulio populiacijos gyvens miestuose, o gyvenamoji erdvė susitrauks bene perpus?
Aštuoni tarptautinio konkurso „Electrolux Design Lab 2010“ finalistai - dizaino studentai iš įvairių pasaulio šalių – pateikia savo vizijas, kaip ateities žmonės gamins ir laikys maistą, skalbs drabužius ir plaus indus 2050-aisiais. Kuris projektas laimės?
Balsuok už pirmosios vietos labiausiai vertą projektą ir laimėk „Electrolux“ prizus!
- „Electrolux“ skrudintuvas EAT3130. Platūs plyšiai įvairių dydžių riekelėms. Riekelių centravimas. 7 apskrudimo lygio nustatymai, atšildymo ir pakartotinio apskrudinimo funkcijos. Bandelių pašildymo laikikliai. Trupinių stalčiukas. Galia 870 W.
- „Electrolux“ virdulys EEWA3130. Galia 2200 W, talpa 1,5 litro. Uždaro tipo kaitinimo elementas. 360° pagrindas. Nuimamas, plaunamas nuovirų filtras. Apsauga nuo perkaitimo, neįpylus vandens. Automatinis išsijungimas vandeniui užvirus.
- „Electrolux“ rankinis plaktuvas ESTM4400. Galia 500 W. Galima pakabinti ant sienos. Laido ilgis 1.8 m.
Konkurso taisyklės:
- Savo balsą atiduokite tam projektui, kuris jūsų nuomone, laimės pirmąją vietą. Iš vieno IP bus leidžiama balsuoti tik vieną kartą.
- Balsavimas vyksta iki šių metų rugsėjo 22 d.
- Prizų Laimėtojai renkami iš teisingai atspėjusių pirmosios vietos nugalėtoją burtų keliu. Laimėtojai paskelbiami 2010 m. rugsėjo 24 d. portale balsas.lt ir papildomai neinformuojami.
- Prizus galima atsiimti Balsas.lt redakcijoje Konstitucijos pr. 26, Vilniuje iki spalio 9 d. Iki šios dienos neatsiėmus prizo, laimėtojas netenka teisės į prizą.
- Balsavime negali dalyvauti UAB „Electrolux, UAB „AZ communications“ ir Balsas.lt darbuotojai bei jų šeimos nariai.
BALSAVIMAS SUSTABDYTAS.
Nuo 13 val. Tiesioginę konkurso transliaciją galite stebėti www.electrolux.com/designlab
Balsuota už šiuos projektus:
1. Paslėpta virtuvė (angl. The Kitchen Hideaway), Daniel Dobrogorsky, Australija
Paslėpta virtuvė
Tai virtualios realybės koncepcija, kuri leidžia daugiabučio gyventojams jausti, jog jie virtuvėje gamina maistą, kai tuo tarpu jų mintys būtų perduodamos robotams, kurie visam pastatui skirtame maisto ruošimo ceche, remdamiesi šalmą dėvinčiojo smegenų impulsais, pagamintų įsivaizduojamą patiekalą. Faktiškai, specialus šalmas pakeičia realios virtuvės įrangos poreikį ir leidžia sutaupyti erdvės. Be to, sutaupomas laikas apsipirkimui, nes maisto produktai į cechą pristatomi centralizuotai
2. Mikroindukcinis kaitintuvas „Sraigė“ (angl. The Snail), Peter Alwin, Indija
Kaitintuvas
Tai kompaktiškas mobilus kaitinantis elementas, paremtas magnetine indukcija. „Sraigė“ prilimpa tiesiai prie puodo, keptuvės, puodelio ar kitos talpos ir kaitina jo turinį. Ji nereikalauja tiek vietos kaip įprastos viryklės, kaitlentės ar mikrobanginės, be to, gali būti naudojama bet kurioje vietoje. Didelio tankio cukraus kristalų baterija generuoja energiją, kuri įkaitina spiralę, sukuriančią magnetinę indukciją. Į prietaisą integruoti sensoriai identifikuoja kaitinamo maisto tipą ir automatiškai parenka tinkamą laiką ir temperatūrą. Procesą leidžia stebėti lytėjimui jautrus ekranas su vartotojo sąsaja.
3. Modulinė virtuvė (angl. Modular Kitchen) „Elements“, Mathew Gilbride, JAV
Modulinė virtuvė
Tai modulinė ant sienos tvirtinama sistema, kuri siūlo lanksčius virimo, šaldymo, oro kondicionavimo, apšvietimo ir aplinkos dizaino variantus, panaudojant nedaug erdvės. Prietaisas naudoja energiją, kuri nuotoliniu būdu gaunama iš sienoje įmontuoto “powermat" įrenginio, be to, papildomai jos gauna iš saulės baterijų. Įvairūs skyriai ir paviršiai kontaktuoja tarp savęs naudodami protingą bevielį tinklą, be to, gali būti individualiai komponuojami, priklausomai nuo vartotojų poreikių.
4: Indaplovė (angl. Cleaner) „Eco“, Ahi Andy Mohsen, Iranas
Indaplovė
Ši mobili indaplovė kartu yra ir komposto gamybos prietaisas, naudojantis ultragarsą jonizuojant maistą ir paverčiant jį į panaudojamas atliekas. Ši koncepcija aktuali didėjančiam skaičiui namų ūkių, kuriuose gyvena vienas žmogus, ir atitinka dvejopas prognozes: pirma, ateities maistas bus pateikiamas kapsulėse, taip sumažinant jo paruošimo vartoti prietaisus; antra, bus sutrumpinamas iki šiol įprastiems buities darbams skiriamas laikas. Ekovalytuvas yra kartu ir žalias, ir taupantis vietą.
5: Šaldytuvas-biorobotas (angl. Bio Robot Refrigerator), Yuriy Dmitriev, Rusija
Šaldytuvas
Tai keturis kartus mažesnis nei įprastas šaldytuvas, kuris liuminescencijos pagalba atšaldo biopolimerinį gelį. Vietoj lentynų naudojamas nelipnus, bekvapis gelis įsiurbia produktus, taip sukurdamas jiems atskirą erdvę ir kartu garantuodamas lengvą išėmimą. Atsisakius durų, lentynų ir motoro, jis 90 proc. erdvės skiriama esminei funkcijai, be to, visi produktai išsaugo savo kvapą ir yra laikomi jiems optimalioje temperatūroje. Šaldytuvas gali būti pritaikytas įvairioms patalpoms: pasirenkant iš įvairių matmenų, jis montuojamas ir vertikaliai, ir horizontaliai.
6: Valanti drabužinė (angl. All in One Laundry Concept) „Clean closet“, Michael Edenius, Sweden
Drabužinė
Valanti drabužinė skenuoja drabužius, aptikdama nešvarumus ir valymui naudoja molekulinę technologiją, kuri pašalina ir purvą, ir kvapus. Koncepcija padaro nebereikalingą skalbinių krepšį ir pačią skalbimo mašiną bei džiovyklę, taip taupant vietą ir nenaudojant vandens.
7. Išmontuojama skalbyklė (angl. Dismount Washer), Lichen Guo, Kinija
Skalbyklė
Ši koncepcija įprastą skalbimo mašiną traktuoja kaip bereikalingai užimančią vietą. Išmontuojama skalbyklė šią problemą sprendžia apjungdama skalbimo prietaisą ir skalbimo krepšį. Kapsulė su nešvariais drabužiais yra montuojama ant sienoje įtvirtinto motoro („energijos kaiščio“), kuris užima labai mažai vietos. Jis taip pat generuoja garus, užtikrinančius efektyvų valymą.
8: Išorinis šaldytuvas (angl. External Chilling), Nicolas Hubert, Prancūzija
Išorinis šaldytuvas
Šio šaldytuvo idėją autoriui padiktavo du metai, praleisti Kinijoje, kurios šiaurinėje dalyje maistas žiemą laikomas balkonuose, taip taupant vietą ir energiją. Šis šaldytuvas yra tvirtinamas ant išorinės gyvenamųjų pastatų sienos ir išnaudoja žemą lauko temperatūrą. Jai pakilus, saulės baterijos generuoja energiją, reikalingą palaikyti žemą temperatūrą. Ši koncepcija atspindi „Electrolux“ vertybes – paprastas dizainas ir švarios linijos, pastelinės spalvos ir ramus apšvietimas leidžia darniai integruoti prietaisą į šiuolaikinę urbanistinę aplinką