Karpos yra užkrečiama liga, kuri pasireiškia ant odos atsirandus pilkšvų mazgelių kietu, nelygiu paviršiumi. Virusas plinta per gleivines arba per odą, tiesioginiu ir netiesioginiu būdu. Ši liga turi net 150 tipų, todėl gali atsirasti beveik bet kurioje kūno vietoje. Žmonėms, turintiems pakankamai stiprią imuninę sistemą, neretai karpos dingsta savaime. O tiems, kurių imuninė sistema silpna, būtina karpas gydyti. Jei karpa skausminga, kraujuoja, jei kinta jos dydis, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Norint išvengti karpų atsiradimo, reikėtų vengti pervargimo, streso, subalansuoti mitybą, vengti odos išsausėjimo, rekomenduojama naudoti kojų prakaitavimą mažinančias priemones. Nepavykus išvengti karpų, siūlome natūralius būdus jas išnaikinti.
1. Nakčiai ant karpų uždėkite raudono šermukšnio uogų. Arba pasigaminkite iš šio šermukšnio stiprios koncentracijos nuovirą ir uždėkite kompresą.
2. Aviečių nuoviro kompresai taip pat padeda panaikinti karpas.
3. Naudokite sutrintas rugiagėlių sėklas, sumaišytas su nesūdytu sviestu. Gautą masę tepkite ant karpų.
4. Karpas tepkite šviežiomis kiaulpienių sultimis. Kasdien tepkite po 2-3 kartus, savaitę.
5. Pasigaminkite kiečio nuovirą. Į stiklinę vandens jo įdėkite 50g. Virkite 10min. Vilgykite, norėdami kuo greičiau pašalinti karpas.
6. Iš liaudies išminties kilęs patarimas: pasinaudokite pavasarį - vasarą laukuose žydinčiomis ugniažolėmis. Išspauskite geltonąjį skystį iš jų stiebelio ir tepkite karpas.
7. Išsispauskite šviežių česnako sulčių arba pasidarykite tyrelę iš česnako ir sviesto. Tepkite karpas.
8. Sutrinkite putino uogas ir jų masės kasdien uždėkite ant pažeistų odos vietų, apriškite ir laikykite 2-3val. Naudokite šį būdą savaitę.
9. Susmulkinę česnaką sumaišykite su lydytais kiaulės taukais. Patepkite mase medžiagos skiautę ir apriškite karpą. Kasdien keiskite medžiagą, uždėkite naują masę.
10. Kasdien karpą patrinkite šviežių rūgščių obuolių arba ananasų sultimis. Karpa turėtų pradėti mažėti.
11. 2 valgomus šaukštus melisos žolės užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens ir laikykite 2 val., perkoškite. Gerkite po 50 ml 3-4 kartus per dieną, prieš valgį.
12. Gluosnio medienos dervą sumaišykite su actu. Gautą vientisą masę užtepkite ant karpų, laukite kol išdžius ir nukris.
13. 10 valg. šaukštų (apie 200 g) pelyno žolės užpilkite stikline verdančio vandens ir kaitinkite 20 min. ant silpnos ugnies ar vandens vonelėje. Indą įsukite į audinį, palaikykite 2 val. šiltai, po to nukoškite. Užpilu tepkite karpas po keletą kartų per dieną.
14. Yra ir labai netradicinių būdų, kuriuos pataria žmonės: kiekvieną turimą karpą patrinkite skirtingu akmenuku. Visus akmenukus suriškite į vieną ryšulėlį ir išmeskite. Karpos išnyks.
15. Ant pagaliuko uždėkite vatos. Pamirkykite į actą. Pridėkite prie karpos ir palaikykite kelias minutes. Taip kasdien, kol karpa pradės nykti.
16. Močiučių dažnai naudojamas būdas - karpų užkalbėjimas. Tai maginių tekstų kartojimas, siekiant žodžiais išnaikinti atsiradusias karpas.