Kaip ir puošiant Kalėdų eglutę, taip ir nupuošiant ją žmonės pasirenka įvairias datas – vieni tai daro gana greitai po gruodžio 25 d., o kiti laukia tradicinės sausio 5 d., Trijų išminčių apsilankymo išvakarių.
Tai kada geriausia nupuošti eglutę, kad išvengtume nesėkmės, ir kad namai išliktų saugūs?
Kada geriausia nupuošti Kalėdų eglutę?
Pasak Davido Sumnerio, „Christmas Tree World“ pardavimų vadovo, kai kuriems kalėdinės dekoracijos suteikia begalę džiaugsmo ir jiems sunku su jomis atsisveikinti pasibaigus šventiniam sezonui.
Kiti, norėdami susigrąžinti savo įprastą gyvenamąją erdvę, nori iškart po švenčių eglutę nupuošti ir sudėti visas dekoracijas į dėžes.
Nėra tinkamo ar netinkamo laiko, kada pradėti nuimti dekoracijas, tačiau daugelis žmonių linkę laikytis tradicijų.
„Tradicija rekomenduoja tą daryti dieną prieš Dvyliktąją naktį, – sako D. Sumneris. – Dvyliktoji naktis – tai trijų išminčių apsilankymo išvakarės ir Kalėdų švenčių pabaiga. Tai sausio 5 d. vakaras.“
Ar nesiseks, jei eglutės nenupuošite ilgiau?
„Skubėjimas nuimti dekoracijas prieš tradicinę dieną ar nenoras nupuošti eglutę po švenčių gali būti laikomas nesėkme, todėl penktadienis, sausio 5 d., yra tinkamiausia data“, – sakė jis.
Jei eglutę laikysite per ilgai, ar bus sunkiau ja atsikratyti?
Lorena Taylor, kraštovaizdžio ir sodininkystės ekspertė, įmonės „Outdoor Fountain Pros“ savininkė, laikraščiui „Liverpool Echo“ sakė, kad dauguma vietinių atliekų perdirbimo programų ir tarybų nustato atliekų surinkimo arba išvežimo laikotarpį, paprastai nuo gruodžio pabaigos iki sausio vidurio. Jei delsiama, tenka patiems spręsti atliekų šalinimo klausimus.
Be to, daug kur taip pat nepriimami per daug sausi medžiai, nes juos sunkiau apdoroti.
Vis dėlto, jei praleidote šį terminą, galite eglutę kompostuoti. „Galite medį supjaustyti mažais gabalėliais ir leisti jam natūraliai pamaitinti dirvožemį ir laukinius gyvūnus“, – patarė Guy Barteris, Karališkosios sodininkystės draugijos (RHS) vyriausiasis sodininkas.
Kas nutinka kalėdinėms eglutėms, jei jos paliekamos per ilgai?
„Paprastai jos pradeda mesti spyglius ir, priklausomai nuo medžio rūšies ir nuo to, ar patalpoje šilta ir sausa, jos spyglius meta tol, kol tampa plikos“, – sakė Britų sodų centrų grupės medelynų vadovas Scottas Morahanas.
Išdžiūvusi eglutė kelia didelį gaisro pavojų. Kuo sausesnė, tuo degesnė ji tampa ir gali neįtikėtinai greitai užsiliepsnoti.
Jei ant tokios eglutės vis dar naudojate lemputes, net mažos kibirkšties ar perkaitusios lemputės gali pakakti, kad ji užsidegtų. Tokios rizikos lengva išvengti, jei eglutę nupuošite kol ji dar per daug neišdžiūvo.
Kaip išsaugoti dirbtinį medelį geros būklės kitiems metams?
„Reikia suspausti kiekvienos šakos lapiją kiekvienoje sekcijoje, o tada apversti aukštyn ir prispausti šakas prie kamieno, – patarė Macas Harmanas, prabangaus kalėdinio prekės ženklo „Balsam Hill“ generalinis direktorius. – Geriausia apvertus medelį kiekvieną sekciją surišti kaspinu, kad visos šakos laikytųsi kartu ir neleistų joms nukristi, kai jį perkelsite saugojimui.“
Medelį padės apsaugoti ir specialus apvalkalas.
„Apvalkalas turi būti pakankamai didelis, kad jame patogiai tilptų medis, ir pagamintas iš tvirtos medžiagos, kad jo nesuplėšytų išsikišusios šakos, – pridūrė M. Harmanas. – Medelį laikykite vėsioje ir sausoje vietoje – tai padės jį apsaugoti nuo drėgmės ir pelėsių kvapo.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!