Pastaruoju metu Italijoje ryškus „naujųjų keturiasdešimtmečių“ fenomenas: itin dažnai suaugę vyrai renkasi paauglišką gyvenimo būdą.
10 milijonų italų yra įsitikinę, jog jaunystė gali tęstis beveik iki gilios senatvės, rašo Italijos dienraštis „Corriere Della Sera“. Tokie „amžini jaunuoliai“ leidžia sau džiaugtis gyvenimu: keliauna, išmano naujausias kompiuterines technologijas, skaito komiskus, lankosi kino teatruose ir diskotekose.
Statistikos instituto Istat duomenimis, 53 proc. 35-44 metų amžiaus vyrų nuolat bendrauja įvairiose pokalbių svetainėse, o kas trečias iš jų naudoja failų persiuntimo programas, kad galėtų apsikeisti filmais ir muzikos įrašais.
Laisvalaikį keturiasdešimtmečiai mieliausiai leidžia kino teatre (58,2 proc.), o kas ketvirtas iš jų vaikšto į diskotekas. Kas antras keturiasdešimtmetis skaito romanus, kas trečias teikia pirmenybę turistiniams kelionių katalogams, o 10 proc. iš jų vis dar domisi komiksais.
Be to, „naujieji keturiasdešimtmečiai“ abejingi politikai: kas trečias italas teigia, jog niekada nekalba politinėmis temomis, o kas penktas visiškai ja nesidomi. O daugiau nei 90 proc. besidominčių politika pagrindinis informacijos šaltinis yra televizorius.
„Mes gyvename beveik du kartus ilgiau nei mūsų protėviai. Į šią užsitęsusią jaunystę žiūriu kaip į poetinį reiškinį. Daug geriau ilgiau būti paaugliu, nei anksčiau laiko susenti. Be to, tokiems pokyčiams turi įtakos ir pinigai: kai tapome turtingesni, tiesiog norime naudotis jų teikiamais privalumais“, - sako sociologas Domeniko de Mazi.
Sociologas mano, jog dėl pagerėjusios materialinės padėties suaugę vyrai gali vis daugiau laiko skirti kelionėms ar šokiams diskotekose.
Todėl nėra ko stebėtis, jog amžinai jaunais norintys išlikti keturiasdešimtmečiai yra linkę vengti vedybų: 44 metų amžiaus asmenų grupėje nevedusių vyriškių beveik dvigubai daugiau nei netekėjusių moterų.