• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

12 būdų sugrąžinti gyvenimo džiaugsmą

1. Mėgaukitės savo kelione Kai esi vienišas ar jautiesi pasiklydęs tamsoje, norėčiau parodyti stebinančią tavo paties asmenybės šviesą. (Hafizas, Persija).

1. Mėgaukitės savo kelione Kai esi vienišas ar jautiesi pasiklydęs tamsoje, norėčiau parodyti stebinančią tavo paties asmenybės šviesą. (Hafizas, Persija).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiekvieną kartą gyvenime padarius klaidą ar susidūrus su sunkumais, jūsų laukia galimybė pasitaisyti. Išmokite duotą pamoką. Jums visuomet po ranka pasitaiko daug dalykų, galinčių praskaidrinti net sunkesnius gyvenimo etapus. Pavyzdžiui, treniruoklių salė, palaikymo grupė, knygos, muzika, filmai ir kt. Šie atsipalaidavimo būdai padeda atsigauti, kai nerandate atsakymų. Gyvenimas brangus ir jis neturi būti per daug sudėtingas. Pasistenkite rasti džiaugsmo kiekvieną gyvenimo akimirką.

REKLAMA

2. Ieškokite gero, o ne blogo Kai pabundate ryte, pabandykite iš karto įvardyti 10 gerų dalykų. Pavyzdžiui: „Turiu vyrą, kuris nubunda šalia manęs, maisto, vandens, drabužių, pastogę, mano mašina dar važiuoja, turiu pinigų benzinui, šeimą, draugus... Taigi, nėra priežasties būti nelaimingai.“

REKLAMA
REKLAMA

3. Gyvenkite savo gyvenimą Pergalvokite viską, ko jus mokė mokykloje, ką išgirdote iš kitų ar perskaitėte knygose. Tada atmeskite tai, kas žeidžia jūsų sielą (Waltas Whitmanas). Pamirškite, ko kiti nori ir tikisi iš jūsų. Raskite savo aistrą ir tikslą. Jei reikia, ieškokite gyvenimo mokytojų, galinčių jums padėti. Ieškokite nuotykių keliaudami. Pasilinksminkite. Būkite paslaugūs. Nemeluokite sau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Kvailiokite, juokitės ir gerai leiskite laiką Mokėti žaisti – puikus talentas (Ziggy). Leiskite laiką su žmonėmis, kurie padeda jums atskleisti gerąsias savybes. Rimtumas ir nuolatinė įtampa gali sunaikinti džiaugsmą ir sukelti nerimą. Stebėkite vaikus ir pasitikėkite jų, pavyzdžiu, žaisti ir juoktis. Išjunkite visus naudojamus elektroninius prietaisus ir praleiskite bent šiek tiek laiko gamtoje, zoologijos sode arba festivalyje po atviru dangumi.

REKLAMA

5. Mylėkite visus Tai yra meilė: skristi paslaptingo dangaus link, kiekvieną akimirką atidengti šimtą šydų, galiausiai, žengti žingsnį (Rumi). Kiekvienas turi gėrio šerdį, kuri neturėtų būti sunaikinta. Neskubėkite smerkti, nes negalite žinoti, kokiame vidiniame ar asmeniniame kare žmogus dalyvauja. Nusiųskite gerų palinkėjimų tiems, kurie yra įskaudinti, įžeisti. Kiekvienas stengiasi išsiversti tuo, ką turi. Visi norime to paties: mylėti, būti mylimi ir reikšmingi.

REKLAMA

6. Būkite dosnūs Kai tik jūsų nebedomins pinigai, komplimentai ir viešumas, pasieksite sėkmės viršūnę (Thomas Wolfe’as).Pasidalykite laiku, talentu ir resursais, pietumis, knygomis ir sugebėjimais su kitais. Jei galite sau leisti, palikite didesnių arbatpinigių, paaukokite labdarai. Nueikite papildomą kilometrą, pagirkite kitus už jų pastangas. Niekada nepraleiskite galimybės. Gyvenkite, kad duotumėte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Būkite geras sau Jei kas nors gyvenime su jumis būtų kalbėjęs taip, kaip jūs kalbate su savimi, jau seniai būtumėte juos palikę (Carla Gordo). Galvokite apie save gerai. Maitinkitės sveikai. Sportuokite taip, kaip mėgstate. Medituokite. Parašykite straipsnį žurnalui. Žiūrėkite į save atlaidžiai. Kai padarote klaidą, tuojau sau atleiskite. Išmokite apsiginti. Niekuomet nesitaikstykite su skriauda ar užgauliojimu.

REKLAMA

8. Pinigus leiskite protingai Turtingiausias yra tas žmogus, kurio malonumai kainuoja mažiausiai (Henry’is Davidas Thoreau). Naudokite mažiau, taupykite daugiau ir vertinkite viską, ką turite. Susikurkite savo biudžetą ir jo apsauginį mechanizmą. Pirkite tik tai, ko jums reikia. Daiktai neatneša laimės. Jei naudosite tik tiek, kiek iš tikrųjų reikia, resursų užteks visiems. Bet retsykiais ką nors įsigykite tik savo malonumui.

REKLAMA

9. Išeikite iš savo komforto zonos Kas gi liktų iš gyvenimo, jei neturėtume drąsos kažko išbandyti? (Vincent van Gogh) Išbandykite naujus patiekalus. Išmokite užsienio kalbą. Susipažinkite su naujais žmonėmis. Perskaitykite klasikinių veikalų. Paprašykite pagalbos, kad jus pamokytų žmogus, kuriuo žavitės. Jei kiekvieną dieną išbandysite ką nors naujo, pagalvokite, kiek būsite pasiekę ir patobulėję metų pabaigoje. Kuomet išbandote – augate. Pasauliui reikia jūsų dovanų ir talento. Neabejokite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10. Nepriimkite dalykų asmeniškai Niekas negali jūsų priversti jaustis menkesniam be jūsų paties leidimo (Eleanor Roosevelt). Dažnai nuo bet kokios priklausomybės besigydantis žmogus turi susirasti asmenį, kuriam jis (ji) bus atsakingas (-a). Žmonės nesugeba atsikratyti priklausomybių ir todėl, kad mano, jog gali viską padaryti vieni. Labiausiai paplitęs klausimas: „O ką daryti, jei asmuo, kurio paprašysiu padėti, atsisakys?“ Atsakymas paprastas: pasaulyje yra 7 milijardai žmonių, tad tiesiog paprašykite padėti kieno nors kito.  Jei asmuo atsisakė padėti, tai dažniausiai nėra nulemta jūsų elgesio. Žmonės užsiėmę, keisti ir sutrikę. Kai ne viskas vyksta pagal planą, išlikite ramūs, mastykite blaiviai, susitaikykite su situacija ir judėkite pirmyn.

REKLAMA

11. Nelyginkite ir nesiskųskite Galite skųstis, kad rožės turi dyglius, bet galite pasidžiaugti, kad dygliai turi rožes. (Autorius nežinomas) Žmonės lygina save su giminaičiais arba draugais ir skundžiasi dėl esamos situacijos. Kuo anksčiau išmokstame, kad gyvenimas neteisingas, tuo laimingesni galime tapti. Ir nuoširdiems, geriems žmonėms nutinka bėdų. Net kūdikiai gimsta su negaliomis. Kas nors mažiau kompetentingas ir kvalifikuotas gauna darbą, kurio jūs norėjote. Daug pasiekęs žmogus Billas Gatesas pataria: „Susitaikykite su tuo!“ Daug svajokite, sunkiai dirbkite ir darykite tai, kas teisinga. Ir neverkšlenkite. Požiūris yra viskas.

REKLAMA

12. Atleiskite kiekvienam Meilė – begalinio atlaidumo veiksmas, švelnus žvilgsnis, kuris tampa įpročiu (Peteris Ustinovas). Marianne Williamson sako: „Jei esate gyvas, vadinasi turite kažką, kam galite atleisti.“ Atleisti žmonėms už mažus dalykus – tiek pat svarbu, kaip ir už didelius.

Parengė Jurgita Čepulytė  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų