• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„iPhone“ gerbėjai tik dabar atranda slaptą „raudonąjį režimą“ įrenginiams – štai kaip suaktyvinti šią funkciją.

„iPhone“ gerbėjai tik dabar atranda slaptą „raudonąjį režimą“ įrenginiams – štai kaip suaktyvinti šią funkciją.

REKLAMA

„iPhone“ gerbėjai ką tik atrado paslėptą „raudonąjį režimą“, pristatytą praėjusių metų „iOS“ naujinime.

Iš pradžių dėl šios funkcijos kai kurie vartotojai nerimavo, kad jų įrenginiams pakenkė skysčiai arba kad buvo nulaužti.

Raudonasis režimas buvo specialiai sukurtas padėti vartotojams atsipalaiduoti ir geriau miegoti naktį, nes tyrimai rodo, kad raudona šviesa neturi jokios įtakos cirkadiniam ritmui, rašo dailymail.co.uk.

Vadinamasis „raudonasis režimas“ buvo pristatytas „Apple iOS 17“ operacinei sistemai kaip „StandBy“ – užrakinimo ekrano versija, kuri suaktyvinama, kai iPhone kraunamas ir padedamas ant briaunos gulsčiojo vaizdo režimu.

Norėdami suaktyvinti spalvinę funkciją, galite naudoti spalvų filtrų funkciją, kad pritaikytumėte raudoną atspalvį, arba įjungti naktinį budėjimo režimą, kad ekrano spalva būtų raudona.

REKLAMA
REKLAMA

Štai kaip suaktyvinti 

Spalvų filtrus įjungsite nuėję į Nustatymus > Prieinamumą > Ekraną ir teksto dydį > Spalvų filtrus arba nustatymuose suaktyvinę budėjimo režimą, prijungdami savo iPhone prie įkroviklio ir padėję jį ant briaunos.

REKLAMA

„Galite naudoti budėjimo režimą, kad savo iPhone paverstumėte naktiniu laikrodžiu, nuotraukų rėmeliu arba valdiklių ar tiesioginės veiklos ekranu, – paaiškino technologijų milžinas. – Kai naktinis režimas įjungtas budėjimo režimu, ekranas prisitaiko prie silpno aplinkos apšvietimo ir elementai rodomi su raudonu atspalviu, kad būtų kuo mažiau trikdžių miegant.“

Vartotojai gali nustatyti funkciją „Automatiškai“, kuri koreguojasi pagal apšvietimą, arba „Po 20 sekundžių“, kuri įjungia raudoną režimą, kai telefonas kraunamas ant briaunos.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas „Reddit“ vartotojas sunerimo, kai „iPhone“ ekranas netikėtai pasidarė raudonas pastačius telefoną ant briaunos.

„Ar žinote, kodėl mano valdikliai yra raudoni užrakintame ekrane?“, paklausė jis „Reddit“ platformos vartotojų ir jam buvo paaiškinta, kad raudona spalva užsidega tik tada, kai kambaryje tamsu.

Nors kai kuriuos ši funkcija suglumino, ištikimi „Android“ gerbėjai išreiškė susižavėjimą „Apple“ pagarba klientams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Įdomu tai, kad raudona šviesa, kaip ir ši paslėpta Apple funkcija, gali paskatinti melatonino išsiskyrimą.

„Vienintelis dalykas, dėl kurio galite ginčytis, yra tai, kad jei uždegsite raudoną šviesą vakare prieš miegą, sumažinsite cirkadinės sistemos trikdžius, – sakė Mariana Figueiro, Sinajaus kalno šviesos ir sveikatos tyrimų centro Niujorke direktorė. – Taip yra todėl, kad esant ryškiai arba mėlynai šviesai, sutrinka cirkadinis ritmas. Kitaip tariant, raudona šviesa gali lemti geresnį miegą.“

REKLAMA

Nustatyta, kad mėlyna šviesa – tokia, kokia šviečia LED monitoriai ir yra matoma dienos šviesoje – slopina melatonino, kuris leidžia kūnui užmigti, sekreciją.

Harvardo ir Toronto universitetų tyrimai patvirtino ryšį tarp šios šviesos poveikio ir hormono gamybos bei cirkadinio ritmo pokyčių.

„Įrodyta, kad apšvietimo pramonės ir klinikinių tyrimų bendruomenės naudojamas apšvietimo standartas yra netinkamas vertinant jo poveikį cirkadinei sistemai“, – sakė Harvardo medicinos mokyklos profesorius Charlesas Czeisleris.

Kitaip tariant, norint gerai išsimiegoti, svarbi tiek šviesos spalva, tiek jos ryškumas ar apšvietimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų