Vos prieš pora savaičių Kim Kardashian paskelbė apie savo nėštumą, ir ši naujiena netrukus mirgėjo viso pasaulio žurnaluose bei naujienų tinklalapiuose, tokiuose kaip BBC, Washington Post ir Le Figaro.
Skaitant 32 metų tamsiaplaukės pavardę, sunku nekreipti dėmesio į tai, kad ji yra armėniška. Ir nenuostabu, juk jos tėvas yra grynas armėnas. Taigi, ką apie visame pasaulyje išgarsėjusią Kim galvoja jos tautiečiai? Nors Kim nuotraukos puikuojasi daugelyje vietų Armėnijos sostinėje, BBC žiniose dirbantis armėnų kilmės žurnalistas Armen Shahbazian teigia, jog tai anaiptol nereiškia, kad tauta ją myli.
„Kim yra visame pasaulyje garsi armėnė ir, regis, to pakanka, kad kiekvienas Armėnijos gyventojas ja didžiuotųsi. Tačiau kalbant apie kultūrinius ir tradicinius aspektus, armėnai nenori sutikti su tuo, kad ji turi armėnų kraujo.“
Pasak žurnalisto, ji jau tapo daugelio humoristinių programų pajuokos objektu. „Jie dažnai palygina armėnų atlikėją Charles Aznavour, kuriuo jie iš tiesų didžiuojasi, su Kim Kardashian, kuri dažniausiai pristatoma neigiamai. Jie nenori, kad ji atstovautų jų šaliai.“
„Jos atviras seksualinis gyvenimas ir sekso vaizdajuostės yra pagrindinė to priežastis. Daugelis armėnų nenori pasauliui sudaryti įspūdžio, kad jie neva yra tokie pat pasileidę kaip Kim Kardashian“, – sako jis pridurdamas, kad požiūris į ją dažniausiai priklauso nuo žmogaus amžiaus.
Konservatyvių pažiūrų vyresnio amžiaus žmonės ją smerkia, tačiau jaunos merginos Kim laiko mados ikona ir džiaugiasi, kad ji yra armėnė.
„Ji daro ką nori, ir susitikinėja su kuo nori. Armėnai taip pat vaikšto į pasimatymus, bet paprastai su tuo žmogumi, su kuriuo ketina susituokti. Be to, armėnai prieš santuoką neturi lytinių santykių“, – sako visuomeninių ryšių atstovė Lucy Harutiunyan.
Kita vertus, didžioji dalis armėnų gerbia Kim už jos dėmesį Armėnijos problemoms. Savo „Twitter“ paskyroje praėjusiais metais ji rašė: „Atsistokime ir vieningai pagerbkime 1,5 mln. žmonių, kurie buvo nužudyti armėnų genocido metu.“ Praėjusių metų balandį buvo praėję 95 metai nuo armėnų tautos genocido Turkijoje pradžios, 1915-aisiais.
Žinoma, Kim nėra vienintelė pasaulinio garso žvaigždė, nedidelėje šalyje sukėlusi prieštaringus jausmus. Štai Gibraltare gimęs dizaineris Johnas Gallianas buvo vienas dažniausiai Britanijos teritorijoje minimų vardų. Tačiau jo reputacija sumenko, po to, kai jis išreiškė savo antisemitines pažiūras viename Paryžiaus bare.
Dar vienas pavyzdys – Amerikos prezidentas Danas Quayle, gimęs Meno saloje. Jis buvo salos pasididžiavimas iki tol, kol nebuvo viešai išjuoktas, nes negalėjo ištarti žodžio „potato“ (liet. bulvė). Jį saloje pakeitė garsus sportininkas, dviratininkas Markas Cavendishas.
Taigi, jei armėnai nemėgsta realybės šou žvaigždžių, jie visuomet gali garbinti Levoną Aronianą, kuris yra vienas geriausių šachmatininkų pasaulyje.