Nebijok užkąsti tarp valgių. Užkandžiavimas yra sveikas dalykas, kol protingai renkiesi ką ir kaip suvalgyti. Štai čia pateikiamas sąrašas patarimų, kuris padės geriau suprasti, kaip neperlenkti lazdos:
1. Ieškok popietinio energijos šaltinio.
Nedidelis kiekis įvairių riešutų popiet suteiks daug jėgų. Be to, toks užkandis turi tris gramus širdžiai naudingų skaidulų.
2. Nedaryk didelių tarpų tarp valgymų.
Per ilgos pertraukos be maisto mažina cukraus kiekį kraujyje, dėl ko prarandama daug energijos. Be to, tai skatina persivalgymą vėliau. „ Didžiausia persivalgymo priežastis yra valgymas per retai“ tvirtina diplomuota dietologė K. Tallmadge.
3. Nepatartina „automatiškai“ rinktis tik lengvų užkandžių.
Liesų produktų pasirinkimas sutaupo tik 10 kalorijų. Net paprastas sausainis turi daugiau.
4. Patartina sveikus užkandžius laikyti puikiai matomoje vietoje.
Tyrimai parodė, kad žmonės yra labiau linkę išsirinkti sveikesnį užkandį, jei jis padėtas lengvai pasiekiamoje vietoje. Gali pasidėti vaisių dubenį tiesiog ant stalo, kad praeidama galėtum nučiupti obuolį ar apelsiną, kai tik išalksi.
5. Visuomet ištrauk užkandžius iš savo pakuotės.
Kai valgai tiesiai iš pakuotės, padidėja rizika padauginti. Viską geriau sudėk į lėkštę ar į dubenį.
6. Patartina valgyti šiuos užkandžius:
Sauja džiovintų vaisių ar riešutų;Arbatinis šaukštelis riešutų sviesto ant nesmulkintų kviečių krekerių;Išsprogę popkornai, apibarstyti parmezano sūriu;Pitos duonelė su avokado gabalėliais;Neriebus varškės sūris su vaisiais ir migdolais;Trintų vaisių kokteilis, suplaktas su neriebiu jogurtu ar pienu.
Šie patiekalai turi pakankamai karbamidų, proteinų ir riebalų, kad suteiktų energijos ir pasotintų.
7. Neleisk sau pajausti troškulio.
Dažniausiai troškulys klaidinančiai verčia tave galvoti, jog išalkai. Tiesiog daugiau gerk vandens ir suprasi, kada iš tikrųjų nori valgyti.
8. Nemanyk, kad daržovės visada yra sveika.
Daržovių traškučiai gali būti pagaminti iš daržovių, bet jie vis tiek yra kepti riebaluose, lygiai taip pat kaip bulvių traškučiai. Jei nori sveikesnės alternatyvos, ieškok orkaitėje keptų traškučių.
9. Venk nesveiko maisto.
Tyrimai rodo, jog toks nesveikas maistas kaip bulvių traškučiai ar supakuoti sausainiai gali sukelti širdies ligas.
10. Valgyk daugiau, kad daugiau prarastum svorio.
Tyrimai rodo, kad sauja migdolų gali paskatinti organizmą lieknėti.
11. Nepasiduok savo proto triukams.
Gali kaltinti nesveiką maistą, bet būtent tavo protas verčia tave valgyti daugiau, leisdamas manyti, kad tai padės geriau dirbti ar geriau jaustis. Tavo sąmonė turi didelę įtaką svorio kitimui.
12. Dažniau vaikščiok pėsčiomis.
Pagal atliktus tyrimus, 15 minučių pasivaikščiojimas sudegina šokoladinio batonėlio vertės kalorijas.
13. Valgyk lėčiau.
Per greitai valgant, skrandis virškina ne taip efektyviai kaip turėtų, o tai gali sukelti persivalgymą.
14. Neužkandžiauk, kol esi užsiėmusi.
Darant daugybę darbų, kol valgai, gali paskatinti suvalgyti daugiau. Jei tavo protas yra užsiėmęs kitais darbais, jis gali negauti ženklo, kad esi soti.
15.Planuok iš anksto, ką valgysi.
Neprivalai sudarinėti tikslaus meniu, tiesiog stenkis suvalgyti tris patiekalus per dieną, du- tris kartus per dieną užkąsdama 150 kalorijų turinčiais užkandžiais.
16. Venk druskos.
Net 77 procentus druskos gauname iš jau paruoštų, supakuotų produktų. Taigi, vertėtų jos vengti, nes per didelis kiekis druskos sukelia hipertenziją ar osteoporozę.
17. Visuomet patikrink etiketėse rašomą ingredientų sąrašą.
Ieškok hidratuotų riebalų ar aliejų. Leidžiama jų norma yra ne didesnė kaip pusė gramo, taigi būk atidi.
18. Nemanyk, kad daugiau kalorijų turintis užkandis bus sotesnis nei tas, kuris turi mažiau.
Žmogaus kūnas nėra jautrus kalorijoms iš karto. Jis tik jautrus kiekiui, kurį tu suvalgai. Rinkis produktus, kurie užima daugiau tūrio, bet turi mažiau kalorijų. Puikus pavyzdys galėtų būti vynuogės, kurių pagrindą sudaro vanduo.
19. Neužkandžiauk nesveiku maistu vien todėl, kad tave apėmė stresas.
Kai stresuoji, tavo kūnas išskiria kortizolį, hormoną, kuris stimuliuoja apetitą ir padidina nesveiko maisto poreikį. Tačiau daug cukraus ar krakmolo turintys produktai padidina cukraus kiekį kraujyje ir kai jis paskui ima kristi, organizmą gali apimti drebulys, tu gali tapti irzli ir netgi labiau alkana negu buvai prieš tai.
20. Įsigyk matavimo indelių.
Išmatuok siūlomą maisto kiekį ir visuomet valgyk tik tiek, kiek reikia. Taip lengviau galėsi kontroliuoti, kiek suvalgai.
21. Nemažink proteinų, kad sutaupytum kalorijų.
Vien todėl, kad užkandis turi mažai kalorijų, dar nereiškia, jog jis yra geriausias pasirinkimas. Kartais produktas turi mažai kalorijų, bet jame visiškai nėra proteinų ar riebalų, kurie palaikytų sotumo jausmą.