Pasak „Triplt“ atliktos apklausos, apie du trečdalius dažnai keliaujančių žmonių pripažįsta, kad sveika mityba ir sportas, kelionių metu yra sunkiai įveikiamas iššūkis. Tad ką daryti norint išvengti papildomų kilogramų? O gi tiesiog sekite šias dešimt paprastų taisyklių, prieš planuodami sekančią kelionę.
1. Pasirinkite nakvynės vietą su virtuve
Išsinuomokite namą ar viešbučio kambarį su virtuve, mini virtuvėle arba mini šaldytuvu (kuris gali kainuoti nedidelį mokestį), ten galėsite laikyti savo sveiką maistą. "Tokiu atveju, galėsite valgyti savo patiekalus, kurie bus sveikesni, nei restorano patiekalai, kurie turi tendenciją turėti didesnį kalorijų kiekį", sako Molly Morgan, sporto specialistė dietologė, iš Vestalio Niujorke, taip pat knygos „Liesųjų taisyklės“ autorė. Valgymas restorane yra viena iš atostogų pramogų, tačiau Morgan siūlo pusryčius ir pietus valgyti savo nakvynės vietoje, o vakarienę rinktis restorane.
2. Atlikite restoranų paiešką
Jei prieš išvykdami jau žinote, kur yra vieta, kurioje rasite nežalingo jūsų sveikatai maisto, neturėsite problemų, kai netikėtai smogs alkio banga, ir nereikės rinktis pirmosios užkandinės (neišvengiamai kupinos nesveiko maisto). „Taip galite peržiūrėti restorano meniu ir išsirinkti ar jis siūlo, jums tinkamus, sveikus patiekalus,“ – sako Morgan. Taip pat vertėtų patikrinti ir oro uosto siūlomas valgyklas, o jei keliaujate automobiliu, taip pat pravers peržiūrėti vietas, kur apytiksliai galite sustoti užsipilti kuro ir sveikai pavalgyti vietos užkandinėje. Tam, kad rastumėte daugiau užeigų, kur galėsite sveikai pasimaitinti, galite atsisiųsti nemokamų programėlių iš „iTunes“, savo išmaniajam telefonui, tokių kaip „HealthyOut“.
3. Į kelionę vežkitės tampriuosius raiščius
Bėgtakio skrendant į kelionę pasiimti, deja, nepavyks, tačiau šie lengvai supakuojami raiščiai puikiai tilps į jūsų lagaminą. Jie padės jums stiprinti kūną tiesiog viešbučio kambaryje. Reikalinga pagalba aiškinantis ką su jais daryti? Tai lengvai išsiaiškinsite paieškoję informacijos tinklalapiuose SparkPeople.com ir YouTube.com
4. Pamaloninkite save naujais garsais
Motyvuoti save judėti gali tapti didžiausiu jūsų kelionės iššūkiu. Taigi suteikite sau galimybę klausytis naujos muzikos ar audio knygų, kol prakaituojate, sako DVD „Fit Travel Workout“ autorė, asmeninė trenerė iš Niujorko, Nikki Glor. Ir jei dvejojate ar geriau būtų pasportuoti, ar paskaityti mėgiamą knygą, kurios taip ir neturėjote laiko atsiversti, geriau tiesiog įsijunkite audio knygą, kol darote pratimus, tai padės jums nušauti du zuikius vienu metu. Nemokamos muzikos galite ieškoti Last.fm, o knygų - BooksShouldBeFree.com tinklalapiuose.
5. Keliaukite apsiavę savo sportinius batelius
Žmonės randa daugybę pasiteisinimų tam, kad nesportuotų kelionės metu, bet vienas populiariausių, pasak Glor, yra „Aš neįsidėjau savo sportinių batelių.“ Dėvėdami teniso batelius lėktuve, traukinyje ar savo automobilyje, jūs ne tik išvengsite pasiteisinimo nesportuoti, tačiau ir sutaupysite vietos lagamine. Bonusas: jei keliaujate lėktuvu, būsite pasirengę keliauti ilgas distancijas oro uoste, o jei keliaujate automobiliu, galėsite nevarginti savo kojų, ir vaikščioti žymiai daugiau.
6. Treniruokitės anksti
Tyrimai parodė, kad rytinis sportas turi žymiai didesnę įtaką žmogaus kūnui. Ta pati taisyklė galioja ir atostogų metu. „Jeigu galite treniruotis ryte, tai nesukels didelių problemų jūsų tolimesniam dienos tvarkaraščiui,“ – sako Glor. Ir nesiįjaudinkite, jei negalite skirti įprasto laiko savo treniruotei, trumpesnė treniruotė – 10 ar 20minučių trukmės – yra geriau nei nieko, ypač atostogų metu, kada nenorite priaugti nepageidaujamo svorio.
7. Būkite aktyvus turistas
Jei neturite pakankamai laiko pasportuoti, visada galite sudeginti nemažai papildomų kalorijų būdami aktyvūs keliautojai. Eidami į žygį su kuprine, sudeginsite apie 490 kalorijų per valandą; važinėdami dviračiu apie 420 kalorijų; užsiiminėdami alpinizmu – 563 kalorijas. Dar geriau yra keliauti į kurortą, kur aktyvi veikla yra svarbiausias užsiėmimas. Glor neseniai išbandė „Bikini – Boot“ poilsiavietę, kur žmonės užsiiminėjo joga, plaukiojo baidarėmis ir žaidė paplūdimio tinklinį, tai paskatino ir ją įsitraukti į linksmybes. Šiuo atveju jūs galite susirasti kelionių organizatorių, kuris siūlo bėgimą (arba važinėjimą dviračiais) iki jūsų kelionės tikslo, taip galėsite ir sportuoti ir sužinoti kažką naujo apie vietą kurioje lankotės.
8. Žingsnelis aukštyn
Žinoma, jau suprantate, kad turėtumėte lipti laiptais, vietoje to, kad naudotumėtės liftu. Tačiau dar geriau būtų jei rinktumėtės viešbučio kambarį, kuris būtų aukščiausiame pastato aukšte, atostogų metu tai galėtų būti dar vienas iššūkis jums. Taip pat turėtumėte rinktis kambarį, kuris yra toliausiai nuo lifto. „Tai jums padės geriau išsimiegoti naktį, nes bus mažiau triukšmo (o juk geras miegas lygus gerai fizinei būklei) be to jūs turėsite galimybę ilgiau pasivaikščioti kol būsite apsistoję nakvynės vietoje,“ sako Glor. Dar vienas būdas keliauti pėsčiomis – susirasti restoraną kuriame vakarieniausite, esantį toliau nuo nakvynės vietos.
9. Naudokitės nemokama viešbučio sporto įranga ir užsiėmimais
Jūs neturėsite jaudintis dėl to, kad reikės pakuotis savo sporto įrangą, jei pasirinksite viešbutį, kuris suteikia šias prekes. Pavyzdžiui, tokios įstaigos, kaip „Westin Hotels & Resorts“ už nedidelį mokestį jums suteikia galimybę naudotis batais ir drabužiais sportui. „Sheratons“ viešbutyje galite reikalauti „Sporto salės krepšyje“, kuriame rasite pratimų kilimėlį, juostą tempimams, masažinę lazdą ir mankštinimuisi skirtą poroloninį volelį. „Kimpton“ viešbučiuose rasite nemokamą jogos kilimėlį ir pagal pageidavimus per televizorių rodomus jogos arba pilateso kanalus. Kad ir kur užsiregistruotumėte, būtinai paklauskite registratūroje apie fitneso kursus vykstančius nakvynės vietoje. Daugybė kurortų siūlo grupinius bėgiojimus, jogos ir pilateso pamokas, kurie dažniausiai yra nemokami.
10. Paprašykite durininko pasivaikščiojimų ir bėgiojimų žemėlapių
Tokius žemėlapius siūlo daugybė viešbučių tinklų, tokie kaip „Fairmont“, „Kimpton“ ir „Westin“. Čia yra paslėptas bonusas: „Bėgimas dar nepažįstamoje vietoje, kuris patikinu jus, yra saugus, suteikia galimybę vietą pažinti žingsnis po žingsnio,“ pasakoja Trish Friesen, TripStyler.com puslapio vyriausias redaktorius. Jei viešbutis nesiūlo tokių žemėlapių, atsisiųskite į savo telefoną programėlę, tokią kaip „MapMyFitness“ ar „WalkJogRun“, ten lengvai galėsite suplanuoti savo maršrutą.
Parengė Kristina GrRUZDEVAITĖ