• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ kviečia žurnalistus atvykti lapkričio 16 d. (penktadienį) į Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimą.

Lietuvos neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ kviečia žurnalistus atvykti lapkričio 16 d. (penktadienį) į Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Renginys vyks ką tik įsteigtame pirmame Lietuvoje „Žaislų muziejuje“ Vilniuje, Barboros Radvilaitės g. 7 / Šiltadaržio g. 2 (įėjimas iš Šiltadaržio skg.).

REKLAMA

Kaip sakė Lietuvos neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ pirmininkė Asta Radzevičienė, pirmą kartą Lietuvoje organizuojamame renginyje, skirtame Pasaulinei neišnešiotų naujagimių dienai paminėti dalyvaus šeimos, auginančios neišnešiotus naujagimius ir jau suaugusius neišnešiotukus iš visos Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes norime parodyti visuomenei, kad nors tokie vaikučiai gimsta labai maži ir labai silpni, bet, padedami Dievo, gydytojų, šiuolaikinės medicinos pažangos bei savo mamyčių ir tėvelių užauga tokie pat dideli, stiprūs ir sveiki, kaip ir kūdikiai, gimę laiku“, - pabrėžia A.Radzevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų neišnešiota pirmagimė Ramunė (gimusi 27 savaičių ir tesvėrusi tik 960 gramų) yra tikras pavyzdys, liudijantis, kad neišnešiotas naujagimis užauga tokiu pat sėkmingu žmogumi, kaip ir laiku gimęs naujagimis“, - pasakoja Mažeikių seniūnas Šarūnas Armonas su žmona Alina prieš 27-erius metus susilaukęs neišnešioto naujagimio.

REKLAMA

Po mėnesio savo 28-ąjį gimtadienį švęsianti Ramunė Armonaitė šiandien yra viena garsiausių Lietuvoje stalo tenisininkių. Ji yra pirmoji ir kol kas vienintelė lietuvė, pakviesta žaisti į pasaulyje garsų Vokietijos sporto klubą „Bayern“.

Tiesa, Ramunė yra viena iš dvynių, jos jaunesnioji sesutė, svėrusi 740 gramų, neišgyveno.

Lietuvoje kasmet gimsta apie 2 tūkst. neišnešiotų naujagimių.

Tuo tarpu, kaip savo bendrame pranešime, skirtame Pasaulinei neišnešiotų naujagimių dienai (kuri minima kasmet lapkričio 17 d. – aut. past.) pastebi daugiau kaip 100 garsiausių pasaulio medicinos mokslo korifėjų, atstovaujančių 40-iai Jungtinių Tautų agentūrų, universitetų ir organizacijų, neišnešiotų naujagimių problema vis dar nepakankamai gerai ir giliai suvokiama. „Maždaug vienas iš dešimties arba 11,1 proc. naujagimių gimsta per anksti, tai yra neišnešioti, - sakoma pranešime. - Iš viso kasmet į pasaulį ateina 15 mln. neišnešiotų naujagimių. Daugiau kaip 1,1 mln. visų kasmet į pasaulį ateinančių neišnešiotų naujagimių miršta. Tačiau net 75 proc. visų šių per anksti gimusių naujagimių būtų galima išgelbėti ir tai kainuoja labai nedaug“.

REKLAMA

Pasaulinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vienas vadovų, medicinos mokslų daktaras Joy Lawn priduria, kad: „Neišnešiotumas yra beveik pusės visų naujagimių ir kūdikių pagrindinė mirties priežastis. O, jei analizuotume naujagimių ir vaikų iki 5-erių metų amžiaus pagrindines mirties priežastis, tai pamatytume, kad neišnešiotumas yra antroji, po pneumonijos, vaikų mirties priežastis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, nors apie 60 proc. visų neišnešiotų naujagimių gimsta Afrikos ir Pietų Azijos skurdžiausiose valstybėse, vis dėlto tai nėra tik neturtingų valstybių bėda. Mat net 12 proc. visų neišnešiotų naujagimių gimsta tokioje turtingoje šalyje kaip Jungtinės Amerikos Valstijos.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pernai Lietuvoje gimė 29 028 naujagimiai, iš jų 1615 – neišnešioti.

REKLAMA

Lietuvoje pats mažiausias gimęs, išgyvenęs ir sėkmingai užaugęs naujagimis tesvėrė 450 gramų, o paties mažiausio gestacinio amžiaus naujagimis gimė vos 22 savaičių.

Šiandien labai mažų, nė kilogramo nesveriančių neišnešiotų naujagimių išgyvenamumas, palyginti su pirmaisiais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metais, išaugo nuo 12 proc. iki 57 proc., o didesnių, sveriančių daugiau nei kilogramą (1000-1499 g), – nuo 48 proc. iki 94 proc.

REKLAMA

Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos paminėjimo, kurį (lapkričio 16 d., penktadienį) „Žaislų muziejuje“ organizuoja Lietuvos neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ renginio programa:

9.15 – 9.45 VUL Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės Neonatologijos centro (Neišnešiotų naujagimių skyriuje, 2 aukšte) atidengiama ir pašventinama skulptūra „Gyvybės medis“ (autorė: grafikos dizainerė Vitalija Kundrotaitė). “Gyvybės medį" pašventins kunigas Sigitas Grigas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10.30 – 10.45 Šeimų susibūrimas „Žaislų muziejuje“, Barboros Radvilaitės g. 7 / Šiltadaržio g. 2 (įėjimas iš Šiltadaržio skg.) Vilniuje.

10.45 – 11.05 Spaudos konferencija, kurioje dalyvauja:

VUVL Neonatologijos centro direktorė prof. Nijolė Drazdienė

Filantropas Kiolne įsteigto fondo „Vaikai turi matyti“ pradininkas dr. Gerhard Luttmer, padovanojęs VUVL Santariškių klinikoms neišnešiotukų naujagimių gyvybes gelbėjančius aparatus - narkozės aparatūrą kūdikiams operuoti, inkubatorius, plyšinę lempą, oftalmoskopus.

REKLAMA

Lietuvos neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ pirmininkė Asta Radzevičienė bei šios organizacijos steigėjos: Simona Kupetienė, Odeta Kručkienė, Jonė Kučinskaitė – Sarafinienė.

Neišnešiotų dvynių prieš 27-erius metus susilaukę sutuoktiniai iš Mažeikių Šarūnas ir Alina Armonai bei jų duktė Ramunė.

12.00 - Arkikatedros aikštėje iš visos Lietuvos į Vilnių suvažiavę neišnešiotų naujagimių tėveliai su vaikučiais paleidžia vilties balionus už savo išgyvenusius ir neišgyvenusius neišnešiotukus. Dalyvauja kunigas S.Grigas.

Užsakymo nr. 1032R

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų