Dietologai iš Corko universiteto bei Airijos žemės ūkio ir maisto produktų organizacijos sukūrė jogurtą, kuris iš tiesų padeda sulieknėti. Visa paslaptis slypi pakeistose bakterijose, kurių yra žmogaus virškinamajame trakte, ir probiotikuose, rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph“.
„Riebalai nėra kažkoks inertiškas sluoksnis, juosiantis mūsų kūną. Jis labai aktyvus ir gali sukelti uždegimą, yra daugelio ligų, įskaitant vėžį, rizikos veiksnys. Mūsų darbas rodo, kad poveikis riebaliniam audiniui per virškinamąjį traktą yra labai efektyvus“, – sako tyrimui vadovavusi dr. Katerina Stenton (Catherine Stanton).
Mokslininkai sukūrė virškinimui padedančios bakterijos Lactobacillus atmainą, į šią bakteriją įtraukę vieną kitos bakterijos – Propionibacterium acnes – geną. Pastaroji bakterija gamina polinesočiąsias rūgštis t10, c12 ir konjuguotą linoleino rūgštį.
Tyrimo metu nustatyta, kad pelių, kurių maiste buvo pakeistų bakterijų Lactobacillus polinesočiųjų rūgščių t10, c12 ir konjuguotos linoleino rūgšties lygis buvo keturis kartus didesnis nei pelių, kurioms buvo duodama kontroliuojamo tipo bakterijų.
Naujausių tyrimų rezultatai rodo, kad minėtos polinesočiosios rūgštys skatina riebalų ląstelių mažėjimą, todėl mažėja ir riebalinis sluoksnis.