buitiniai prietaisai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „buitiniai prietaisai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „buitiniai prietaisai“.
Pasakė, kurie buitiniai prietaisai naudoja daugiausiai energijos: sutaupykite
Manoma, kad namų buityje bene daugiausiai elektros energijos sunaudoja elektrinė skalbinių džiovyklė, tačiau pasirodo, kad tai nėra tiesa. Teigiama, kad ne ką mažiau jos sunaudoja indaplovė ar orkaitė.
Dauguma gyventojų išaugus energijos kainoms ieško įvairiausių būdų kaip sutaupyti. Žmonės stengiasi namų buityje kuo mažiau naudoti įvairius prietaisus, vengia jungti šviesas.
Kintantys vartotojų įpročiai diktuoja buitinių prietaisų madas: populiarėja ekologiški sprendimai
Net 9 iš 10 Lietuvos gyventojų rūpi aplinkosauga – šiuos duomenis atskleidė Aplinkos ministerijos užsakymu metų pradžioje vykdyta apklausa. Padidėjusį vartotojų dėmesį tvariems prietaisams jaučia ir buitinės technikos ekspertai. Jei anksčiau renkantis siurblį svarbiausias kriterijus buvo galingumas, dabar vartotojai daugiausia dairosi į tylius, funkcionalesnius ir efektyvesnius prietaisus, o pridėtinę vertę kuria ekologiški sprendimai.
Siaubo šaldytuvai: sovietiniai buitiniai prietaisai tampa negailestingais žudikais
Praėjusį mėnesį dingusios mergaitės, kurią vėliau surado mirusią lauke išmestame šaldytuve, istorija sukrėtė daugelį. Tačiau tai nėra vienetinis atvejis, vien toje pačioje Rusijoje šaldytuvai, pasirodo, yra grėsmingas daiktas. Tokių istorijų, kuriose vaikai žūsta dėl ne vietoje paliktų buitinių prietaisų gausa rodo, jog žmonėms derėtų gerokai susimąstyti ar toks šiukšlinimas nesukels vėliau tragiškų pasekmių.
Buitinių prietaisų ateitis
Dovilė Palavinskaitė Nors Lietuvą nauji prietaisai pasiekia 2–5 metais vėliau nei Vakarų šalių gyventojus, vis dėlto inovacijų medžiotojai jau dabar naudojasi išmaniaisias buitiniais prietaisais, pavyzdžiui, savaime išsivalančiomis orkaitėmis, skalbyklėmis su automatine skalbiklių dozavimo sistema ar šaldytuvais su specialia zonų sistema, kuri garantuoja, kad produktai 5 kartus ilgiau išliks švieži.
Kokius buitinius prietaisus rinksimės po 5 metų?
Nors Lietuvą naujos technologijų tendencijos pasiekia 2–5 metais vėliau nei Vakarų ir Šiaurės Europos šalis, inovatyvumu nuo pažangių valstybių atsiliekame visai nedaug: jau dabar inovacijų medžiotojai naudojasi išmaniaisiais buitiniais prietaisais, pvz., savaime išsivalančiomis orkaitėmis, skalbyklėmis su automatine dozavimo sistema, kuri leidžia sunaudoti skalbiklio tik tiek, kiek reikia, ar šaldytuvais su specialia zonų sistema, kuri garantuoja 5 kartus ilgiau išlaikomą maisto šviežumą.
Bevielės technologijos: nuo automobilių iki kavavirių
Neprireikė nei 20 metų, kad pasaulyje atsirastų 6 mlrd. mobiliųjų telefonų naudotojų. Svarbu pažymėti, kad tai sudaro 85 proc. visų pasaulio gyventojų.
Greitu metu keisis visuomenė, ekonomika ir kiti dalykai, rašo BBC. Ekspertai teigia, kad pasaulyje atsiras 50 mln. bevieliu ryšiu sujungtų objektų: nuo automobilių iki kavavirių.
Dauguma įmonių, gaminančių bevielius prietaisus, nėra gerai žinomos.
Lietuviai technikoje ieško taupumo
„LG Electronics“ socialiniame tinkle „Facebook“ atliktos apklausos duomenimis, svarbiausiais išmaniosios buitinės technikos privalumas yra galimybė sutaupyti. Taip mano 72,4 proc. apklausoje dalyvavusių lietuvių. 13,7 proc. respondentų nurodė, kad jiems svarbiausia yra galimybė gyventi „žaliau“, o 12 proc. - mažesnis elektros sunaudojimas.
Tokie patys klausimai apie išmaniosios buitinės technikos privalumus buvo užduoti ir Latvijos bei Estijos gyventojams.
Mikroindukcinis kaitintuvas taps iššūkiu viryklėms ir kaitlentėms
Indo studento Peterio Alwino sukurtas mikroindukcinis kaitintuvas „Sraigė“ ateityje gali tapti rimtu iššūkiu šiandieninėms kaitlentėms, mikrobangų krosnelėms ir orkaitėms. Magnetine indukcija paremtas kompaktiškas ir mobilus kaitinantis elementas laimėjo pirmąją tarptautinio koncepcinių buities prietaisų konkurso „Electrolux Design Lab 2010" vietą.
Iš teisingai atspėjusių „Electrolux Design Lab 2010" konkurso pirmosios vietos nugalėtoją burtų būdu ištraukti 3 “Electrolux“ prizų laimėtojai.
Ateities buitiniai prietaisai
Ar įsivaizduoji, kaip atrodys buitiniai prietaisai „Antrajame kosmo amžiuje“, kai, remiantis prognozėmis, 74 proc. pasaulio populiacijos gyvens miestuose, o gyvenamoji erdvė susitrauks bene perpus?
Aštuoni tarptautinio konkurso „Electrolux Design Lab 2010“ finalistai - dizaino studentai iš įvairių pasaulio šalių – pateikia savo vizijas, kaip ateities žmonės gamins ir laikys maistą, skalbs drabužius ir plaus indus 2050-aisiais.
Lietuvių dizainerė tarp „Electrolux Design Lab 2010“ laimėtojų mato 2 ateities prietaisus
Rugsėjo 23 d. prestižinėje Didžiosios Britanijos dizaino ir architektūros parodoje „100% Design“, Londone, išsirikiuos aštuoni 2050-ųjų metų buitinių prietaisų prototipai. Tai tarptautinio koncepcinių buitinių prietaisų konkurso „Electrolux Design Lab 2010“ finalininkų darbai, iš kurių bus renkamas šių metų konkurso nugalėtojas.
REKLAMA
REKLAMA
Retro stilių namuose diktuoja šaldytuvai
60 metų jubiliejų švenčianti buitinių prietaisų gamintoja „Gorenje“ pristato naująją retro dizaino šaldytuvų spalvų gamą. „Chic“, „Vintage“ ir „Funky“ – tai trijų kategorijų šaldytuvai. Pavadinimai nurodo šaldytuvų spalvas bei atitinka juos besirenkančių vartotojų gyvenimo stilius. Nors retro dizaino šaldytuvai rinkai pradėti siūlyti jau prieš 10 metų, yra vis labiau mėgstami rafinuotą skonį turinčių buitinės technikos pirkėjų. Plati spalvų gama atitinka šiuolaikines mados tendencijas.
Ekologiški prietaisai – geresniam rytojui
Dar visai neseniai kalbos apie planetos gelbėjimą sukosi tik saujelės entuziastų galvose, kurių siekis naudoti mažiau išteklių ir generuoti mažiau atliekų buvo laikomas pernelyg ekstremaliu ir nereikalingu.
Siekiant „žaliosios“ virtuvės
Pastaraisiais metais net ir skeptiškiausi vartotojai suprato, kad ši ekologinė nuostata yra svarbi įvairiose srityse.
Vyriausybių politikos aukščiausiuoju lygmeniu poveikis jau juntamas.
Kaliniai už elektrą turės susimokėti patys
Nuo kovo nuteistieji turės susimokėti už savo buitiniais prietaisais naudojamą elektrą.
Valstybė užtikrina, kad būtų patenkinami jų fiziologiniai poreikiai, o už pramogas esą jie turi susimokėti patys.
Planuojama, kad mokestis bus įvestas pagal turimų elektros prietaisų skaičių. Įvedus jį, per metus tikimasi sutaupyti per pusę milijono.
„Daugelyje kalėjimo kamerų yra pilna elektros prietaisų, kurie yra labai neekonomiški.