• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 31 d. aktoriui Regimantui Adomaičiui sukanka 75 metai, ir Vilniaus Mažasis teatras paminės šią sukaktį iškilmingu vakaru. Įėjimas laisvas visiems aktoriaus draugams ir gerbėjams.

Sausio 31 d. aktoriui Regimantui Adomaičiui sukanka 75 metai, ir Vilniaus Mažasis teatras paminės šią sukaktį iškilmingu vakaru. Įėjimas laisvas visiems aktoriaus draugams ir gerbėjams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Regimantas Adomaitis žinomas ir mylimas kaip vienas talentingiausių, žaviausių ir darbščiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių. Talentas ir žavesys – tai ką mato visi, atėję į spektaklį arba filmą. Darbštumas,  savęs tobulinimas – realybė, kurią mato ir apie kurią legendas pasakoja Adomaičio kolegos.

REKLAMA

Aktoriaus jubiliejaus išvakarėse kalbamės, vartydami jo dienoraščių ir užrašų knygą „Mintys scenos paraštėse“, lygiai prieš dešimtmetį išleistą „Scenos“ leidyklos. Regimantas Adomaitis prisiminė, kad tokiai knygai jį išprovokavusi šviesaus atminimo leidėja Rasa Andrašiūnaitė.

REKLAMA
REKLAMA

– Pavarčiau savo užrašėlius, pagalvojau: mažu ką iš jaunimo užkabins. Nes atsimenu, kaip aš pats godžiai ieškodavau visokiausių minčių, kurios man padėtų suprasti, atverti, atskleisti. Ir mano knygoje labai daug citatų.

– Skaitant jūsų „Mintis scenos paraštėse" , atrodo, kad jūs visą laiką savimi nepatenkintas, jūs nuolat  barate ir laužiate save, nes turite būti kitoks?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Ne tai, kad kitoks. Buvau labai blogas artistas ir ieškojau kelių, galimybių, kaip pasidaryti artistu.

– Iš ko jūs, jaunas žmogus, nusprendėte, kad esate blogas artistas?

– Kai visi aplink tau sako, ne tik sako, bet pirštais bado, rodo, koks tu niekam tikęs, tai pradedi tuo truputį tikėti. Nors pasąmonėje turi viltį, kad gal gali būt artistas? Ir ką daryti, kad tai įvyktų? Nes aš labai mylėjau sceną. Labai. Užtai fiziką mečiau. Gavau fiziko diplomą, bet niekur jo nepanaudojau, dūla kažkur. Bet kai stojau į Konservatoriją, dėstytojai žinojo, kad studijuoju universitete, jau beveik baigiu. Spėju, dėl to ir priėmė. Įsivaizduoju, kad galvojo: tokių tipų nedažnai pasitaiko, įdomu pažiūrėt, ar kas nors jam gali pavykti.

REKLAMA

Per visą Konservatorijos laiką man taip niekas ir nepavyko. Kai baigėme, mūsų kurso vadovė Irena Vaišytė dar tikėjosi, kad kur nors įsidarbinsime - ar televizijoje, ar dėstysime, ar naują jaunimo teatrą kursime. Kadangi buvau tarp bendrakursių vyresnis, gudresnis, supratau, kad jokių naujų teatrų nebus. Kapsuko miesto teatrui reikėjo trijų artistų, ir aš sutikau išvažiuoti ten.

REKLAMA

– Aukojotės?

– Joks čia aukojimasis. Aš svajojau patekti į teatrą. Supratau, kad tikrasis mokslas prasideda teatre, kai tu turi galimybę išeiti į sceną. Aš buvau laimingas, važiuodamas į Kapsuką. Savo kurso vadovei atrodžiau kaip išdavikas. O mano kursas? Kas į televiziją, kas į radiją, kas pasiliko dėstyti. Ne, dėstyti aš nenorėjau. Galvojau: ko aš mokysiu kitus, kai pats nieko neišmanau?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokia laimė, kad Kapsuko teatrui mūsų reikėjo! Atsiuntė jie sunkvežimį, susikrovėm ten savo sudedamas loveles, įsidėjau „čemodanuką" su knygom ir išvažiavom. Mums davė po kambarį, ir prasidėjo teatras. Nieko nemokėjau, nieko nežinojau, bet kvėpavau jau teatro dulkėm.

Po pusmečio Kapsuko teatrą išformavo. Pradėjo važiuoti režisieriai, žiūrėti spektaklius, kviestis trupės artistus pas save.

Visą interviu galite perskaityti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų