Aušros Urbanavičiūtės vardas jau gerai žinomas lietuviškos mados gerbėjams. Jaunoji dizainerė prieš keletą dienų atšventė savo 28-ąjį gimtadienį, smagu, dėl tokio sutapimo, tačiau, nenuostabu, kad jaukioje Šiuolaikinio meno centro kavinukėje su ja kalbėjome apie madą. Kartu su Diana Kuzmickaite laimėjusi konkursą „Mados injekcija“ ir šįmet debiutavusi svarbiausiame Lietuvos mados renginyje „Mados infekcija“, mergina, atrodo, nesureikšmina pasiekimų ir savo darbus vertina itin kritiškai.
Aušros pasirinkimas tapti dizainere nebuvo atsitiktinis ar netikėtas – mergina sako vis kažką siūdavusi nuo pat vaikystės, namie, vėliau mokykloje. Nemažai tam įtakos turėjo ir močiutės, kuri dirbo siuvėja, profesija. Keista tai, kad dizainerė norėjo pasirinkti ir politologijos studijas – Aušra konstatuoja, kad tam įtakos taip pat turėjo vaikystė, nes su politika itin besidominčiu tėčiu stebėdavo žinias ar net skaitydavo konstituciją. Tik viskas susiklostė taip, kad pradėjo mokytis Kauno universitete, vėliau drabužių siuvimo įgūdžių įgavo Vilniaus kolegijoje, galiausiai, tapo Vilniaus dailės akademijos studente. Pavasarį VDA magistro diplomą gausianti dizainerė juokiasi: „Dabar yra lygiai dešimt metų kaip studijuoju“.
A. Urbanavičiūtės modelis
Aušra tegia, kad mokydamasi drabužių dizaino meno Akademijoje niekada nesijautė išskirtinė, modeliuojanti geriau nei kiti studentai. Tačiau puikiai įvertintas diplominis darbas ir jos bei Dianos Kuzmickaitės kūrybinio tandemo rezultatas - kolekcija „LEZENFAN“- „Mados infekcijoje“ įrodė, kad tiek ji, tiek jos kolegė ateityje turi nemažai perspektyvų.
Negalėjau nepaklausti, kaip kilo idėja kurti su Diana Kuzmickaite. Pasirodo, dar mokydamosis Vilniaus dailės akademijoje, merginos bendravo nedaug, tačiau situacija susiklostė taip, kad apsigyveno kartu ir idėja bendradarbiauti kuriant kilo spontaniškai. Kolegių požiūris į madą sutampa, tačiau Aušra prisipažįsta: „Diana mato tai, ko aš nematau. Jai nepatinka siūti, o man patinka. Pasidaliname darbais ir viena kitą papildome.“ Dizainerė neslepia ir to, kad dalyvauti konkurse „Mados injekcija“ sugalvojusios per naktį, - Diana vieną parą eskizus piešė septynioliką valandų, - pasakojo apie vėlavimą komisijai atiduoti darbus. Aušra Urbanavičiūtė pirmąją kolekciją vertina gana skeptiškai - "Matau daug klaidų". "Ateinančiam renginiui norisi padaryti geriau" - priduria. Kaip pati dizainerė sako, smagu, kai įvertina vyresni, patyrę dalyviai.
A. Urbanavičiūtės modelis
Į klausimą ar kurdama rūbus galvoja apie asmenybę, kuri tai dėvės, „Mados infekcijos“ naujokė ryžtingai atsako: „Apie žmogų kurdama visiškai negalvoju - tai yra visiškai kvaila. Tiesiog darai daiktą ir viskas.“ Pasak jos, asmeniškai kuriant konkrečiam žmogui nesigauna tai, kas turėtų, labai gerai yra tada, kai jau sukurtas rūbas kam nors krinta į akį.
„Dar negalvoju apie kitą kolekciją ateinančiam renginiui“,- sako su kitais kolegomis šiuo metu bendradarbiaujanti bei reklamoms ir žurnalams stilių kurianti Aušra. Ji išduoda, kad šiuo metu kuriami modeliai bus visai kitokie: „kreizovi“, taip pat labai spalvingi.
A. Urbanavičiūtės modelis
Savo kuriamą stilių dizainerė apibūdina kaip klasikinį-sportinį, tačiau nenori „įrėminti“- „Neapsiriboju vienu stiliumi, galiu pasiūti ir klasikinę suknelę. Reikia sugebėti viską.“ Itin nesižavinti nė vienu pasaulyje pripažintu dizaineriu, ji atkreipia dėmesį į jaunus, konceptualius menininkus – jie puikūs įkvėpimo šaltiniai. Taip pat pripažįsta, kad įkvėpimo galima pasisemti iš japonų gatvės mados.
A. Urbanavičiūtės modelis
Aušrai Urbanavičiūtei drabužis yra savęs išraiškos būdas. Mat lietuviai gatvėje neturi vienos stilistikos tendencijos, kaip japonai ar prancūzai, paprašiau jos įsivaizduoti: kaip turėtų atrodyti lietuvė ar kokią aprangos detalę reikėtų pasitelkti, norint išsiskirti iš minios? Atsakymo sulaukiau netikėto, - Reikėtų nešioti gintarinius karolius, - šypsosi, - svarbiausia, rengtis kukliai, taisyklingai „susidėlioti“ rūbus. Būti savimi.“ Jaunoji dizainerė netgi sako mananti, kad Lietuvoje žmonės kartais yra kur kas stilingesni nei, pavyzdžiui, viename iš gatvės stiliaus kalve tituluojamų miestų - Londone, kur visų stilius vienodas.