Palangoje patruliuojantys pareigūnai tikrina, iš kokių savivaldybių į miestą atvažiavo žmonės. Mat, judėjimo ribojimai šiuo metu galioje 16-oje savivaldybių, kuriose sergamumo rodikliai prasčiausi:
„Truputėlį atsibodo, bet jeigu reikia, tai kuriam laikui dar galim išgyventi tą sunkų laiką visiems.“
„Tragedija, mes esame nepatenkinti, dar pataikėme paskutinę dieną, džiaugiamės, nežinodamos atvažiavome.“
„Toks jausmas, kad laisvės nėra, toks suvaržytas kaip kalėjime.“
Palangos policijos vadovas Algirdas Budginas naujienų portale „Vakarinė Palanga“ paragino šiandien į miestą atvykusius turistus išvykti iki vidurnakčio. Mat, nuo rytojaus pareigūnai dirbs kitaip. Judėjimo ribojimai taps vienodi visoje šalyje. Iki balandžio 6-iosios bus draudžiama be pateisinamos priežasties išvažiuoti iš savo savivaldybės ir įvažiuoti į kitą.
„Vyriausybė ragina per Velykas likti namuose, likti ten, kur gyvename ir šiek tiek sumažinti bruzdesio ir judėjimo, kuris per pastarąjį laikotarpį jau yra pasiekęs praėjusių metų rudens lygį. Tikrai matosi, kad žmonių gyvenimas yra gerokai aktyvesnis. Gal tame nebūtų didelės problemos, jeigu tai nesutaptų su sparčiai plintančia „britų“ viruso atmaina“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
„Prie prieigų į savivaldybes grįžta kontrolės postai. Tiek mobilūs, tiek stacionarūs, policija mobilizuojasi sakykime taip, gali būti, kad asmenys bus patikrinti ir pačioje savivaldybėje, jeigu kils įtarimų, kad asmuo yra atvykęs iš kitos savivaldybės, pažeidžiant nustatytą tvarką. Aiškus prioritetas bus kurortams“, – pasakoja Generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.
Gyventojai galės laisvai judėti tik žiedinėse savivaldybėse, tarp miesto ir rajono:
„Į sodą važiuojam Kauno rajone, gerai, kad žiedines savivaldybes atidarė.“
„Labai trukdo, pasiilgau ir vaikų, šeimos trūksta, visko, bet mes esame sąmoningi žmonės.“
„Kodėl žmonės gali važiuoti į Maldyvus, į Egiptą ir skrenda atgal, o aš negaliu su dukra pasimatyti nuo gruodžio, ji Vilniuje gyvena.“
„Aš noriu nuvažiuoti į Klaipėdą, neleidžia ir viskas.“
„Viskas, kas yra darome, greičiau yra apmastyta, galvota ir teisinga linkme einasi.“
Policija daugiau dėmesio žada skirti ir viešoms vietoms.
„Matome irgi tendencijas, kad asmenys neatsakingai elgiasi besibūriuodami viešose vietos ir ypatingai kalbu apie jaunimą, prekybos centrų aikštelės, kitos vietos, tikrai bus atkreiptas į tai dėmesys“, – teigia R. Požėla.
„Mes nenorime komendanto valandų, nenorime verslų uždarymo ir atidarymo, nenorime amerikietiškų kalnelių su veiklos pradžia, pabaiga, įjungimu, išjungimu. Todėl aš labai prašau visų talkos“, – kalbėjo Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
Šiuo metu Lietuvos sergamumo rodikliai prastėja. Dviejų savaičių sergamumas pakilo iki 297 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų.
Padidėjo ir teigiamų COVID-19 testų dalis. Šiuo metu vienas iš 13-os testą atlikusių gyventojų sužino, kad serga COVID-19.
„Čia standartinis epidemijos valdymo modelis. Jeigu kyla atvejai, tada reikia mažinti žmonių kontaktus. Velykos toks dalykas, kai žmonės daugiau juda, didžiosios šventės. Visos šalys bando tuos apribojimus įsivesti“, – sako sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.
Vyriausybė taip pat šiandien patvirtino sąrašus profesijų, kurių atstovams reikės privalomai, periodiškai atlikti COVID-19 testus.
Kartą per 7-ias, 10-imt dienų turės pasitikrinti: medikai ir juos aptarnaujantis personalas, socialinių globos įstaigų darbuotojai, mokyklų personalas ir vaistinių darbuotojai.
„Sveikatos apsaugoje, globoje, švietimo srityse, tos sritys, kur nuolat kontaktuoja su žmonėmis, kur rizika yra padidinta, didelė dalis ten dirbančių žmonių jau yra vakcinuota, tačiau ne visi, tai tie žmonės, kurie nėra vakcinuoti būtų periodiškai testuojami“, – pasakoja I. Šimonytė.
„Verslas nori veikti ir nori veikti saugiai. Ir sveikatos tikrinimas darbuotojų be abejonės prisidės prie sveikos aplinkos, pandemijos suvaldymo“, – teigia Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.
Kitų profesijų atstovai, kurie tiesiogiai bendrauja su savo klientais turės testuotis tik kartą prieš pradėdami dirbti, kai tai leis karantino sąlygos.
„Kuomet viena kita veikla būdavo atlaisvinama ir žmonės būdavo raginami pasidaryti testą savanoriškai, dalis jų ta teise pasinaudojo, dalis nepasinaudojo, ateityje, kai tokie sprendimai bus priimami, pareiga pasidaryti testą bus jau nustatyta įstatymu“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Vieną kartą pasitikrinti privalės kultūros ir meno sektoriaus darbuotojai, fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sportininkai, barų, kavinių, restoranų, parduotuvių, kirpyklų, grožio salonų, darbuotojai, laisvalaikio ir pramogų verslo atstovai. Privalomas darbuotojų testavimas – nemokamas.