• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 23 d. prestižinėje Didžiosios Britanijos dizaino ir architektūros parodoje „100% Design“, Londone, išsirikiuos aštuoni 2050-ųjų metų buitinių prietaisų prototipai. Tai tarptautinio koncepcinių buitinių prietaisų konkurso „Electrolux Design Lab 2010“ finalininkų darbai, iš kurių bus renkamas šių metų konkurso nugalėtojas.

REKLAMA
REKLAMA

Lanksti modulinė ar net virtuali virtuvė, buto išorėje tvirtinamas ar „žele“ užpildytas šaldytuvas, kompostą gaminanti indaplovė, sraigę primenantis mikrokaitintuvas, nešiojama skalbiamoji mašina ar drabužius valanti spinta – tokios koncepcinių buitinių prietaisų idėjos šiemet įtikino tarptautinio konkurso „Electrolux Design Lab“ komisiją.

REKLAMA

Šių metų konkurso dalyviai siūlė prietaisų idėjas, kaip žmonės gamins ir laikys maistą, skalbs drabužius, plaus indus savo namuose 2050-aisiais, kuomet, kaip prognozuojama, 74 proc. gyventojų gyvens miestuose, o jų gyvenamoji erdvė sumažės beveik perpus.

Mikroindukcinis kaitintuvas

 

Pasak „Electrolux Design Lab 2009" finalistės  lietuvės Tomos Brundzaitės, kaip ir pernai, šiemet į finalą atrinkti labai skirtingi darbai – nuo labai futuristinių iki pritaikomų jau artimiausioje ateityje.

REKLAMA
REKLAMA

„Pernai viena iš konkurso komisijos narių, dizainerė Nipa Doshi sakė, kad tarp atrinktų finalistų visada yra ryškus lyderis, o kiti užima antrąją poziciją. Manydama, kad viskas turi eiti palaipsniui, savo balsą atiduočiau išmontuojamai skalbyklei ir mikroindukciniam kaitintuvui“, – sakė T.Brundzaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai Vilniaus dailės akademiją baigusi bakalaurė tarp 8 konkurso finalininkų, atrinktų iš daugiau nei 1000 įvairių šalių pretendentų, pateko su indaplove „Bifoliate". Šiemet tarp geriausiųjų nepateko nė vienas iš 22 Lietuvos studentų pateiktų projektų.

REKLAMA

Lietuvei dizainerei šiemet įspūdį padarė kino Lichen Guo sukurta išmontuojama skalbiamoji mašina, viename apjungianti skalbimo prietaisą ir skalbinių krepšį. Kapsulė su nešvariais drabužiais yra montuojama ant sienoje įtvirtinto motoro („energijos kaiščio“), kuris užima labai mažai vietos. Jis taip pat generuoja garus, užtikrinančius efektyvų valymą.

REKLAMA

Indaplovė „Bifoliate“

Taip pat T.Brundzaitės dėmesį atkreipė indo Peterio Alwino mikroindukcinis kaitintuvas „Sraigė“. Tai kompaktiškas mobilus kaitinantis elementas, paremtas magnetine indukcija. „Sraigė“ prilimpa tiesiai prie puodo, keptuvės, puodelio ar kitos talpos ir kaitina jo turinį.  Ji nereikalauja tiek vietos kaip įprastos viryklės, kaitlentės ar mikrobanginės, be to, gali būti naudojama bet kurioje vietoje. Didelio tankio cukraus kristalų baterija generuoja energiją, kuri įkaitina spiralę,  sukuriančią magnetinę indukciją. Į prietaisą integruoti sensoriai identifikuoja kaitinamo maisto tipą ir automatiškai parenka tinkamą laiką ir temperatūrą.  Procesą leidžia stebėti lytėjimui jautrus ekranas su vartotojo sąsaja.

Balsuoti už jūsų nuomonę geriausią projektą galima čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų