• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Yra daug mitologinių būtybių, kurios kelia smalsumą, pasibjaurėjimą ar baimę. Dalis šių būtybių yra dažni knygų ir filmų veikėjai, pavyzdžiui, vampyrai ar fėjos. Tačiau yra ir visai mažai žinomų padarų, kurie dėl savitumo tikrai verti didesnio dėmesio. Taigi, pateikiame jums sąrašą padarų, aptiktų įvairių šalių folklore.

REKLAMA
REKLAMA

10. Katinas-vampyras

Trumpai: katinas–vampyras jus susiras, jei nužudysite katiną.

Japonijos Ainu žmonių istorijos pasakoja, kad jei žmogus nužudo katiną ir nesiima tam tikrų atsargumo priemonių, katino dvasia atkeršys jį nužudydama. Katino dvasia apsigyvena žmoguje ir keičia jo prigimtį (žmogus ima judėti kaip katinas, kniaukti) kol galiausiai numarina apsėstąjį. Tokios lemties galima išvengti suvalgius gabalėlį nužudyto katino mėsos arba nužudant ir suvalgant kitą katiną.

REKLAMA

9. Clurichaunas

Trumpai: Clurichaunas – vyno saugotojas ir jo mėgėjų draugas/siaubas.

Clurichaunas yra niurgzlus, visą laiką girtas garsiojo airių Leprechauno (į mažą senuką panaši mitinė airių būtybė, kuri mėgsta krėsti šunybes ir saugoti/slėpti turtus) pusbrolis. Clurichaunas turėtų saugoti jūsų vyno rūsį, jei gerai juo rūpinsitės, o priešingu atveju – vynas bus sugadintas. Jei užsitrauksite Clurichauno kerštą vogdami vyną ar girtuokliaudami, jis jus kankins visur ir visada slėpdamasis jūsų gertuvėje ir nuolat sekiodamas.

REKLAMA
REKLAMA

8. Lausksas

Trumpai: Lausksas yra mūsų žiemą šąlančių skruostų priežastis.

Lausksas yra latvių žiemos dvasia. Jis vaizduojamas kaip senas, žvėrelių kailių kailinius vilkintis pagyvenęs vyras, su savimi besinešiojantis krištolinį arba sidabrinį kirvuką.

Ši dvasia laiką leidžia dirbdama du darbus. Pirmiausiai žiemą jis lanko namus ir tikrina sienų, stogų ir kambarių kampų sandarumą ir integralumą. O tada Lausksas išsiruošia gnaibyti skruostų, nosių ir ausų visiems, kurie išeina į šaltį. Taigi, Lausksas kaltinamas dėl žiemą skylančių sienų ir šąlančio veido.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Karakasa-Obake

Trumpai: šis vaikščiojantis, kalbantis skėtis yra viena draugiškiausių būtybių šiame sąraše.

Japonai tiki, kad paprastai negyvi daiktai gali gyventi savo gyvenimą ir tapti Tsukumogami. Vienas toks objektas yra gyvas, kvėpuojantis, popierinis skėtis.

REKLAMA

Šis skėtis turi dvi į nagą panašias rankas ir vieną, iš skėčio koto atsiradusią koją, kuri avi japonišką sandalą. O virš burnos su ilgu, mataruojančiu liežuviu yra viena vienintelė didelė akis. Nepaisant bauginančios išvaizdos, ši būtybė laikoma labai draugiška.

6. Cockatrice

Trumpai: tai būtybė, galinti žvilgsniu paversti žmogų į akmenį.

Šis bauginantis padaras – vienas labiausiai žinomų sąraše, kadangi yra gana dažnai sutinkamas filmuose ir knygose. Cockatrice (gana panašus į baziliską) yra drakono ir gaidžio mišinys – padaras turi gaidžio galvą, drakono sparnus, plunksnas ir žvynus. Cockatrice gali žvilgsniu paversti žmones į akmenį arba nužudyti prisilietimu, tačiau turi ir silpnų vietų. Žebenkštys yra atsparios pabaisos mirtinam žvilgsniui, o žūsta ji nuo gaidžio giesmės arba pamačiusi savo paties atvaizdą.

REKLAMA

5. Padfoot (Pėdelė)

Trumpai: jei pamatote Pėdelę, vadinasi jūsų jau laukia mirtis.

Kilęs iš Anglijos Pėdelė vaizduojamas kaip didžiulis juodas šuo, kuris gali keisti pavidalą. Padaras turi gebėjimą tapti nematomu, tad tie, kurie jį pamato, turėtų tai priimti kaip artėjančios mirties ženklą, jei nenumiršta iš baimės susidūrimo akimirką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors dažniausiai pasirodo kaip juodas šuo, Pėdelė taip pat mėgsta pasiversti demoniška avimi degančiomis akimis arba milžinišku juodu asilu. Nepaisant pasirinkto pavidalo, padarą visuomet lygi žvangančių grandinių, kurias jis traukia iš paskos, garsas.

4. Leshi

Trumpai: Leshi nusives jus į savo olą ir kutens kol išleisite paskutinį kvapą.

Slavų mitologijoje Leshi yra akiplėša miškų saugotojas. Ši dvasia dažnai pasirodo kaip aukštas valstietis, kuris nedėvi diržo arba yra atvirkščiai apsiavęs batus. Kartais jis taip pat turi sparnus ir ilgą uodegą, būna visas apaugęs juodais plaukais. Padaras gali keisti savo ūgį nuo žolės stiebelio iki aukščiausio medžio aukščio ir virsti gyvūnu, žmogumi arba net dideliu kalbančiu grybu.

REKLAMA

Jei Leshi jus pagaus, atsidursite jo oloje ir būsite kutenami kol numirsite. Norėdami apsisaugoti nuo Leshi turite visus drabužius išversti į blogąją pusę ir apkeisti batus ant kojų.


3. Baba Jaga

Trumpai: Baba Jaga keliauja po pasaulį ant savo grūstuvės.

Baba Jaga yra slavų kilmės ragana, kuri gyvena iš rąstų pastatytoje trobelėje giliai miškuose. Ji laikoma blogąja būtybe ir, nepaisant jos išminties, kreiptis į ją pagalbos būtų neprotingas sprendimas.

REKLAMA

Pagrindinis skirtumas tarp Baba Jagos ir kitų šalių folklore randamų raganų yra jos pasirinkta transporto priemonė – piesta ir grūstuvas. Ragana naudojasi grūstuvu „irtis“ ore sėdėdama didžiulėje piestoje, o iš paskos lekianti šluota trina jos pėdsakus. Taip pat svarbu paminėti, kad jos trobelė miškuose irgi ypatinga: ji be langų ir durų, tačiau turi dvi šokančias vištos kojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Akaname

Trumpai: šis „nešvarybių laižytojas“ demonas paslapčia įslenka į jūsų vonią ir klozetą ir švariai juos išlaižo.

Japonų folklore galima rasti labai neįprastą demoną, panašų į raudoną, karpomis apaugusį humanoidą su ilgu liežuviu. Jo veiklą geriausiai apibūdina jo pavadinimas – tai demonas, laižantis nešvarumus.

REKLAMA

Jis žinomas dėl įslinkinėjimo į klozetus bei vonias ir jų išlaižymo – ypač gilių plyšių ir kampų. Be šio „darbo“, jis nieko blogo nedaro ir dar skatina žmones daugiau dėmesio skirti higienai.

1. Bonnaconas

Trumpai: Bonnaconas ginasi skraidančiu mėšlu.

Šį padarą galbūt geriausia suvokti kaip keistą drakono versiją. Jis turi susisukusius ragus, atrodo kaip bulius ar bizonas ir puošiasi arklio karčiais. Jis pasižymi unikaliu gynybos būdu – mėšlo svaidymu. Bonnacono magiškas degantis mėšlas gali nuskrieti iki 600 metrų, kad atbaidytų plėšrūnus ir užpuolikus. Jei toks padaras iš tikrųjų egzistuotų, tai tikriausiai būtų labai efektyvi gynybinė strategija.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų